Патріотичні ангели, браслети та ароматичні мішечки –  обереги для військових від Валентини Коновальчук з Овруча (ФОТО)

Патріотичні ангели, браслети та ароматичні мішечки - обереги для військових від Валентини Коновальчук з Овруча

«Роблю обереги і буду робити їх доти, поки вони будуть потрібні захисникам. Саме завдячуючи нашим героїчним ЗСУ, ми можемо спати у своїх домівках, ходити на роботу, дихати, їсти і молитися за воїнів-оборонців», – говорить Валентина Коновальчук з Овруча на Житомирщині.

Лише з початку цього року вона створила і відправила військовим на різні напрямки фронту та у госпіталі вже майже три тисячі ангелів. Також передає патріотичні браслети, ароматичні мішечки, точну кількість яких і не береться назвати. Всі вони знайшли своїх власників і майстриня щиро сподівається, що обереги допоможуть їм повернутися з війни живими.

Майстер народної творчості Валентина Коновальчук розповідає, що з дитинства багато шиє, вишиває, а також плете шпицями й гачком. Цю справу перейняла від бабусі та мами. У 2014-му вперше спробувала створити ляльку-мотанку, а, покращивши свої навички, почала проводити майстер-класи для інших, зокрема дітей. Розповідає, що їм цікавіше зробити щось своїми руками, аніж придбати готовий виріб.

Неодноразово такі заходи проводила і в Овруцькій центральній бібліотеці ім. А. Малишка, де працює бібліотекарем відділу обслуговування та опікується роботою “АРТВІТАЛЬНІ”, що створена на базі закладу. До речі, колеги також долучаються до волонтерської і творчої діяльності, що допомагає наближати перемогу.

«Для військових першу лялечку я зробила у 2016 році, а буквально два місяці тому зустріла воїна, який носить мій оберіг якраз з того часу. Часто отримує світлини з фронту, слова подяки від самих бійців чи просто фрази «Всі, у кого були ваші обереги, залишилися живі», адже біля кожної лялечки залишаю свою візитівку. Це мотивує не зупинятися і працювати далі, бо розумію, що їм це потрібно і важливо, – веде далі пані Валентина. – Мішечки і браслетики мені допомагають робити дітки із прийомної родини Альони Демидчук. Якщо це замовлення від нашої Овруцької громади, то підключаються всі працівники бібліотеки. Попередньо я роблю заготовочки із тканини, а дівчата складають лялечку.

Після роботи і на вихідних виготовляю вироби, які передаю самостійно або через волонтерів, які везуть посилки від нашої «Команди-88» – щомісяця з волонтерами Олександра Гуденко готуємо на фронт по сім великих ящиків домашніх смаколиків. Втім, дуже багато оберегів пересилаю на прохання волонтерів з інших міст. Заліщики (госпіталь), Монастирище (Черкаська область), Київ, Олександрія, Кропивницький, Рівне, смт. Мединичі (Львівська область), Житомир – приблизна географія моїх посилок, а далі з іншою допомогою вони вже прямують безпосередньо на позиції до армійців.

Висота однієї лялечки-ангела у патріотичних кольорах – 5-6 см. Увесь процес майстриня поділила на кілька етапів, з яких підготовчий займає найбільше часу. Приміром, спершу робить заготовки з тканини на 100 лялечок, далі шиє спіднички, крильця, робить ручки і голівку, потім з’єднує елементи між собою. Фактично на цю кількість виробів йде близько тижня.

Тканину, яку майстриня використовує для оберегів і проведення майстер-класів, допомагає купувати директор Овруцької центральної бібліотекм ім. А. Малишка Марія Якимчук.

Юлія Демусь

Сумах – декоративна рослина з яскравим листям і корисна приправа з плодів (ФОТО)

У Житомирі волонтери продовжують шити м’які ноші на фронт:  за пів року передали вже 900 (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Патріотичні ангели, браслети та ароматичні мішечки –  обереги для військових від Валентини Коновальчук з Овруча (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*