Рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 6 червня 2018 року не набрало законної сили, його будуть оскаржувати в суді – заявляють у ПАТ «Житомиргаз». Тому житомиряни продовжать отримувати рахунки на підставі показань будинкових лічильників. От тільки незрозуміло, чи платитимуть…
В 2016 – 2017 р. р. ПАТ «Житомиргаз» встановив 116 загальнобудинкових лічильників відповідно до рішення НКРЕКП. Регулятор затвердив перелік багатоповерхівок з адресами. Тому всі лічильники встановлені та введені в експлуатацію на законних підставах. Загальнобудинкові лічильники забезпечують облік газу споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі.
У березні 2018 року Верховний Суд України визнав законними нарахування згідно показань загальнобудинкових лічильників і скасував рішення Апеляційного суду Житомирської області.
Оснащення прибудинковими лічильниками багатоповерхівок, де встановлені лише газові плити, або плита та колонка – пов’язано з елементарною економічною доцільністю, пояснюють у ПАТ «Житомиргаз». За підрахунками НКРЕКП, для встановлення у таких будинках індивідуальних приладів необхідно в рік додатково передбачити 2 млрд. гривень. А це призведе до 5-ти кратного збільшення тарифу на розподіл, який доведеться оплачувати самим споживачам.
Резони «Житомиргазу» зрозумілі. Але можна припустити, що тривала судова «війна» та правова невизначеність цього питання – спонукає багатьох житомирян (які «сидять» саме на будинкових лічильниках) бойкотувати платіжні документи. Мовляв, рішення суду є, нехай вони там розбираються між собою – а ми тим часом просто не платитимемо. Про всяк випадок. Це, безумовно, поглиблюватиме кризу неплатежів. А криза неплатежів, розростаючись, може привести державу до економічного занепаду, розрухи та суспільного колапсу.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Читайте також:
Як «Житомиргаз» ошукав житомирян і як повертатиме їм незаконно вилучені кошти
Будьте першим, хто прокоментував "«Житомиргаз»: рішення суду не діє, а прибудинкові лічильники – діють"