Житомир планує придбати за кошти Європейського банку нові тролейбуси та електробуси

У Житомирі готують проєкт спільно зі Світовим банком реконструкції та розвитку, в рамках якого планують придбати нові тролейбуси та електробуси. 

Про це вчора, 6 вересня, розповів міський голова Сергій Сухомлин. 

За його словами, це будуть тролейбуси з автономним ходом. Їх запустять на ті вулиці, де немає змоги прокласти електромережі:

«Також найближчим часом у нас буде проєкт по трамвайно-тролейбусному управлінню з Європейським банком реконструкції та розвитку. Це кредитна угода на 8 млн. євро, співфінансування з боку міста – 1 млн. євро, і грантова складова по цій угоді – 6 млн. євро. Попередньо ми узгодили ці параметри з Європейським банком. Це кошти на закупівлю нових тролейбусів з автономним входом до 20-25 км/год. Це дасть змогу нам організувати тролейбусні маршрути на ті вулиці, де можна не прокладати електромережі, і зробити кільце та повернутися. І будемо закуповувати частину електробусів, це, якщо не помиляюся, 15 електробусів». 

Він також додав, що новий громадський транспорт Житомир отримає не раніше 2025 року:

«У нас є потреба в тому, щоб прибирати неякісний, старий і неекологічний транспорт з вулиць міста. Тому ми постійно робимо нові закупівлі та збільшуємо кількість нового та чистого транспорту на вулицях міста. Якщо ми почнемо цей кредит у новому бюджетному році, закладемо ці кошти на 2024 рік, то тролейбуси та електробуси ми можемо отримати десь у 2025 році, не раніше».

Нагадаємо, нові валідатори, QR-квитки та мобільний додаток: у Житомирі презентували покращену АСООП у громадському транспорті.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир планує придбати за кошти Європейського банку нові тролейбуси та електробуси"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*