У Сінгурах священники УПЦ (МП) не віддають селянам храм, збудований за гроші громади

Вчора, 28 листопада, у селищі Сінгури під Житомиром близько сотні місцевих мешканців оточили місцевий храм, вимагаючи його переходу з УПЦ (МП) до ПЦУ.

Напередодні прихожани організували з цього питання круглий стіл, на який були запрошені і представники УПЦ (МП) та ПЦУ із Житомира. Однак згоди на ньому не дійшли. Відтак селяни пішли до церкви з вимогами повернути захоплений УПЦ (МП) храм громаді, на кошти якої він і був збудований. Та місцевий священник заявив, що нібито не має ключів. А інші представники промосковського духовенства закрилися у храмі зсередини.

В результаті на місце події прибули правоохоронні органи. Представники УПЦ (МП) покинули храм, а селяни його опломбували та встановили охорону.

Зазначимо, що рішення про перехід сінгурівської церкви до ПЦУ було прийняте громадою ще у лютому 2019. Однак представники УПЦ (МП) його досі не виконали. Храм замикають від людей і не пускають їх всередину.

Наразі секретар Новогуйвинської селищної ради Олександр Ловинюк зазначає, що потрібно розбиратися із документами. Тож чи повернуть захоплену священниками УПЦ (МП) церкву громаді, які збудувала її за власний кошт, питання залишається відкритим.

Нагадаємо, що днями в храмах УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті фахівці СБУ виявили пропагандистські матеріали, що заперечують існування України. Більше того, напередодні в результаті обшуків у приміщеннях Києво-Печерської Лаври СБУ виявила проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф. Тож не дивно, що у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт про заборону діяльності УПЦ (МП) на території України.

Будьте першим, хто прокоментував "У Сінгурах священники УПЦ (МП) не віддають селянам храм, збудований за гроші громади"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*