В Овручі на виставці «Обереги України» демонструють ляльки-мотанки від майстринь з  різних регіонів (ФОТО)

В Овручі на виставці «Обереги України» демонструють ляльки-мотанки від майстринь з різних регіонів

«Обереги України» – це масштабна ініціатива, яку вдалося втілити співробітникам Овруцької центральної бібліотеки ім. Андрія Малишка  у рамках проєкту «KOLOHUB»  при підтримці «Cedos» та «WNISEF».  Зокрема, зібрали сотню виробів – ляльок-матонок, від майстринь із різних регіонів країни та представили їх на базі «АРТВІТАЛЬНІ», що діє у бібліотечному закладі. Експозиція доступна до перегляду з 1 грудня по 14 січня, а її відкриття приурочили до Всесвітнього Дня української хустки – 7 грудня.

«Таку ідею виношувала давно, поділилася нею із Марією Якимчук – директором бібліотеки, яка повністю мене підтримала і у листопаді ми почали підготовку. В першу чергу написала у різні тематичні спільноти в соцмережах з проханням долучатися. Оскільки з 2014 року я й сама займаюся виготовленням ляльок-мотанок, то багатьох майстринь знаю і особисто звернулася до них також. У нас була єдина умова – присилати вироби поштою за свій рахунок, а після завершення виставки усе повернемо. Разом з тим, якщо хтось мав бажання подарувати своїх лялечок бібліотеці, передати їх військовим чи провести розіграші на підтримку ЗСУ, то ми залюбки приймали. До речі, кілька майстринь погодилися на це, – говорить одна з організаторок виставки «Обереги України», майстер народної творчості, бібліотекар відділу обслуговування Валентина Коновальчук. – Таким чином у нас зібралося майже 100 ляльок-мотанок від пів сотні майстринь, які представляють Житомирщину (10 майстринь), Херсон, Черкаси, Київ, Хмельницький, Дніпро, Харків, Чернівці, Волинь, Одеса, Львів,Рівненщина, Полтавщина, Вінничина та ін. Загалом – 14 областей, а також Норвегія та Великобританія.

Кожна робота – унікальна та ексклюзивна, з використанням техніки, матеріалів та інших особливостей, що притаманні певному регіону. Це дійсно те, що варто побачити на власні очі. Зважаючи на те, офіційне відкриття проходитиме саме у День української хустки, то всі наші мотанки мають відповідні аксесуари – стрічки і віночки, якщо це молода дівчина, очіпок, намітка й хустка – для заміжніх».

Також 7 грудня у бібліотеці звучатиме українська поезія і пісня, заплановано провести для відвідувачів виставки майстер-клас з традиційних способів вив’язування хусток від Ірини Тюріної, а про традиційний головний убір українок – очіпок, розповість Анна Бірковська.

«Лялька-мотанка – це сакральний оберіг, українська таємниця і диво, яке наші пращури вважали символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Скільки подій пов’язано з нею, скільки колискових вона чула, скільки лагідних слів. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання», – констатує директор Овруцької центральної бібліотеки ім. Андрія Малишка Марія Якимчук і запрошує пересвідчитися в цьому, відвідавши виставку «Обереги України».

Юлія Демусь

Автографи, картопля, земля, генератор, поросята чи авто: що розігрують волонтери Житомирщини на підтримку ЗСУ (ФОТО)

У царстві хвойних: святковий фоторепортаж із розсадника ялинок у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "В Овручі на виставці «Обереги України» демонструють ляльки-мотанки від майстринь з  різних регіонів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*