Світова прем’єра фільму, мобільна стоматологія і квадрокоптери для ЗСУ: результати візиту команди «Norseman» у Житомир (ФОТО)

Світова прем’єра фільму, мобільна стоматологія і квадрокоптери для ЗСУ: результати візиту команди «Norseman» у Житомир

Тарас Письменний  – лікар-стоматолог із Харкова, який залишається у місті від початку повномасштабного вторгнення, продовжує працювати (має власну клініку) і вже понад 6 років займається спортом – виходить на пробіжки, постійно долаючи щонайменше 10 км. Він  – один із тих, кому випала можливість стати учасником  «Norseman». Це  найскладніші змаганнях з триатлону в світі, охочих потрапити туди – десятки тисяч, але щороку право отримують 250 осіб, яких обирають під час лотереї.

Також Тарас став одним із головних героїв документального фільму «Людська Витривалість», світова прем’єра якого відбулася 10 травня у Житомирі. Для творчої команди було важливо презентувати стрічку саме в Україні, але з міркувань безпеки це не міг бути Харків – рідне місто Тараса, де власне, відбувалися і всі тренування та підготовка до змагань – серед зруйнованих росіянами будинків,  стадіонів, парків, між сигналами тривог і черговими обстрілами. Все це та багато іншого показано у фільмі.

Під час змагань «Norseman» потрібно пропливти 3,8 км у крижаній воді Ейфьорда, проїхати велосипедом 180 км по найбільшому в Європі гірському плато з сильними вітрами і перепадами температури, пробігти 42 км, але в гору, з фінішем на засніженій вершині Гаустатоппен (1200 м).

Власне, наполегливість, сила духу й незламність українського легкоатлета підкорила організаторів змагань і ті у відповідь на відео, яке Письменний їм надіслав, прийняли рішення дозволити йому взяти участь у «Norseman» поза розіграшем та запропонували знятися в документалці (частина знімального процесу проходила в Україні).  Тарас погодився і після прем’єри повідомив, що ні про що не жалкує, адже враження лишилися найкращі – і від знімального процесу, і безпосередньо від змагань.

До Житомира Тарас Письменний приїхав разом із режисером та продюсером фільму  Крістером Фасмером, засновником та керівником найскладніших змагань з триатлону на планеті Хареком Странхеймом. У день прем’єри ще встигли зустрітися із представниками місцевої влади, прогулятися Гідропарком, а наступного ранку   – вийшли  разом із спортсменами, військовими та пересічними житомирянами на розминку і пробіжку Шодуарівським парком, відвідали госпіталь, куди передали благодійну допомогу –  автомобіль, обладнаний під пересувний стоматологічний кабінет.

Компанію їм склала житомирянка, багаторазова володарка кубків Європи та світу з триатлону Юлія Єлістратова. За її словами, Київ та Львів хотіли, аби презентація фільму відбулася в них, але було обрано саме Житомир, адже це місто вважається столицею триатлону в Україні.

Власне, візит творчої групи, презентація фільму та передача стоматологічного авто у Житомирі відбулися за сприяння ГО “Залізна Країна”, що також займається організацією змагань з триатлону в області. Нинішня зустріч стала початком подальної співрпраці між Юлією Єлістратовою, “Залізною Країною” та «Norseman» у благодійних та спортивних проєктах.

Перед пробіжкою біля колонади в парку можна було оглянути наповнення автомобіля (загальна вартість близько 150 тисяч доларів). Харек Странхейм пояснив, що транспортний засіб було придбано власними силами – на заклик команди «Norseman» відгукнулися представники спортивної спільноти, а от частину обладнання надала стоматологічна клініка з Норвегії. Важливо, що облаштуванням авто займалися ув’язнені, до яких звернулися за допомогою.

«Ми з новин та публікацій, під час особистих візитів бачимо наслідки російської агресії в Україні. У той час, коли росіяни надсилають сюди воювати колишніх в’язнів,  ті грабують, вбивають, катують, знищують та роблять інші погані речі, ми хотіли віддзеркалити цю ситуацію. Тому привезли авто в одну з в’язниць Норвегії і запропонували ув’язненим долучитися до корисної справи. Це елемент виховання і їх позитивний внесок», – пояснив журналістам «Житомир таймс» засновник «Norseman».

До слова, норвежський фонд “Фліт-Україна”, з яким співпрацює «Norseman», постійно підтримує українських захисників. Зокрема, під час нинішнього візиту доставили ще також 200 дронів DJI, 17 автівок та інші необхідні для бійців речі, а до того в різний час було передано вже більше 200 автівок, понад 2000 дронів, 20 000 берців для ЗСУ.

Юлія Демусь

У новий сезон – на новій локації: відтепер лялькар Сергій Соловйов чекатиме житомирян на Бульварі (ФОТО)

Експозиція, присвячена ДШВ, комплекс для реабілітації поранених бійців: що чекає Ботсад у Житомирі після  зміни навзви на честь Героїв-десантників (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Світова прем’єра фільму, мобільна стоматологія і квадрокоптери для ЗСУ: результати візиту команди «Norseman» у Житомир (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*