Зустрічаємось на Михайлівській: житомирський лялькар Сергій Соловйов відкриває театральний сезон (ФОТО)

Сергій Соловйов – керівник, художник, режисер та актор театру-студії ляльок-маріонеток «COMPLIMENT». Вже 9-рік поспіль він виходить на Михайлівську, аби дарувати перехожим своє мистецтво, гарні емоції та позивний настрій. Його лялькових героїв маленькі житомиряни обожнюють, наслідують, із задоволенням долучаються до імпровізації та взаємодіють.

Свій черговий театральний сезон у «серці» міста Сергій Соловйов цьогоріч відкрив 24 березня. Попередньо запланував виходити на пішохідну вулицю тричі на тиждень – у п’ятницю, суботу й неділю, якщо будуть сприятливі погодні умови та відсутні сигнали «Повітряної тривоги», загрози ракетних обстрілів. Зустріти його просто неба у ці дні можна буде з 15 години.


«Вперше виступати отак на вулиці перед житомирянами і гостями міста я почав у 2014 році. Тоді ще працював у Житомирському академічному обласному театрі ляльок. Коли у 2017-му звільнився звідти, створив ГО «Театр-студія ляльок-маріонеток «Комплімент». Разом зі мною в команді – дружина і донька, які допомагають з виготовленням ляльок, виконують адміністративні обов’язки. Через початок повномасштабної війни в Україні навесні минулого року я відправив їх за кордон – у безпечне місце, тож тепер усю функції, пов’язані із діяльністю театру, виконую самотужки. Також «буржуйку», якою обігрівав свою майстерні, передав на потреби ЗСУ, тому в зимовий період працювати там не міг, відповідно нових ляльок не створював, – говорить Сергій Соловйов. – У мене є два проєкти, з якими я виходжу до людей: ляльки більшого розміру (собачка, лемур, скрипаль), а також портретні ляльки відомих особистостей – Фредді Мерк’юрі, Лучано Паваротті та інші, що виконують під музику на публіку свої легендарні композиції. У цьому сезоні знову залучатиму ляльки, з якими вже не виступав два-три роки. Як завжди стоятиму на Михайлівській навпроти «Гончаренко Центр Житомир.education and culture». Якщо будуть якісь зміни, то переміщатимусь по вулиці. Поки стартуватиму десь о 15 годині і до 17-18. Коли темнішатиме пізніше – у літній період, то й виступатиму до 20 години і довше».

Наразі лялькар має запрошення приїхати із концертами в Австрію, Польщу та Німеччину, аби виступати для місцевої малечі та дітей українських біженців. Подібний досвід мав уже минулого року, завдяки чому вдалося залучити гуманітарну допомогу – продукти, медикаменти, речі та медичне устаткування на потреби лікувальних закладів і постраждалих від наслідків війни в Україні. Вантажі були доставлені в Житомир, а волонтери допомогли з раціональним розподілом.

«Моя діяльність не припинялася навіть у період війни. Виступав для дітей внутрішньо-переміщених осіб в «Прозорому офісі», в укриттях, у закладах під час різних тематичних заходів. Це було в перші місяці активних бойових дій в багатьох регіонах країни. Коли ситуація трохи стабілізувалася, знову почав виходити на Михайлівську. Далі були поїздки з гуманітарною місією в кілька країн, де до мене приєднувалися члени родини. Донька добре володіє англійською, вивчила німецьку, адже їх у себе прийняли наші друзі-лялькарі, тож виконувала роль перекладача на благодійних концертах за кордоном. Крім цього, дружина активно займається волонтерською діяльністю в Німеччині і саме їй вдалося організувати там у квітні 2022-го року мій онлайн-виступ на Міжнародному фестивалі. Тоді у нас якраз пролунала «Повітряна тривога» і глядачі із великого екрану могли почути та відчути це», – додає Соловйов.

На сьогоднішній день лялькар отримує запити приїхати з виступами за кордон, але поки вирішує із отриманням дозволу на виїзд, оскільки йому 53 роки – це призовний вік. Окреме питання – кошти на поїздку. Їх лялькар має намір збирати під час виходів на Михайлівську. Зокрема, усі охочі можуть зробити благодійний внесок на розвиток театру-студії ляльок-маріонеток та стати спонсорами його закордонних виступів.

Юлія Демусь

Фото Василь Стаховській та зі сторінки Сергія Соловйова у соцмережі

«Створюю лише позитивні картини», – художниця Вероніка Донецькова про улюблені  стилі, «вільні копії» та патріотичні роботи. ФОТО

Акторка Марина Демб про «ювілей» вистави «Жінка в STYLE JAZZ» і місію житомирського драмтеатру під час війни 

Будьте першим, хто прокоментував "Зустрічаємось на Михайлівській: житомирський лялькар Сергій Соловйов відкриває театральний сезон (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*