Свої перші світлини Максим Вознюк почав робити майже п’ять років тому – знімав краєвиди міста на мобільний телефон, а з 2019-го опановував справу на заняттях аматорського гуртка «Мистецтво фотографії» під керівництвом Леоніда Шевчука у Житомирському центрі творчості дітей і молоді. Тоді ж придбав професійну техніку, а згодом зі своїми роботами долучався до різних конкурсів та проєктів. Серед них – обласний фотоконкурс, фестиваль «Odesa//Photo Days», у рамках якого знімки учасників виставляли на огляд у Південній Кореї. У 2021 році хлопець відвідував майстер-клас з сторітелінгу від Українсько-данського молодіжного дому з подальшим представленням результатів на виставці у Львові.
Наразі працює над реалізацією власного соціально-мистецького проєкту «Один день з життя сімей ВПО». Таку можливість Максим отримав завдяки гранту для обдарованої молоді, який надає міськрада. Розповідає, що в його об’єктиві – три родини внутрішньо-переміщених осіб, які переїхали в Житомир, тікаючи від війни. Через фотографії спробує показати життя у новому місті багатодітної сім’ї, звичайної родини та хлопця-юнака.
«Проєкт розрахований на три місяці. У березні безпосередньо проходила зйомка, у квітні опрацьовуватиму матеріал та друкуватиму фотопостери, а у травні монтуватиму виставку, яку всі охочі зможуть відвідати в Домі української культури на Бердичівській. Буде 30 фотографій. Це свого роду документальна зйомка, яку проводив у помешканнях героїв, під час навчання чи прогулянок вулицями міста, тобто це побут, дозвілля і так далі. Намагався охопити усі сфери, аби максимально показати умови, емоції і все те, що характеризує внутрішньо-переміщених осіб на даному етапі. До проєкту із ними знайомий не був, – пояснює 17-річний Максим Вознюк. – Хочу привернути увагу суспільства до теми ВПО, їх облаштування та освоєння, адже такі люди змушені залишати рідні домівки і нажите майно та їхати туди, де більш безпечно, подалі від лінії фронту, починати все з нуля. Їм важлива наша підтримка і допомога – як інформаційна, так і матеріальна чи психологічна. Разом з тим, потрібно допомагати і воїнам ЗСУ, аби вони могли й надалі стримувати ворожі війська і врешті перемогти російських окупантів остаточно, щоб мир і спокій знову були на всій території країни, а переселенці і біженці змогли повернутися додому»
Житомирянин навчається на І курсі Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, але у планах – продовжувати займатися фотографією і надалі, адже йому подобається закарбовувати моменти. Полюбляє робити репортажні, портретні та пейзажні знімки, астрофотографії.
«Фотографія для мене – це засіб самовираження. Захоплює сам процес – налаштування камери, постановка кадру, світла, пози моделі, обробка знімків тощо», – додає Максим Вознюк.
Юлія Демусь
alyona alyona включила репера Андрія Пантуса з Житомирщини до підбірки Музичний фронт (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "17-річний фотограф з Житомира покаже один день із життя трьох родин внутрішньо-переміщених осіб (ФОТО)"