У Держекоінспекції оприлюднили попередні результати досліджень проб вод Хомори та Случа | Times ZT

У Держекоінспекції оприлюднили попередні результати досліджень проб вод Хомори та Случа

У Державній екологічній інспекції Поліського округу оприлюднили частину результатів дослідження проб, відібраних 10 та 12 квітня з річок Хомора та Случ.

За результатами лабораторних досліджень, проведених Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції встановлено наступне.

У пробах з річки Хомора в місці витікання за межі Хмельницької області, в місці впадіння річки Хомора в Річку Случ та в смт. Першотравенськ встановлено низькій вміст розчиненого кисню від 1,8 до 5,2 мгО2/дм3 (при нормі не менше 4,0 мгО2/дм3 в межах населеного пункту та не менше 6,0 мгО2/дм3 за межами населеного пункту). При цьому хімічне споживання кисню становило від 204 до 242 мгО/дм3 (при нормі 30 мгО/дм3 в межах населеного пункту та 50 мгО/дм3 за межами населеного пункту).

В місці загибелі риби у м. Баранівка у пробах, відібраних з річки Случ нижче впадіння річки Хомора, встановлено низькій вміст розчиненого кисню 2,2 (при нормі не менше 4,0 мгО2/дм3 в межах населеного пункту). Лабораторні дослідження відібраних проб з річки Случ тривають та їх результати будуть оприлюднені додатково. 

В той же час за результатами відібраних проб з річки Случ вище місця впадіння р. Хомора (понтонний міст) – вміст розчиненого кисню становить 9,2 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/дм3), ХСК 39,7 мгО/дм3 (при нормі 50 мгО2/дм3). Такі показники свідчать про забруднення річки Случ внаслідок потрапляння хімічних речовин саме з річки Хомора. 

Наразі фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу розраховують об’єм шкоди завданої внаслідок масової загибелі риби. За результатами цих розрахунків та остаточними висновками лабораторних досліджень матеріали будуть скеровані до правоохоронних органів.

Факт загибелі риби перебуває на постійному контролі Державної екологічної інспекції Поліського округу. Результати проведених заходів у інспекції обіцяють постійно висвітлювати для інформування громадськості.

Нагадаємо, що чергове забруднення та мор риби у річках Хомора та Случ стали поштовхом до того, що 25 квітня мешканці Новоград-Волинського перекриватимуть трасу Київ-Чоп.

  • 7
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "У Держекоінспекції оприлюднили попередні результати досліджень проб вод Хомори та Случа"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*