Дні «шалених знижок» офіційно стартують в Україні в цьому році 26 листопада і триватимуть до 29. Проте, фіксована дата може тривати чи змінюватися, в залежності від бажання самого продавця. Тож реклама знижок до чорної п’ятниці з’являється ледь не на початку листопада і триватиме до початку новорічних розпродажів.
- Аліекспрес влаштовує тотальний розпродаж саме 26 листопада
- Розетка робитиме знижки з 26 по 29 листопада
- Фокстрот вже заманює покупців знижками
- Алло розпродається вже з 17 листопада
- Цитрус планє розпродаж з 25 листопада
Проте, якщо за кордоном у Чорну п’ятницю придбати товар зі знижкою у 90% цілком реально, то в Україні не варто сподіватися і на 50%.
ТОП шахрайських схем
Найпоширеніший метод маніпуляції українських продавців — підняття вартості товару за тиждень-два до розпродажу. В день Х стара, напередодні піднята ціна, закреслюється, виписується нова, і вуаля — знижка! Годі й казати, що «знижена ціна» повністю дорівнює тій, що була напередодні, а іноді є вищою.
Тож щоб не потрапити на такий гачок, варто заздалегідь визначитися з покупкою і прослідкувати за її вартістю.
Ще одна з фішок продавців — несподівано закінчився товар, який ви хочете придбати. Проте, щоб вас не розчаровувати, продавець запропонує аналог — набагато якісніший і трішечки дорожче. Прийом розрахований на психологію покупця. Раз вже вирішив на щось витратити гроші, то вмовити придбати трохи дорожче і краще буде простіше. І це дуже часто спрацьовує, і не лише у Чорну п’ятницю. Тож варто тримати себе в руках, не впадати в ейфорію і зберігати розсуд. Будьте раціональними і не дозволяйте маніпулювати собою.
Цьогоріч Чорна п’ятниця відбувається в умовах локдауну. Тож, незважаючи на наявність щеплень, варто уникати скупчення людей. І онлайн-шопінг — чудова альтернатива походів по магазинам. Проте і тут варто пильнувати. Інтернет-шахраї в цей період особливо активні.
Експерти аналітичного сервісу YouControl підготували низку порад щодо здійснення безпечного онлайн-шопінгу.
- Якщо ви ніколи раніше нічого не купували в конкретного онлайн-продавця, варто пересвідчитися в його надійності. З’ясуйте його офіційну назву та код ЄДРПОУ. Варто насторожитися, якщо на сайті така інформація відсутня.
- Якщо дані знайшлися, перевірте, як давно працює, чи не є в стані припинення, чи має виконавчі провадження.
До речі, дії з перевірки можна здійснити безоплатно в YouControl за допомогою модулів “Експрес-аналіз” та “Аналіз ринків”.
Зверніть увагу на умови оплати товару. У чесних продавців завжди існує кілька варіантів перерахування коштів і навіть післяплата. Маркетплейси пропонують так звану “безпечну оплату”, коли перераховані кошти залишаються у посередника, а продавець їх отримує, лише коли покупець забере свій товар.
Якщо вам пропонують виключно передплату, велика вірогідність того, що ви маєте справу з шахраями. В період розпродажів переконати покупця, що магазину потрібна гарантія, адже товари розкуповують дуже швидко, досить легко. Адже обмеженість пропозицій та короткий їх термін підштовхують до необдуманих дій.
Тож в будь-якому випадку, навіть не у Чорну п’ятницю, у незнайомих продавців краще обирати післяплату.
Різні акції та розпродажі – улюблена пісочниця для шахраїв. Отримували на пошту листи з додатками з подарунковими сертифікатами? А посилання на “секретні”сторінки для “обраних” покупців? Це робота онлайн-шахраїв!
Переходячи по таким посиланням, легко підчепити онлайн-вірус або потрапити на сторінку “магазину” для якого потрібна реєстрація, а насправді ваші дані для подальшого використання, але вже не вами.
За даними Financesonline у 2020 році дохід у Чорну п’ятницю у США склав більше $188 млрд. Середньостатистичний американець в цей день витрачає близько $485 дол. В Україні цей показник коливається в межах $120 дол і зберігає тенденцію росту. Як стверджує Black Friday Global, в порівнянні зі звичайною п’ятницею зростання продажів становить понад 1300%.
Читайте також:
Як успішно економити на онлайн шопінгу: корисні та дієві поради
Будьте першим, хто прокоментував "Увага! Чорна п’ятниця: як вберегти нерви та гроші"