Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Домашні Сонячні електростанції

Домашні Сонячні електростанції
Домашні Сонячні електростанції

Чи варто встановлювати сонячні електростанції у власному домогосподарстві?

Яка вартість сонячної електростанції?

Уявіть собі, як ви їдете на своєму електрокарі, приїжджаєте додому і паркуєте його у гараж зі спеціальною сонячною підзарядкою, заходите до свого будинку, а там тепло, світло. Ви прийняли душ, приготували собі обід на електроплиті, подивились разом з сім’єю телебачення, посиділи за комп’ютером, підзарядили телефон, і т.п. і за це все, (не враховуючи хіба що води) абсолютно нічого не заплатили. Що це сон, фантастика, чи все ж реальність???

Домашні Сонячні електростанції. Будинок з сонячними панелями  | TIMES.ZT

Зараз, коли комунальні платежі надвеликі, а жити хочеться на повну, багато українців вже перейшли на альтернативні види електроенергії.

Згідно показників Державного агентства з енергоефективності, та енергозбереження України, вже більше 2300 абонентів встановили сонячні електростанції. У III кварталі 2017 року ще 688 домогосподарств віддали перевагу електроенергії з енергії сонця, що на 42% більше порівняно з II кварталом цього року.

Те що сонячні електростанції вигідні показує приклад Німеччини, там більше 50% населення використовує енергію сонячних електростанцій. При цьому найпівденніша частина Німеччини менш сприятлива за кількістю сонячного світла, ніж найпівнічніша частина в Україні. Якщо для Німеччини це вигідно, навіть в гірших умовах , то звісно це вигідно і для України.  До речі перші сонячні панелі працюють вже більше 60 років.

Графік Кількість приватних сонячних електроустановок  | TIMES.ZT

 В середньому на даху будинку п’ятдесяти п’яти квадратних метрів, можна встановити сонячну електростанцію в десять кіловат, а при бажанні і більше, адже сонячні панелі можна встановлювати на гаражах, сараях і т.п.

Складовими сонячної електростанції являються:

  • сонячні панелі (перетворюють сонячну енергію в електричний струм);
  • інвертор (прилад, який перетворює постійний струм у змінний зі зміною величини напруги);
  • розподільний щиток і лічильник електроенергії;
  • також додатково використовують акумулятор (для автономного виду сонячної електростанції)

Щоб сонячні електростанції служили 50 років, обирати треба тільки обладнання належної якості провідних виробників. Лідерами в виробництві найкращих сонячних електростанцій залишаються європейські, американські та ізраїльські виробники. Деякі китайські фірми також зарекомендували себе як якісні виробники, але в основному більшість азіатських компанії значно поступаються у якості виготовлення панелей та аксесуарів.

Європейськими лідерами у виробництві обладнання для сонячних електростанцій які частіше всього обирають українці являються: IBC SOLAR, Solar edge, Jinko Solar, Yingli, JA Solar та інші.

 Експерт з сонячних електростанцій Юрій, так порекомендував те, на що треба звернути увагу при покупці сонячних електростанцій:

«Нормальний виробник дає гарантію, що за 25-30 років деградація сонячних електростанцій буде не більше ніж 15-20%, але при цьому, треба дивитись на сертифікати, щоб обладнання було офіційно ввезено в Україну тому, що той хто вам продає електростанцію може вам пообіцяти що завгодно, а через рік -два цієї фірми не стане і кому пред’являти претензії, а якщо вони завезені до України офіційно, то можна звернутись за допомогою до виробника і тому вигідніше обирати виробника наприклад з Польщі, яка знаходиться близько і у разі чого при потребі може замінити потрібні деталі на нові.»

Домашня сонячна електростанція. Схема  | TIMES.ZT

Наприклад у домовласника згідно договору з Обленерго є дозвіл на потужність наприклад в 10 Квт, добре, якщо ні, то перш ніж встановлювати сонячну електростанцію, треба написати заяву в Обл.енерго щодо збільшення потужності. За кожен кіловат треба доплатити. В 2016 році ці послуги коштували в межах 800-1400 грн з НДС за 1квт.

Якщо наприклад клієнту потрібно 10 Квт і потужність дозволяє згідно закону, клієнт складає договір з компанією, або купує сам обладнання, встановлюєте його і потім подає документи до цього ж Обл.енерго, щодо встановлення Зеленого тарифу. Адже без нього встановлювати сонячні електростанції не вигідно і навіть збитково.

Середня вартість 1Квт якісних сонячних панелей варіює від 700$- 1400$

Зелений тариф дозволяє окупити обладнання в Житомирі десь за 6-7 років, в залежності від потужності і вартості обладнання, звісно в цьому випадку це вигідно.

Якщо купувати обладнання без зеленого тарифу, то для цього потрібні акумулятори, тобто це додаткові витрати, у котрих строк служби всього лише десять років, і вони себе не окуповують, в цьому випадку людина витрачає гроші на обладнання і не виходить навіть на нуль.

В Україні зараз найвищий в Європі зелений тариф, на сьогодні це еквівалент 18 євроцентів за 1 Квт, в минулому році він становив 19 євроцентів, за 1 Квт, а, наприклад, в тій же Німеччині у 2016 році зелений тариф становив 12,31 евроцентів за 1 Квт., при цьому умови сонячної радіації в Україні кращі, тому можливо отримати максимальний прибуток. Середньорічна кількість сумарної енергії сонячного випромінювання, яка надходить щорічно на територію України, знаходиться в межах від 1 070 кВт∙год/м. кв. в північній частині України до 1 400 кВт∙год/м. кв. і вище .

 Що таке «зелений тариф»?

Згідно закону України №514- VІІІ, якщо клієнт згенерував більшу кількість енергії ніж використав, обл.енерго це фіксує актом і виплачує клієнту на кінець місяця на рахунок гроші. Зелений тариф прив’язаний до євроцентів, в залежності від курсу валюти, чим дорожче євро, тим більше можна заробляти. За рік, з потужністю в 10 Квт можна мати приблизно 50 тисяч грн річного доходу.

Оформлення зеленого тарифу безкоштовне. Клієнту треба подати заяву. У заяві він подає реквізити рахунку, на який будуть нараховуватися кошти. Після цього приїжджає комісія і перевіряє встановлену потужність, документи на обладнання, щоб станція не погіршувала параметри мережі, тому що електроенергія іде в загальну мережу. Встановлюється двонаправлений лічильник, і щомісяця у клієнта буде акт прийому-передачі електроенергії. Максимум що можна встановити для домашньої сонячної електростанції – це 30 Квт. Це десь 150 тисяч доходу за рік, мінус використання енергії для власних потреб.

Наприклад, сім’я встановила собі 30 Квт, і вдень є світло, яке генерує електростанція, а вночі немає. Що робити? На момент коли станція не виробляє електроенергію, вона береться із загальної мережі, двонаправлений лічильник рахує, скільки вона використала Квт, скільки віддала в мережу і за різницю або домогосподар доплачує по 1,70 грн, або отримує по 5,40 грн, або скільки на той момент коштує 18 євроцентів.

Якщо клієнт встановлює сонячну електростанцію, то тариф по якому він встановив сонячну енергію з кожним роком зменшується, але якщо він встановить зелений тариф в зараз, або найближчим часом, то цей тариф збережеться до 2030 року, а вже потім буде вільний ринок.

 Навіть якщо людина встановила 10 Квт, і заробила на них за рік приблизно 50 тисяч грн, цього може бути достатньо, для обігріву будинку, використання електроприладів і т.д. У цьому випадку люди виходять на нуль, що є звісно краще порівняно з тими хто платить повністю за загальну електроенергію .

Бланки заяв та документів для оформлення та розірвання договірних відносин з продажу і купівлі електричної енергії

Підтримка влади у грошовому еквіваленті

У Житомирі та Житомирській області до листопада цього року здійснювалась програма по відшкодовуванню 20% коштів від суми кредиту, або витрат на обладнання, але не більше ніж 50 тисяч грн. Чи буде працювати подібна програма в наступному році, поки що невідомо. Але з цього зрозуміло, що держава підтримує і заохочує домовласників у встановленні сонячних електростанцій.

Вітрогенератори: варто чи ні?

На інші екологічні види електростанцій також існує зелений тариф, але менш вигідний і там існують деякі недоліки, для порівняння можна взяти сонячні електростанції і вітрогенератори.

  • Менший строк служби ніж у сонячних електростанцій  (деталі вітрогенераторів значно більше підлягають зношуванню порівняно зі статичним сонячним панелям, за якими також треба доглядати, але це в основному прості маніпуляції, такі наприклад як один-два рази на рік помити панелі від пилу і бруду, або ж у зимовий період почистити від снігу
  • Установлення сонячних панелей вже входить в вартість проекту. Вартість установлення вітрогенератора, як правило, рахується окремо і в кілька разів дорожче самого вітрогенератора.
  • Сонячні електростанції виробляють електроенергію навіть в похмуру погоду, вітрогенератори більш залежні від погодних умов. Середня швидкість вітру в Україні до 4-5м/с, вітрогенератор буде виробляти лише 5% енергії від своєї номінальної потужності, яка розрахована на швидкість вітру 10-12м/с.
  • Ефективність сонячної електростанції в зимовий період падає, але все рівно вище ніж у вітрогенератора у яких перемерзає мастило при низькій температурі.
  • Сонячні електростанції абсолютно безшумні, тоді як робота потужних вітрогенераторів супроводжується шумом низькочастотного інфразвуку, який викликає накопичення втоми, головного болю і т.п. Тому вітрогенератори повинні бути розміщенні подалі від людей.

 Сонячна електроенергія в Україні. Карта  | TIMES.ZT

Отож, можна сказати, що сонячні електростанції – це екологічно, перспективно і, звісно, прибутково. тож поки не пізно, не втрачайте своєї можливості, встановлюйте сонячну електростанцію, оформляйте зелений тариф, заробляйте на ньому і насолоджуйтесь життям!!!!

Ганна СТАНІШЕВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Домашні Сонячні електростанції"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*