Тарас Письменний – лікар-стоматолог із Харкова, який залишається у місті від початку повномасштабного вторгнення, продовжує працювати (має власну клініку) і вже понад 6 років займається спортом – виходить на пробіжки, постійно долаючи щонайменше 10 км. Він – один із тих, кому випала можливість стати учасником «Norseman». Це найскладніші змаганнях з триатлону в світі, охочих потрапити туди – десятки тисяч, але щороку право отримують 250 осіб, яких обирають під час лотереї.
Також Тарас став одним із головних героїв документального фільму «Людська Витривалість», світова прем’єра якого відбулася 10 травня у Житомирі. Для творчої команди було важливо презентувати стрічку саме в Україні, але з міркувань безпеки це не міг бути Харків – рідне місто Тараса, де власне, відбувалися і всі тренування та підготовка до змагань – серед зруйнованих росіянами будинків, стадіонів, парків, між сигналами тривог і черговими обстрілами. Все це та багато іншого показано у фільмі.
Під час змагань «Norseman» потрібно пропливти 3,8 км у крижаній воді Ейфьорда, проїхати велосипедом 180 км по найбільшому в Європі гірському плато з сильними вітрами і перепадами температури, пробігти 42 км, але в гору, з фінішем на засніженій вершині Гаустатоппен (1200 м).
Власне, наполегливість, сила духу й незламність українського легкоатлета підкорила організаторів змагань і ті у відповідь на відео, яке Письменний їм надіслав, прийняли рішення дозволити йому взяти участь у «Norseman» поза розіграшем та запропонували знятися в документалці (частина знімального процесу проходила в Україні). Тарас погодився і після прем’єри повідомив, що ні про що не жалкує, адже враження лишилися найкращі – і від знімального процесу, і безпосередньо від змагань.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/008417d1-a96c-4d61-a36c-d216bd7bd6ef-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/5d803e1d-e184-4791-9cc3-67e8a98beda2-1024x768.jpg)
До Житомира Тарас Письменний приїхав разом із режисером та продюсером фільму Крістером Фасмером, засновником та керівником найскладніших змагань з триатлону на планеті Хареком Странхеймом. У день прем’єри ще встигли зустрітися із представниками місцевої влади, прогулятися Гідропарком, а наступного ранку – вийшли разом із спортсменами, військовими та пересічними житомирянами на розминку і пробіжку Шодуарівським парком, відвідали госпіталь, куди передали благодійну допомогу – автомобіль, обладнаний під пересувний стоматологічний кабінет.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/afa67461-914f-45e0-a764-a0feff0e78a2-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/aa95fbc4-4ee0-4c8f-8024-e39b57a7d7bd-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/70ca52ec-5ae0-49f8-a8e0-ea16abf306f5-1024x768.jpg)
Компанію їм склала житомирянка, багаторазова володарка кубків Європи та світу з триатлону Юлія Єлістратова. За її словами, Київ та Львів хотіли, аби презентація фільму відбулася в них, але було обрано саме Житомир, адже це місто вважається столицею триатлону в Україні.
Власне, візит творчої групи, презентація фільму та передача стоматологічного авто у Житомирі відбулися за сприяння ГО “Залізна Країна”, що також займається організацією змагань з триатлону в області. Нинішня зустріч стала початком подальної співрпраці між Юлією Єлістратовою, “Залізною Країною” та «Norseman» у благодійних та спортивних проєктах.
Перед пробіжкою біля колонади в парку можна було оглянути наповнення автомобіля (загальна вартість близько 150 тисяч доларів). Харек Странхейм пояснив, що транспортний засіб було придбано власними силами – на заклик команди «Norseman» відгукнулися представники спортивної спільноти, а от частину обладнання надала стоматологічна клініка з Норвегії. Важливо, що облаштуванням авто займалися ув’язнені, до яких звернулися за допомогою.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/b0657ccc-7ee2-4863-bbe3-a76fc50173ef-1024x729.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/dbf07dca-b76a-4e50-ba7e-774a2d1d4e13-1024x767.jpg)
«Ми з новин та публікацій, під час особистих візитів бачимо наслідки російської агресії в Україні. У той час, коли росіяни надсилають сюди воювати колишніх в’язнів, ті грабують, вбивають, катують, знищують та роблять інші погані речі, ми хотіли віддзеркалити цю ситуацію. Тому привезли авто в одну з в’язниць Норвегії і запропонували ув’язненим долучитися до корисної справи. Це елемент виховання і їх позитивний внесок», – пояснив журналістам «Житомир таймс» засновник «Norseman».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/7c35cf2d-0ed2-463c-a024-d90a19fc2052-1024x768.jpg)
До слова, норвежський фонд “Фліт-Україна”, з яким співпрацює «Norseman», постійно підтримує українських захисників. Зокрема, під час нинішнього візиту доставили ще також 200 дронів DJI, 17 автівок та інші необхідні для бійців речі, а до того в різний час було передано вже більше 200 автівок, понад 2000 дронів, 20 000 берців для ЗСУ.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/dd30e623-e432-4afc-bb9a-e45615dfdb32-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/690ad384-c546-41fa-8b8f-166a8f9f1644-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/b5fe1960-4ebe-40ef-8275-ebf58b8d1bab-1024x767.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/19ca3123-56fe-44e4-9929-9c36df22f42f-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/69c78601-c5f5-470b-b59b-2d705168b045-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/81f935fa-07da-4c9c-b857-eb6549505fbb-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/7779382a-753c-4ef0-b341-2989182524af-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/c5334c90-dc81-48b1-84b7-f004fda198e9-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/21b8ad2b-73ea-48d4-91a5-14f599555fe1-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/e7d4592e-9972-4708-b495-0d64f4e186e7-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/a4173ea7-fe18-4305-8ea2-891a4525351e-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/4a78f07e-58c5-430a-a382-1bd4cf10980f-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/84d1959e-5fae-4ccf-b395-fbecba6be403-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/05/7a485fcd-aac3-4b5c-b0f8-9badf1e284db-1024x768.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Світова прем’єра фільму, мобільна стоматологія і квадрокоптери для ЗСУ: результати візиту команди «Norseman» у Житомир (ФОТО)"