У Житомирі волонтери виготовляють саперні кішки та «ялинки» для розмінування: є потреба в листовому металі (ФОТО)

Саперні кішки для розчищення шляхів при тактичних наступах та розмінування звільнених території виготовляють за ініціативи та сприяння волонтерів БФ «TERRITORY UA» у Житомирі. За цю справу взялися ще у перші місяці повномасштабного вторгнення, згодом вдалося розробити вдосконалений варіант моделі з урахуванням всіх побажань та рекомендацій від фахівців.

Протягом зими таких зробили і відправили понад 2500 шт. Працюють відповідно до запитів, які отримують від військовослужбовців. Основна перевага саперних кішок від житомирських волонтерів – вартість.

Зважаючи на те, що в інтернеті, станом на грудень 2022 року, найдешевший варіант туристичної кішки, конструкція якої не зовсім підходить, 130 – 200 гривень, собівартість цієї тоді була майже в тричі нижче. Метал постійно дорожчає тому дуже важко знаходити кошти.

За словами волонтерки БФ «TERRITORY UA» Валентини Захарчук, основна потреба наразі – листовий метал (розмір 2.50 м на 1,25 м) товщиною 3 мм. Дістати його досить складно, нещодавно довелося їхати навіть у столицю. Крім цього, потрібні кошти на його придбання, доставку, тож будуть вдячні за будь-яку підтримку в цьому напрямку. Приміром, крайню партію кішок зробили з металу, який передало місцеве підприємство «Вогнеборець 101», до цього значну підтримку надали житомирянин, якого друзі називають Сан Санич, пенсіонер дядя Боря, співробітники нотаріальної контори “Сєтак і Демецька” та весь житомирський ігровий клан танкістів.

«Навесні минулого року один із волонтерів нашого фонду – Володимир Пилипчук, під час зустрічі розповів, що військові використовують звичайні туристичні кішки, аби безпечно знімати міни, не підриватися, адже окупанти ставлять багато пасток та пристосувань. Він пояснив, що й до чого і ми спробували зробити. Спершу виготовляли металеві «ялинки», щоб знімати розтяжки, а потім і саперні кішки. Тоді з металом було важко, але зараз ще важче, але ми збирали кошти, діставали матеріали і потроху закривали потреби, – розповідає директор БФ «TERRITORY UA» Сергій Петрук. – Модель ми розробили з урахуванням того, що на розгляд саперам дали кілька доступних на той час варіантів, а вже вони поділилися своїм баченням і розумінням, що буде найкраще.

Приміром, ми робимо із загнутим крюком, такого майже ніде нема, також є моменти по розміру, нахилу, радіусу і так далі. Собівартість вийшла доволі мала, а якістю вони нічим не поступаються. Це максимально функціональна та корисна штука, яка допомагає рятувати життя наших захисників, але навіть з урахуванням всього, при розмінуванні «виживають» лише 30% саперних кішок, решта – розриваються. Тому потрібно постійно поповнювати запаси військових.

Кішку ми показали на волонтерському саміті і отримали багато схвальних відгуків та навіть звернень із проханням замовити. Треба розуміти, що це не «потік» і не бізнес. Є домовленість із підприємством, співробітники якого у післяробочий час чи під час перерви на станку вирізають потрібні елементи. Знову ж таки – працюємо не на постійній основі, а лише, коли отримуємо запити. Якщо хтось готовий надати метал, оплатити супутні витрати, то ми готові допомогти. Аналізуємо попит, можливо, дійсно буде необхідність виробляти такі саперні кішки у більшій кількості, але у будь-якому разі їх ціна буде нижчою від середньої ринкової – на сьогодні до 100 гривень».

БФ «TERRITORY UA» передає допомогу ЗСУ (транспортні засоби, прилади, спорядження, амуніція, продукти, медикаменти, гігієну, сприяє пошиву амуніції для хлопців та інше) та цивільному населенню в ОТГ Житомирщини, деокуповані та прифронтові населені пункти (одяг, продукти, засоби гігієни), а також забезпечує медпрепаратами військові госпіталі, мобільні шпиталі, медичні заклади в тилових містах, співпрацює із вітчизняними та іноземними благодійними організаціями, поширює українську культуру за кордоном, налагоджуючи партнерські зв’язки та отримуючи гуманітарні вантажі для подальшого розподілу.

Реквізити для допомоги:

БО «Благодійний Фонд «Територія ЮА»

IBAN: UA683052990000026001006409094

в АТ КБ «ПриватБанк»

ЄДРПОУ: 44777729

PayPal: uaterritory@gmail.com

https://secure.wayforpay.com/payment/territoryua #territoryua

Юлія Демусь

Зігріти кожного: у Житомирі волонтери виготовляють для воїнів «буржуйки» з балонів (ФОТО)

У Червоненській громаді на Житомирщині готують домашні страви та сухі супи і борщ для воїнів (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі волонтери виготовляють саперні кішки та «ялинки» для розмінування: є потреба в листовому металі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*