Світлана Безверха з Романова, коли вдруге пішла у декретну відпустку 15 років тому, почала вирощувати кімнатні рослини. Нині їх має десятки – фіалки, сукуленти, орхідеї та багато інших. Все, що у надлишку – продає або розігрує під час благодійних лотерей.
Коли ж чотири роки тому в її житті трапилася третя декретна відпустка, спробувала реалізувати себе у творчості – малювала, створювала різні декоративні речі, в’язала, шила ляльки. Інформацію по крупинках збирала в мережі, все детально вивчала та освоювала нові техніки на практиці. Каже, що у роботі керується власними вподобаннями і почуттям стилю, не використовує схеми інших майстринь, а постійно вигадує щось самотужки. Якщо сподобався результат, лишає нотатки у зошиті.
На даний час основним чином зосередилася на ляльках – текстильні двох видів, а також пластмасові. Їх купує у вигляді заготовок, а далі усе авторська ручна робота – підбір кольору і довжини (зачіски) волосся, пошиття вбрання, аксесуарів і навіть взуття. Кожен образ – довершений та ексклюзивний. Перевага таких виробів у тому, що вони існують в єдиному екземплярі, повторів майстриня не робить.
Відзначає, що її надихає та мотивує підтримка і допомога членів родини – сина й двох доньок, а особливо чоловіка. Він військовослужбовець і нині знаходиться у «гарячій» точці.
«Коли я починала, то особливо нічого не знала, не вміла і навіть швейної машинки не мала. Саме чоловік обрав і придбав мені дуже хорошу модель, яка значно полегшила робочий процес, – говорить Світлана Безверха. – Можу з впевненістю сказати, що мені подобається щось творити. Це захоплює, приносить задоволення, а в нинішніх умовах відволікає і дає сили. Коли твоя кохана людина постійно знаходиться на передовій, треба вміти якось розрадити себе, налаштуватися на краще, бо хвилювання часом беруть гору, а ти маєш бути підтримкою і вміти знаходити правильні слова.
Це важко, але маємо з гідністю пройти ці випробування, бо кожен з нас розуміє, заради чого це все. За домашніми клопотами завжди намагаюся знайти час реалізації творчих задумів, догляду за рослинами. Часом для них уже просто не вистачає місця, тому залюбки ділюся з іншими. За освітою я медична сестра, до декрету працювала за фахом у дитячому садку але творчість вже стала невід’ємною частиною мого життя, кожну вільну хвилинку присвячую цьому. На одну ляльку можу витратити 3-4 дні. Все дуже індивідуально: починаючи від того, який матеріал використовувати (пряжа, бавовна, трикотаж для створення тільця лялечки чи іграшки і синтепон для наповнення), це буде обличчя, розписане
акриловими фарбами (використовую спеціальні фарби, які добре тримаються на тканині), або просто очі-намистинки, у що одягнена лялечка (сукня, костюм, комбінезон), закінчуючи тим, якою буде загальна кольорова гама, взуття (теж шию сама класичні та спортивні моделі), прикраси, головний убір, довжина і колір волосся (синтетичне або натуральне), якісь додаткові елементи у вигляді іграшки. У мене були замовлення, коли по фото потрібно було зробити акушера, вчительку, військову. Це відповідально, але водночас цікаво і приємно. Останнім часом багато своїх виробів розігрую під час благодійних лотерей на підтримку ЗСУ. Участь беруть не лише друзі, знайомі та місцеві мешканці, але й жителі з інших регіонів. Нещодавно одна лялечка попрямувала у Дніпро. Радію, коли чергова моя лялька знаходить собі власника, тішить інших, а разом з тим додає мені наснаги не зупинятися».
Матеріали майстриня замовляє в інтернеті. Особливу увагу зосереджує на пакуванні (коробка, стрічка, бірки), а в подарунок завжди додає ще один виріб ручної роботи – маленьку іграшку, брелок тощо. До слова, Світлана Безверхa може на замовлення окремо пошити чи зв’язати одяг для будь-якої ляльки, відповідно до замірів та побажань.
Слідкувати за діяльністю майстрині або зробити замовлення можна на сторінці у соцмережі Фейсбук або Інстаграм.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Чарівні та унікальні: ляльки майстрині з Романова розрада і підтримка ЗСУ (ФОТО)"