coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager

«Перемагають лише підготовлені» – в Житомирі працює Центр військової підготовки для цивільних (ФОТО)

Спочатку в Полтаві, а тепер вже й в Житомирській, Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Черкаській та Хмельницькій областях діють Центри готовності цивільних (ЦГЦ). Це проєкт Благодійного фонду Сергія Притули.

«Пілотний проєкт Центру готовності реалізували у Полтаві, ним керує Олексій Сердюков. Центральний штаб Благодійного Фонду Сергія Притули запропонував масштабувати цей актуальний кейс і на інші міста України, – розповідає координатор Центру в Житомирському регіоні Віталій Кузьмін. – Організовуємо навчання з військової підготовки для цивільного населення. Оскільки триває повномасштабна війна, у разі тотальної мобілізації, часу на навчання не буде. Тому краще заздалегідь готовуватися стати у лави ЗСУ за потреби. Під час мобілізації отримують спеціальність за випадковим принципом, куди треба людей, тим і відправляють займатися. Завдяки нашим заходам можна завчасно отримати уявлення про те, що ти можеш і вмієш, де ці знання вдасться застосувати з максимальною користю. Базові навички з вогневої підготовки, тактичної медицини не будуть зайвими і в мирному житті у країні, в якій триває повномасштабна війна».

За словами Кузьміна, нині сформували «портфель» практичних тренінгів та теоретичних семінарів за кількома темами – «Стрілецька справа», «Мінно-вибухові пристрої», «Домедична допомога», «Тактична медицина», «Бойові дії в умовах міста», «Прийоми самозахисту», «Користування військовим спорядженням», «Психологічна самодопомога». У планах – доповнювати цей перелік.

Тривалість кожного тренінгу/семінару – 2-3 години. Їх проводять представники регіонального активу, а також залучені експерти-інструктори, медики, військові з Житомира, Полтави чи Києва, відповідно до заявленої теми.

Долучитися до них можуть і житомиряни, і жителі області віком від 18 років. Обмежень для окремих професій серед цивільного населення немає. Натомість, кажуть організатори, для кращої взаємодії тренерів з учасниками та продуктивної роботи, кожен тренінг/семінар передбачає залучення певної кількості осіб. Для одних – це група 15-20 учасників, а для інших – 30-35.

«За темою «Стрілецька справа» навчають базовим основам поводження зі стрілецькою зброєю, розповідають про види та будову зброї, прийоми та правила стрільби. Під час семінару «Мінно-вибухові пристрої» учасники можуть дізнатися про види та будову мінно-вибухових пристроїв і побачити їх, принципи дії мінно-вибухових пристроїв, алгоритм дій у разі їх виявлення. «Домедична допомога» передбачає опанування базових навичок надання першої невідкладної допомоги, як для себе, так і для того, хто опинився поряд та має потребу в ній, – веде далі Віталій Кузьмін. – Також учасникам пояснюють, як надавати медичну допомогу під час військових дій. Як швидко стабілізувати свій стан, виявити емоційне вигорання та поновити свої сили, переключатись між станом «війна» і «мир», які дієві прийоми подолання стресу і тривоги можна застосувати розповідають на семінарах з психологічної тематики. Ще є захід «Навички користування військовим спорядженням», де можна випробувати на собі бронежилети, каски, перевірити дальноміри, тепловізори, рації. На тренінгу «Прийоми самозахисту» вчать базовим прийомам самооборони в залежності від застосування різних видів зброї. Ми плануємо поглиблювати вивчення певних тем. Наприклад, буде практичний тренінг «Стрілецька справа 2.0» із тактичними прийомами поводження зі зброєю, відпрацюванням тактики у двійках, трійках, моделювання ситуацій та поведінки у «червоній» і «жовтій» зонах. Тобто для участі у цьому заході попередньо треба пройти тренінг «Стрілецька справа» (базові основи поводження зі зброєю) або ж володіти цими навичками незалежно від навчань в рамках проєкту».

Перші тренінги Центру готовності цивільних у Житомирі стартували 16 вересня, а вже 14-16 жовтня запускають четвертий цикл. Бажаючі приєднатися до них можуть зареєструватися за посиланням . Заходи – безкоштовні, але також вітається вільний благодійний внесок на підтримку захисників на рахунок БО «БФ Сергія Притули».

Точне місце проведення заходів ЦГЦ повідомляється особисто усім зареєстрованим за декілька днів до семінару/тренінгу. У Житомирі мають для цього кілька підготовлених комфортних і безпечних локацій.

За анонсам тренінгів можна слідкувати на Фейсбук-сторінці Центру готовності цивільних у Житомирі, які супроводжуються посиланнями на реєстраційні форми до актуального розкладу. Потенційний учасник заповнює форму та отримує запрошення у порядку живої черги (за списком заповнення даної форми). Про деталі згодом їх повідомляють організатори дзвінком або повідомленням.

«Перемагають лише підготовлені, тому ми прагнемо надати базову військову підготовку якомога більшій кількості цивільного населення міста й області. Цивільні також мають бути готові до всіх ситуацій, які можуть бути спричинені війною. Разом до перемоги. Слава Україні!», – наголошує координатор проєкту «Центр готовності цивільних» у Житомирі Віталій Кузьмін.

Юлія Демусь

Інформаційний фронт: житомиряни Сергій Троянчук запустив Telegram-канал на підтримку українського відео-контенту

#pishky Житомиром: Тамара Мерцедіна створила проєкт із маршрутами для екскурсій і прогулянок (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Перемагають лише підготовлені» – в Житомирі працює Центр військової підготовки для цивільних (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*