Замовити напій і десерт, купити книгу, взяти напрокат чи почитати власну: в Коростені відкрили кав’ярню-читальню (ФОТО)

Замовити напій і десерт, купити книгу, взяти напрокат чи почитати власну: в Коростені відкрили кав’ярню-читальню

Погортати, почитати, взяти напрокат, придбати книгу вітчизняних видавництв і залишити замовлення на майбутнє можна у закладі «БамБук», який 18 березня відкрився у місті Коростень. І все це за чашкою кави чи іншого улюбленого напою разом зі смачним десертом в комфортній та затишній атмосфері.

Наразі кав’ярня-читальня ще працює у тестовому режимі, але вже викликала справжній ажіотаж у місцевих. Сюди йдуть дорослі і діти, аби цікаво та змістовно провести час, зустрітися з друзями, погортати книжкові новинки, придбати блокноти, свічки та інші корисні аксесуари й милі дрібнички, зробити фото, побувати на музичному виступі тощо.

До речі, у «БамБук» є оригінальна фотозона зі старих книг. Пожертвувати російськомовні видання для неї могли усі охочі, а у подарунок отримати чашку напою.  Ще  тут персонально вітають іменників у залі, додатково організовано простір для дитячих ігор. У закладі навіть час показує годинник із книг.

Нічого подібного в місті до цього не було. Більше того, у Коростені нема жодної книгарні і подібних кав’ярень теж не так і багато, а у «БамБук» відвідувачів чекає все й одразу.

Ідея такого закладу належить Діані Волківській. Щоправда, пояснює вона, все починалося з читацької спільноти книголюбів з однойменною назвою «БамБук», яку запустила минулоріч. У рамках ініціативи провели марафон: учасники протягом місяця читали  твори і писали про це у спеціальному телеграм-каналі, а також обмінювалися книгами, знімали та публікували сторіс у соцмережах.

Отож, аби масштабувати і популяризувати процес Діана вирішила відкрити кав’ярню-читальню. Для цього у 2023-му подалася на участь у  грантовій програмі «єРобота», успішно представила і захистила проєкт та в червні отримала  фінансування у розмірі 150 тисяч гривень.

«За умовами надання гранту, передбачалося працевлаштування одного співробітника. Оскільки я планувала облаштувати маленький простір, то цього цілком було достатньо. Забігаючи наперед, скажу, що зараз нас працює четверо, аби повністю забезпечити той запит, який почали отримувати від відвідувачів у перші дні після відкриття закладу. Ми не уявляли, що людей буде так багато, але це насправді приємно. Запланувала, що на зміні працюватиме два працівники, але наплив великий, тому до роботи ставала і я – мила посуд, прибирала столики, – пояснює Діана Волківська. – Отож, у мене останній день реалізації гранту був 15 грудня, а купувати все почала за два тижні до цього. Чому так сталося? Бо усі ці місяці у мене були сумніви щодо того, чи варто щось починати, оскільки були лише грантові кошти і трохи власних заощаджень, та і війна в країні продовжувалася.  Варіантів було два – відмовитися від гранту чи терміново братися за роботу. Як ви уже зрозуміли, я обрала другий. Ризикнула, скажімо так. У фінансовому плані дуже підтримали і допомогли рідні, а також для підстраховки ще взяла кредит у банку. Ремонтні роботи у приміщенні кав’ярні почали 1 січня і в березні «БамБук» відкрив свої двері».

У закладі можна придбати книги, взяти в оренду за 100 гривень/місяць (залишити завдаток і отримати кошти назад після повернення), а для тих, хто читає багато і часто навіть передбачена можливість «підписки» – за 300 гривень/місяць і додому можна брати необмежену кількість книг.

«За перші три дні було розкуплено 158 книг. Не розраховувала, що справа піде так швидко,  – веде далі Діана. – Книги ми купуємо безпосередньо у видавництв і  ставимо їх далі у продаж за цією ж ціною, нічого не накручуємо – такі умови договору.  Першу партію книг (800-900 штук)  я обирала на власний смак – популярні, класичні, але також у кав’ярні встановлена дошка, куди відвідувачі пишуть свої побажання і замовлення щодо поповнення асортименту. Знову ж таки, за перші дні у цьому переліку вже більше сотні книг. У нас можна приходити з власними книгами і читати їх. Працюємо в будні з 8 до 20 години, а у вихідні – з 9 до 21.00».

Юлія Демусь

Як відвідувачі Ботсаду в Житомирі допомагають збирати на потреби десантників 95 бригади (ФОТО)

 «Покупки за донат»: житомирянка запустила спільноту, де можна купити речі і допомогти ЗСУ. ФОТО

Будьте першим, хто прокоментував "Замовити напій і десерт, купити книгу, взяти напрокат чи почитати власну: в Коростені відкрили кав’ярню-читальню (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*