У Житомирському військовому інституті імені Сергія Корольова для курсантів впроваджують курс тхеквондо. Така новація проходить за підтримки уряду Республіки Корея, який за спецпрограмою відкрив у світі 27 шкіл тхеквондо. У Житомирі в військовому інституті – 28-ма, – єдина в Україні.
«Тут є глибока давня історія військова. Я побачив, що у закладі є нові технології, це стосується і кібербезпеки, захисту інформації, тут були ракети», – розповів Надзвичайний та повноважний посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу.
Уже місяць курсанти освоюють нове для себе бойове мистецтво. Навчає їх тхеквондо справжній майстер. Чоловік направлений в Україну урядом Республіки Кореї. До цього працював тренером національної збірної в Туркменістані та Греції. Успіхами українців за місяць занять задоволений.
«У військових курсантів вже є хороший потенціал та вже попередня підготовка. Думаю, що ми крок за кроком будемо далі вичати, бо всього лише 1 місяць пройшов», – переконує майстер всесвітньо відомого єдиного навчального центру тхеквондо Кукківон Лі Дже Су.
Курсанти говорять: тхеквондо – непросте і незвичне бойове мистецтво. Але тренер зумів ним зацікавити.
«Усі ходять, всі займаються. Він дійсно може багато чому навчити. Виховує дисципліну в нас, показує прийоми, як робити правильно. Всі його розуміють. Навіть мовний бар’єр цьому не перешкода», – поділилась враженнями курсантка ЖВІ Галина Заєць.
«Для мене велика честь, бо приїхала людина здалеку займатися з нами – курсантами. Я вважаю, що ми маємо мати повагу до людини, слухати і виконувати те, що він каже», – розповів курсант Юрій Ренькас.
Показові виступи майстрів бойового мистецтва доводять: тхеквондо є не лише бойовим мистецтвом і олімпійським видом спорту. Це система протидії противнику без застосування зброї і виховання людей, здатних захищати себе та Батьківщину. Бойове мистецтво сприяє розвитку морально-вольових якостей майбутніх офіцерів. Заняття загартовують характер, стійкість і витривалість.
«Допоможе стати курсантам краще, бо розвиває здоров’я, наше ментальне здоров’я, манери, етикет», – пояснив Лі Дже Су.
«До експерименту залучені курсанти 3 курсу нашого інституту, які в плановому порядку на заняттях фізичної підготовки займаються саме тхеквандо. Ми прийняли таке сміливе рішення для того, щоб відшукувати нові форми і способи підвищення бойового духу і фізичної спроможності наших курсантів», – пояснив начальник Житомирського військового інституту ім. С. Корольова Олександр Левченко.
Запропонувала впровадження тхеквондо в інституті корейська сторона. Підтримка одразу з’явилась від міністерства оборони України.
Щоб виховувати силу духу, сміливість, швидкість реакції, курсанти продовжать заняття з професійним тренером. Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні подарував українським військовим захисне спорядження для проведення тренувань з тхеквондо. Гості з Кореї сподіваються з часом побачити серед них справжніх чемпіонів і майстрів цього бойового мистецтва.
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирському військовому інституті відкрили першу в Україні школу тхеквондо"