У селі Терехове Семенівської об’єднаної територіальної громади народний бунт: люди не розуміють, за що їхню ОТГ засмічують львівським сміттям. Селяни вже четверту добу чергують біля недобудованого цегельного заводу. Кажуть: саме сюди ночами фурами привозять тонни непотребу. Одну таку машину о 1-ій ночі встигли перехопити.
«Зустріли на перехресті у Хажині машину, поспілкувались з водієм, який повідомив, що він житель Львова і привіз львівське сміття. Викликали поліцію, яка швидко зреагувала і зараз ця машина знаходиться біля відділку поліції», – говорить Наталя Семенюк, голова Семенівської ОТГ.
Сміттєва епопея тут почалась ще 20-го лютого. Громада зібралась на звіт сільського голови, куди приїхав нібито представник власника недобудови. Він повідомив: тут планують працювати із сміттям. Але в ОТГ, переконують, немає жодного рішення і дозволу на це.
«Дозволу ніхто ніякого не давав. Ми просто познайомилися на цих зборах з представниками власника. Ніяких запитань прямих, чи можна тут щось розміщати, від них не було. Вони нам сказали, що поставлять сортувальну лінію, варитимуть баки сміттєві, збиратимуть сміття по громаді і сортуватимуть тут. Переробки, звалища, полігона – за це геть мови не було, ніхто за це нічого не говорив», – каже Валентин Дячук, депутат Семенівської ОТГ.
Об’єкт нині оточено височезним парканом. Він розташований на державних землях і давно продавався. Кажуть, за 210 тис. грн. наприкінці 2018-го року у Фонді держмайна недобудову придбав досі невідомий громаді власник.
«Із реєстру ми дізналися, що власником даного об’єкту став Дорохов Микола Олегович, ТОВ «Завод будпереробка», житель Житомира. Реєстраційні дії було проведено у Вільській сільраді Черняхівського району держреєстратором Кучеренко Катериною Сергіївною», – каже нам голова ОТГ.
Мешканці сіл громади розповідають: нині за парканом сміттєві купи почали нестерпно смердіти. За 70 років життя у селі такого жаху пан Микола не пам’ятає. Тому чергує на імпровізованому блокпосту. Каже, відколи тут селяни, фури зі сміттям чекали поодаль, сюди не завертали.
«Це як ядерний заряд, рано чи пізно воно дасть результат свій. І тим більше, сміття якраз знаходиться близько до водяних артерій, які йдуть у Бердичів. Це біда для всього району. Сміття з усієї України зібрали, щоб ті гроші відбити. І вони його кинуть», – каже Микола Пушкарук, мешканець села Терехове.
Люди чекали судового рішення, щоб правоохоронці з екологами змогли потрапити на територію за паркан. Журналістів і представників громади за браму не пускають. Нібито слідчий, який не представився, говорить щось нерозбірливе.
Поліцією відкрито кримінальне провадження. Натовп людей із сільського клубу потроху переходить до недобудови. Навантажувач навіть перекриває виїзд з території бетонними блоками.
«Припущення таке, що хотіли його просто засилосувати сміттям і потім би ми шукали вітер в полі. Я думаю, що за цим стоять серйозні люди і гроші», – каже Валентин Дячук.
Врешті зі Львова примчав представник власника «сміттєвої нерухомості». Каже, мовляв, є документи про проведені тут громадські слухання. Чоловік нарікає: місцеві чинять перепони у роботі власнику об’єкта.
«Я займаюсь тим, що поставляю обладнання для сортування. Сюди пообіцяли підвести електрику, дати сировину, там мали інші люди цим займатись, це не моя зона відповідальності… Договори на вивезення сировини, що лишилась після сортування», – говорить Олексій, технічний директор підприємства з випуску сортувальних комплексів.
Але чомусь сюди ніхто не проводив електрики, не завозив ніякого обладнання. Зате, за словами мешканців, сюди привезли понад 50 фур зі сміттям. І продовжили б його ночами возити далі, якби люди це не зупинили.
«Ця проблема зі сміттям все рівно залишиться нам, львів’яни точно його не будуть забирати. Тому ми будемо вести переговори з міською владою, з обласною владою для виділення коштів і перевезення цього сміття на полігон твердих побутових відходів. Будемо підключати всі сили, підприємців проситимемо», – каже Сергій Адам’як, заступник голови РДА.
Головні вимоги активістів – забрати сміттєзвалище звідси і покарати винних.
«Якщо нас ніхто не почує, ніякої допомоги не буде, виходимо на трасу перекривати її. Якщо не допоможе, то на вибори ніхто не піде», – говорить Микола Пушкарук, мешканець села Терехове.
«Завтра за вашої вини буде перекрита головна траса, поки ви не вивезете це!» – кричать активісти.
Варто нагадати, що село Терехове – місце, де народився один з найвидатніших англійських письменників Джозеф Конрад. Тут досі є частина його домівки, парк і музей, куди приїздять туристи з різних куточків світу.
Будьте першим, хто прокоментував "Львівське сміття винищує ОТГ, наступний на винищення – Бердичів (ВІДЕО)"