«Ми з Надією Яблонською реалізували кілька благодійних ініціатив, серед яких – еко-акція «Кришечки мають цінність» на підтримку Аріни Мовчанюк із Коростишева, яка має рідкісне генетичне захворювання і постійно перебуває на лікуванні за кордоном, а також проєкт «Книга для ЗСУ», в рамках якого восени збирали україномовні видання різних жанрів для наших захисників у Житомирський військовий госпіталь. Наразі допомагаємо придбати авто для підрозділу нашого спільного друга Олександра Олексюка, який несе службу в ЗСУ. Він – учасник АТО, який воював у 2014-2015 роках, а з початку повномасштабного вторгнення російських військ знову пішов добровольцем, – розповідає волонтер Сергій Троянчук. – Для виконання бойових завдань його мінометній батареї необхідний транспортний засіб. Зараз воїни боронять північні кордони України, але найближчим часом поїдуть на східний фронт».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/327563962_913894583301008_2745535072501970736_n-1024x574.jpg)
Збір коштів на автівку розпочали тиждень тому. Поки зібрали трохи більше 44 тисяч гривень, це лише 18,5 % від необхідної суми. Загалом, потрібно 6 тисяч доларів. Аби долучитися могло якомога більше людей, волонтери пропонують приносити макулатуру в книжкові магазини «Стродо» в Житомирі та Коростишеві. У подальшому її здаватимуть на переробку, а виручені кошти також підуть на покупку автомобіля. Вже зараз завдяки цьому додатково вдалося залучити 2440 гривень.
«Ми у магазині завжди все сортуємо і здаємо на переробку – кришечки, папір, пляшки, а кошти йдуть на волонтерські потреби. За 1050 гривень у листопаді купили книги для ЗСУ. Ще 13 тисяч задонейтили інші учасники проєкту. Акція з макулатурою мала бути трохи іншого спрямування, але розумію, що зараз все важче даються збори коштів на потреби військових, тому вирішили об’єднати все. Те, що для когось може здаватися сміттям, конвертується у реальні гроші. Журнали, картон, зошити, а особливо старі радянські чи російськомовні книги, які можуть просто покриватися пилом десь на горищі або займати місце в оселі, чудово підійдуть. Таким чином, ви позбавляєтесь від зайвого і непотрібного та робите корисну справу. Навіть один кілограм – це вже допомога, – додає Троянчук. – Якщо у вас зібралося більше 20 кг, то у Житомирі я навіть допоможу із транспортуванням. Зараз у нас є більше 200 кілограмів, але моніторимо пункти, де приймають дорожче. Є варіанти по 4 і 4.50 гривень, але ми шукаємо, щоб здати по 5. Звичайно, можна зробити і фінансовий переказ чи здати макулатуру самостійно, а гроші скинути на рахунок за реквізитами. Поки триває збір, ми паралельно підбираємо за кордоном варіант авто відповідно до тих вимог і характеристик, які надали військові, аби не витрачати зайвий час потім. Маємо на все тиждень-два. Якщо не встигнемо, то будемо шукати можливість як закрити усю суму в борг, а збір триватиме, тому ще точно маєте час долучитися. Крім цього, якщо у вас є вживані книги у хорошому стані українською мовою вітчизняних чи зарубіжних авторів, можете також передавати і приносити їх – доставимо в госпіталь».
Реквізити для допомоги – 5375411202604109 (карта Монобанк) або поповнити Монобанку за посиланням.
Нагадаємо, що Сергій Троянчук наприкінці червня створив телеграм-канал «Поліський батальйон підтримки українського «YouTube». Щоденно публікує там посилання на відео різної тематики, які створюють вітчизняні блогери та оглядачі. Головна мета каналу – просувати і підтримувати український контент в боротьбі з російською пропагандою.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі та Коростишеві збирають макулатуру, щоб виручити кошти на авто для ЗСУ (ФОТО)"