coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange

«Житомирводоканал» знову на 2 доби відключить «якісну» воду – і готує підвищення тарифів майже на 200%!

Водопостачання по всьому місту хотіли зупинити від 23:00 год. 22 червня до 11:00 год. 24 червня. Це ще не все. Від 23:00 год. 25 червня до 06:00 год. 26 червня планували хлорувати воду. Використовувати воду для приготування їжі можна було б не раніше 27 червня. Чергове відключення робиться для того, щоб підняти тиск в мережах та покращити якість води – яка й без того нібито якісна…

Щоправда, вже сьогодні стало відомо, що Водоканал тимчасово відмовився від своїх планів. 22-24 червня у багатьох школах Житомира відбудуться випускні вечори, і псувати настрій випускникам охочих нема. Нову дату відключення поки що не оголосили. Але, без сумнівів, воно таки буде.

Іноді складається враження, що КП «Житомирводоканал» опрацьовує методи «шокової терапії» на своїх споживачах. Постійні відключення водопостачання у нашому місті стають швидше правилом, аніж виключенням. Мабуть, в Україні немає жодного міста, де його мешканці мусять кілька днів обходитись без життєво важливого ресурсу. Керівництво Водоканалу виправдовується, що без цього обійтися неможливо: причина у запущеній системі водопостачання, застарілих водоочисних спорудах, аварійних трубах, зношених водопровідних системах, які поступово замінюють на нові. У Житомирі це вже постійна практика. З моменту останнього дводобового відключення води не пройшло й 2 місяців, ми про це писали. Короткострокові відключення вже ніхто не рахує, вони відбуваються мало не кожного дня у різних частинах міста. Для прикладу, найбільш масштабне відключення водопостачання у Києві, яке відбулося у березні 2018 року, тривало всього одну добу. Найбільше за останні роки відключення в Одесі у травні 2018 року тривало 28 годин.

Обурює той факт, що, незважаючи на постійні ремонти та реконструкції, якість води залишається близькою до технічної. КП «Житомирводоканал» цинічно друкує на своєму сайті позитивні лабораторні звіти. Хотілося б побачити, чи самі працівники лабораторії вживали б  воду, яку вони називають якісною?..

Але ж споживача не обдуриш. Особливо влітку всі бачать, що вода має неприємний запах, жовтуватий колір, залишає осад на посуді або ємності в яку набрана, бруднить білі речі. Підприємство постійно підвищує тарифи та вибачається за незручності під час поривів та відключення води, а житомиряни так і не ризикують пити її з-під крану. Хоча Андрій Нікітін, директор підприємства, обіцяє, що ця утопія в 2020 році стане реальністю.

Болючим та вражаючим є той факт, що втрати води складають приблизно 50%. Ці втрати потім витікають грошима з гаманців житомирян на оплату тарифів. І якщо про постійні ремонти голосно повідомляється в інтернет-просторі, то про зміну тарифів скромно замовчується.

Випадково на сайті підприємства було виявлено інформацію про намір змінити тарифи на центральне водопостачання та водовідведення. Якщо їх затвердять у таких розмірах, які наведені нижче, то для житомирян вода стане розкішшю.

Як бачимо, планові тарифи на:

  • централізоване водопостачання – зростуть на 181% (діючий тариф 6,960 грн/м³ з врахуванням податку на додану вартість);
  • централізоване водовідведення – зростуть на 193% (діючий тариф 7,776 грн/м³ з врахуванням податку на додану вартість).

Говорячи про якість питної води по Україні взагалі, слід пам’ятати, що ситуація в усіх регіонах залишається тривожною. Наша країна перебуває у нижній частині різноманітних рейтингів, пов’язаних з рівнем чистоти води у світі, які складають незалежні міжнародні організації. Українці рятуються від неякісної води побутовими фільтрами, замовляють чисту воду у бутлях або купують її у кіосках та магазинах на розлив. Водночас такі країни, як Швеція, Норвегія, Фінляндія, Швейцарія, Німеччина, Франція – є лідерами за якістю води у водопровідних системах, українська вода наближається більше до африканської за якістю і європейською за цінами. У європейських країнах в процесі очищення не застосовується хлор, а контроль за якістю дуже жорсткий, навіть більше, ніж до води у пляшках. У процесі очищення питної води застосовуються якісні та дорогі технології. Вода проходить етапи оброблення озоном, піщані фільтри, повторне озонування, вугільні фільтри. Для нашої країни це звучить фантастично – пити воду з під крану, а для європейців це звичайне явище.

Орина МАРКЕВИЧ

Читайте також:

Житомиряни набрали повні ванни води, що відповідає усім нормам болота

Будьте першим, хто прокоментував "«Житомирводоканал» знову на 2 доби відключить «якісну» воду – і готує підвищення тарифів майже на 200%!"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*