На об’єктах УПЦ (МП) Коростенщини СБУ виявила методички кремля та молитви за росію

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи на об’єктах Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ(МП) на півночі Житомирщини.

Загалом фахівці СБУ перевірили майже два десятки культових споруд, а також близько 40 осіб, які перебували на території релігійних об’єктів.

При дослідженні комп’ютерних терміналів було знайдено матеріали, які свідчать про активну електронну комунікацію керівництва єпархії із московською патріархією і безпосередньо кирилом (гундяєвим), що не переривалася і після повномасштабного вторгнення загарбників в Україну.

На об`єктах єпархії виявлено велику кількість прокремлівської релігійної та монархічної літератури, тексти молитов «за отчізну нашу, за расію», а також «методички» московського патріархату про те, як саме слід називати і трактувати факт функціонування Православної церкви України – як нібито «засновану грішними людьми».

Більше того, молитовні списки архієреїв, «о здравии» яких потрібно молитися клірикам показали, що у єпархії і надалі продовжували першочергово молитися за співробітника фсб «святєйший патріарха кіріла попри офіційне рішення припинити традиційні «поминання» його імені на всіх богослужіннях у всіх храмах.

Перевірка мобільних терміналів довела наявність зв’язку, в тому числі і священників, з абонентами-громадянами рф. Нині ці контакти перевіряються фахівцями СБУ.

Усі вилучені матеріали направлено на експертне дослідження. За його результатами прийматиметься рішення про остаточну кваліфікацію.

Нагадаємо, що подібні проросійські знахідки з об’єктів УПЦ (МП) СБУ вилучає не вперше. Зокрема, на об’єктах Києво-Печерської Лаври СБУ виявила проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф. А в одній із західних єпархій УПЦ (МП) і взагалі застали священника у ліжку з неповнолітнім хлопцем. Після чого Комітет гуманітарної політики Верховної Ради рекомендував парламенту підтримати заборону діяльності УПЦ (МП) в Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "На об’єктах УПЦ (МП) Коростенщини СБУ виявила методички кремля та молитви за росію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*