За кілька місяців повномасштабної війни волонтер Артур Волинець із Житомира передав військовим близько 900 м’яких (безкаркасних) нош, які використовують для евакуації поранених і травмованих з поля бою. Розповідає, що він не єдиний в місті та країні загалом, хто займається подібною діяльністю, але потреба у таких речах є постійно.
Приміром, має на черзі запитів від воїнів ще на 435 таких виробів: поки закривають одні – надходять звернення від інших. Пошиттям нош на прохання Артура займається інша волонтерка – їй передає необхідні матеріали: тканину та ремінну стрічку (стропа). Кроїти допомагають двоє учнів ліцею №17, адже цей процес займає доволі багато часу.
«Десь за 6 місяців роботи ми досягнули такого показника – приблизно 900 шт, але могло б бути навіть більше, оскільки час від часу виникає проблема з матеріалами – маємо зібрати кошти, закупити це все. Дуже часто просто беру в борг, а потім віддаю кошти, аби оперативніше реагувати на потреби бійців на фронті, – пояснює Артур. – Коли ми все починали, я поспілкувався з іншими волонтерами, які цим вже займалися, з військовими і зрозумів, що ноші – це те, що дуже потрібно і важливо на передовій, маємо включатися в роботу і допомагати. Попередньо планували купувати тканину у постачальників з Харкова, але наш житомирський підприємець Роман Москаленко, коли дізнався, що будемо шити ноші для ЗСУ, передав 5 рулонів тканини зі свого складу абсолютно безкоштовно.
З цього ми й стартували, далі так само купували в нього, але за вартістю, яка була встановлена ще до початку повномасштабної війни. Якщо зараз ціна переважно 6700, то нам віддав за 4000 гривень. Стропу купуємо у постачальників з Дніпра – метр коштує в районі 7 гривень. З одного рулону тканини виходить +/-24 нош, собівартість одних, залежно від вартості партії стропи, яку замовляємо, – до 300 гривень. Пошиттям займається в себе вдома одна швея – це нечуюча людина. У будні ввечері за 3 години 40 хвилин може пошити 10 нош, а у вихідні має більше вільного часу, тому десь 30-40 шт виходить. Знову ж таки, це при умові, що у наявності є всі необхідні матеріали, бо бувало таке, що тканина є – купили чи подарували благодійники, а стропи – нема, тому збираємо-збираємо, замовляю 15 бобін і знову шиємо. Готові ноші передаю безпосередньо військовим або через волонтерів, які ними опікуються».
Аби підтримати справу волонтера Артура Волинця, ви можете передати матеріали, попередньо написавши на його сторінку в соцмережі Фейсбук, а також зробити донат на картку – 4790729980476717.
Юлія Демусь
Житло, завод, госпіталь, школа — історія 150-річної садиби на Житомирщині (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі волонтери продовжують шити м’які ноші на фронт: за пів року передали вже 900 (ФОТО)"