Житомирські приміські маршрутки: відповідальних за вартість проїзду немає  

Житомирські приміські маршрутки: відповідальних за вартість проїзду немає

Із 23 березня у громадському транспорті Житомира збільшили вартість проїзду, змінили оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду, і встановили нові валідатори. Також оновилася пільга для учнів – вони платитимуть на 2 грн. більше, проте зможуть користуватися транспортом протягом навчального року та літа по пільговій вартості. 

Проте ці зміни не стосувалися приміського транспорту, що викликало хвилю обурення серед містян, адже ті самі маршрутки №126 та №147 курсують містом і набирають міських пасажирів, отже було б цілком логічно встановити такі валідатори і в цих маршрутках також.

Ми звернулися з інформаційним запитом до тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної військової адміністрації Сергія Сорокіна, щоб дізнатися, чи планують встановлювати валідатори на приміських маршрутах, і чи будуть там впроваджувати учнівські пільги.

«На сьогоднi у Законі відсутня обов’язкова умова стосовно встановлення АСООП на приміських автобусних маршрутах загального користування. Також тарифи на пасажирські перевезення на внутрішньообласних міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування державою не регулюються, тобто є вільними», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Батьків житомирських школярів цікавило питання пільг для учнів, адже приміська маршрутка №147 набирає школярів, проте скористатися пільгою вони не можуть. На жаль, відповідь ми отримали невтішну, адже питання перевезення пільговиків покладено на органи місцевого самоврядування, тож вплинути на це в приміських маршрутках – не можна: 

«Щодо пiльгового проїзду учнiв на примiських автобусних маршрутах повiдомляємо, що статтею 56 Закону України “Про ocвітy” передбачено, що органи мiсцевого самоврядування забезпечують пiльговий проїзд учнiв, вихованцiв, студентiв та педагогiчних працiвникiв до мiсця навчання i додому у визначених ними порядку та розмiрах за рахунок видаткiв вiдповiдних місцевих бюджетiв».

Тож у Житомирській міській раді батькам радять звернути увагу на ті автобуси, які дублюють приміські маршрутки. Для прикладу, у випадку з маршруткою №147 можна користуватися міським автобусом №23, там діють пільги та працює валідатор.

Нагадаємо, Житомирі зросла вартість проїзду в громадському транспорті: деталі. 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські приміські маршрутки: відповідальних за вартість проїзду немає  "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*