Світлана Безверха з Романова, коли вдруге пішла у декретну відпустку 15 років тому, почала вирощувати кімнатні рослини. Нині їх має десятки – фіалки, сукуленти, орхідеї та багато інших. Все, що у надлишку – продає або розігрує під час благодійних лотерей.
Коли ж чотири роки тому в її житті трапилася третя декретна відпустка, спробувала реалізувати себе у творчості – малювала, створювала різні декоративні речі, в’язала, шила ляльки. Інформацію по крупинках збирала в мережі, все детально вивчала та освоювала нові техніки на практиці. Каже, що у роботі керується власними вподобаннями і почуттям стилю, не використовує схеми інших майстринь, а постійно вигадує щось самотужки. Якщо сподобався результат, лишає нотатки у зошиті.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/370933409_6538558086233844_1646009621089305514_n-744x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/370567325_6531570520265934_6699458194015658099_n-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/369340151_6519966978092955_2672962233580078893_n-668x1024.jpg)
На даний час основним чином зосередилася на ляльках – текстильні двох видів, а також пластмасові. Їх купує у вигляді заготовок, а далі усе авторська ручна робота – підбір кольору і довжини (зачіски) волосся, пошиття вбрання, аксесуарів і навіть взуття. Кожен образ – довершений та ексклюзивний. Перевага таких виробів у тому, що вони існують в єдиному екземплярі, повторів майстриня не робить.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/367448267_6491849507571369_362015942876124706_n-628x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363365164_6448680971888223_663058652123256444_n-713x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363333563_6429876507102003_8504728246463979463_n-675x1024.jpg)
Відзначає, що її надихає та мотивує підтримка і допомога членів родини – сина й двох доньок, а особливо чоловіка. Він військовослужбовець і нині знаходиться у «гарячій» точці.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/362927285_6422550637834590_8353009194248453816_n-646x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/358655564_6390092754413712_8046713145432264609_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/357364824_6356669734422681_5703701450696660219_n-686x1024.jpg)
«Коли я починала, то особливо нічого не знала, не вміла і навіть швейної машинки не мала. Саме чоловік обрав і придбав мені дуже хорошу модель, яка значно полегшила робочий процес, – говорить Світлана Безверха. – Можу з впевненістю сказати, що мені подобається щось творити. Це захоплює, приносить задоволення, а в нинішніх умовах відволікає і дає сили. Коли твоя кохана людина постійно знаходиться на передовій, треба вміти якось розрадити себе, налаштуватися на краще, бо хвилювання часом беруть гору, а ти маєш бути підтримкою і вміти знаходити правильні слова.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/349181015_219053947615299_4794506062636176446_n-768x1024.jpg)
Це важко, але маємо з гідністю пройти ці випробування, бо кожен з нас розуміє, заради чого це все. За домашніми клопотами завжди намагаюся знайти час реалізації творчих задумів, догляду за рослинами. Часом для них уже просто не вистачає місця, тому залюбки ділюся з іншими. За освітою я медична сестра, до декрету працювала за фахом у дитячому садку але творчість вже стала невід’ємною частиною мого життя, кожну вільну хвилинку присвячую цьому. На одну ляльку можу витратити 3-4 дні. Все дуже індивідуально: починаючи від того, який матеріал використовувати (пряжа, бавовна, трикотаж для створення тільця лялечки чи іграшки і синтепон для наповнення), це буде обличчя, розписане
акриловими фарбами (використовую спеціальні фарби, які добре тримаються на тканині), або просто очі-намистинки, у що одягнена лялечка (сукня, костюм, комбінезон), закінчуючи тим, якою буде загальна кольорова гама, взуття (теж шию сама класичні та спортивні моделі), прикраси, головний убір, довжина і колір волосся (синтетичне або натуральне), якісь додаткові елементи у вигляді іграшки. У мене були замовлення, коли по фото потрібно було зробити акушера, вчительку, військову. Це відповідально, але водночас цікаво і приємно. Останнім часом багато своїх виробів розігрую під час благодійних лотерей на підтримку ЗСУ. Участь беруть не лише друзі, знайомі та місцеві мешканці, але й жителі з інших регіонів. Нещодавно одна лялечка попрямувала у Дніпро. Радію, коли чергова моя лялька знаходить собі власника, тішить інших, а разом з тим додає мені наснаги не зупинятися».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/356680024_6356688071087514_4429242860251302687_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/352374295_6311723788917276_1938047698360230219_n-752x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/347622835_633371844952982_4747041530215465680_n-757x1024.jpg)
Матеріали майстриня замовляє в інтернеті. Особливу увагу зосереджує на пакуванні (коробка, стрічка, бірки), а в подарунок завжди додає ще один виріб ручної роботи – маленьку іграшку, брелок тощо. До слова, Світлана Безверхa може на замовлення окремо пошити чи зв’язати одяг для будь-якої ляльки, відповідно до замірів та побажань.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/346050125_2204144516442080_3241703024054112224_n-731x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/345896403_941831150465382_8170528434635428606_n-728x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/341880413_3409324559315813_8374981211222336701_n-746x1024.jpg)
Слідкувати за діяльністю майстрині або зробити замовлення можна на сторінці у соцмережі Фейсбук або Інстаграм.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/332863518_865369117906165_8205973297053780216_n-722x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/337538300_1271731807035519_8973161973282249978_n-674x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/371143511_744145070760211_5141663086704427237_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/332375932_572054688309386_4562350461266370110_n-762x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/329767948_571183071701173_896208347804326920_n-739x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/328944557_521480003186391_8077898406614724900_n-691x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/326269797_1282969832284928_1133621768718417434_n-709x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/325724678_3317394168473831_8920397152853999584_n-655x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/318336716_5679192775503717_6264403926642607855_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/291867748_5240982459324753_3455396741557220902_n-753x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/302534717_5406294896126841_3419984973296674842_n-726x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/290748902_5229154980507501_3794981995679641812_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/296356031_5312908522132146_4107969605977096576_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/314491891_5593567280732934_2582225218973362614_n-620x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/371162240_2085064948552627_1097691127322009574_n-716x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/371143520_624062319897390_3930671383884978739_n-742x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/371156075_623066716366008_7655706657598570022_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/371165824_268729169318765_4595668091377170567_n-634x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/371146009_236931219332516_947571307261111346_n-576x1024.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Чарівні та унікальні: ляльки майстрині з Романова розрада і підтримка ЗСУ (ФОТО)"