У Житомирі та Коростишеві збирають макулатуру, щоб виручити кошти на авто для ЗСУ (ФОТО)

«Ми з Надією Яблонською реалізували кілька благодійних ініціатив, серед яких – еко-акція «Кришечки мають цінність» на підтримку Аріни Мовчанюк із Коростишева, яка має рідкісне генетичне захворювання і постійно перебуває на лікуванні за кордоном, а також проєкт «Книга для ЗСУ», в рамках якого восени збирали україномовні видання різних жанрів для наших захисників у Житомирський військовий госпіталь. Наразі допомагаємо придбати авто для підрозділу нашого спільного друга Олександра Олексюка, який несе службу в ЗСУ. Він – учасник АТО, який воював у 2014-2015 роках, а з початку повномасштабного вторгнення російських військ знову пішов добровольцем, – розповідає волонтер Сергій Троянчук. – Для виконання бойових завдань його мінометній батареї необхідний транспортний засіб. Зараз воїни боронять північні кордони України, але найближчим часом поїдуть на східний фронт».

Збір коштів на автівку розпочали тиждень тому. Поки зібрали трохи більше 44 тисяч гривень, це лише 18,5 % від необхідної суми. Загалом, потрібно 6 тисяч доларів. Аби долучитися могло якомога більше людей, волонтери пропонують приносити макулатуру в книжкові магазини «Стродо» в Житомирі та Коростишеві. У подальшому її здаватимуть на переробку, а виручені кошти також підуть на покупку автомобіля. Вже зараз завдяки цьому додатково вдалося залучити 2440 гривень.

«Ми у магазині завжди все сортуємо і здаємо на переробку – кришечки, папір, пляшки, а кошти йдуть на волонтерські потреби. За 1050 гривень у листопаді купили книги для ЗСУ. Ще 13 тисяч задонейтили інші учасники проєкту. Акція з макулатурою мала бути трохи іншого спрямування, але розумію, що зараз все важче даються збори коштів на потреби військових, тому вирішили об’єднати все. Те, що для когось може здаватися сміттям, конвертується у реальні гроші. Журнали, картон, зошити, а особливо старі радянські чи російськомовні книги, які можуть просто покриватися пилом десь на горищі або займати місце в оселі, чудово підійдуть. Таким чином, ви позбавляєтесь від зайвого і непотрібного та робите корисну справу. Навіть один кілограм – це вже допомога, – додає Троянчук. – Якщо у вас зібралося більше 20 кг, то у Житомирі я навіть допоможу із транспортуванням. Зараз у нас є більше 200 кілограмів, але моніторимо пункти, де приймають дорожче. Є варіанти по 4 і 4.50 гривень, але ми шукаємо, щоб здати по 5. Звичайно, можна зробити і фінансовий переказ чи здати макулатуру самостійно, а гроші скинути на рахунок за реквізитами. Поки триває збір, ми паралельно підбираємо за кордоном варіант авто відповідно до тих вимог і характеристик, які надали військові, аби не витрачати зайвий час потім. Маємо на все тиждень-два. Якщо не встигнемо, то будемо шукати можливість як закрити усю суму в борг, а збір триватиме, тому ще точно маєте час долучитися. Крім цього, якщо у вас є вживані книги у хорошому стані українською мовою вітчизняних чи зарубіжних авторів, можете також передавати і приносити їх – доставимо в госпіталь».

Реквізити для допомоги – 5375411202604109 (карта Монобанк) або поповнити Монобанку за посиланням.

Нагадаємо, що Сергій Троянчук наприкінці червня створив телеграм-канал «Поліський батальйон підтримки українського «YouTube». Щоденно публікує там посилання на відео різної тематики, які створюють вітчизняні блогери та оглядачі. Головна мета каналу – просувати і підтримувати український контент в боротьбі з російською пропагандою.

Юлія Демусь

Від українського фольку до «фірмИ»: дует «Дата м’юзік» про мету діяльності, репертуар і концерти для військових (ФОТО)

Тату-майстер із Житомира Оксана Прана організувала івент митців у Канаді та зібрала кошти для військових (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі та Коростишеві збирають макулатуру, щоб виручити кошти на авто для ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*