Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager

Житомирянин  Юрій Лисак запрошує ветеранів на творчу реабілітацію до своєї майстерні (ФОТО)

Житомирянин Юрій Лисак запрошує ветеранів на творчу реабілітацію до своєї майстерні (ФОТО)

Житомирянин Юрій Лисак – адміністратор спільноти “Вироби із дерева” у Facebook. Її створив три роки тому і за цей час там зібралося понад 130 тисяч користувачів. Таким чином вона стала другою за чисельністю серед подібних за тематикою в українському сегменті соцмережі.

“Секрет успіху простий – у групі панує доброзичлива атмосфера. За будь-який негатив, образи, необгрунтовану критику – одразу відправляю в “бан”. Близько 100 тисяч – це представники різних регіонів України, решта – іноземці з усього світу, – ділиться Юрій Лисак. – Люди активно почали додаватися у період пандемії та карантинних обмежень, коли стали більше часу проводити вдома та, відповідно, в інтернеті. Ті, хто приєдналися, можуть запрошувати своїх друзів, знайомих. “Вироби з дерева” – це майданчик для обміну досвідом між майстрами і пошуку потенційних покупців. Кожен може вільно опублікувати допис зі світлинами своїх виробів, попросити пораду або дізнатися думку про них у більш досвідчених колег, отримати допомогу у формуванні вартості, виставити щось на продаж із зазначенням усіх характеристик, знайти виконавців для втілення певної ідеї. Є також реклама, тобто платні пости, та всі виручені від цього кошти направляю на волонтерську діяльність. Учасники групи неодноразово передавали свої вироби, які у подальшому продавали на благодійних акціях за кордоном на підтримку українських захисників”.

До слова, Юрій Лисак багато років працював юристом, а у 2015-му вступив у лави ЗСУ, звідки звільнився через 5 років за станом здоров’я. Саме тоді вперше спробував працювати з деревиною. Цю справу опанував самотужки, керуючись особистими вподобаннями і натхненням. Нині найбільше любить робити дитячі світильники-будиночки, органайзери для робочого столу, годинники, підставки під мобільні телефони.

З початку повномасштабної війни займається виготовленням діодних окопних свічок у дерев’яному корпусі для воїнів на передову. Таких вже безкоштовно передав більше 300. Разом із місцевими волонтерами для військових робили буржуйки, ножі, збирали та передавали інші необхідні речі й приладдя підрозділам армійців та рятувальників.

Свого часу Юрій Лисак заснував ГО “Військовий сувенір” й неодноразово влаштовував у міській раді й на Новому Бульварі в Житомирі виставки, де були представлені сувеніри, обереги, декоративні предмети із дерева, мило, картини із монет та інші вироби, які створили учасники АТО/ООС, діючі військовослужбовці, рідні загиблих героїв.

Днями чоловік повідомив, що отримав кошти та придбав необхідне обладнання у рамках грантового проєкту ПРООН “Ветерандвіж 2.0”, заявку куди відправив понад рік тому та все відтерміновувалося через ситуацію в країні й активні бойові дії.

“Це мали отримати ще у лютому-березні 2022 року, але всі плани зруйнувала велика війна. Я облаштував майстерню для власних потреб у підвалі свого будинку, а також маю цех у будівлі в центрі міста, – веде далі Лисак. – Там і буде окрема майстерня, в якій ветерани війни вчитимуться щось робити свої руками з дерева – речі для дому, побуту, кухонне приладдя. З власного досвіду знаю, що така діяльність дуже захоплює, дозволяє перезавантажитися, перелаштуватися на позитивний лад, відволіктися від думок про війну.

Це свого роду реабілітація, арт-терапія. Якщо комусь це буде до душі, то після навчання зможуть продовжити працювати в цьому напрямку, шукати себе і реалізовуватися професійно. Зараз нема можливості забезпечити майстерню теплом, але до весни ми повністю завершимо встановлювати обладнання і спробуємо запустити проєкт. У моєму списку попередньо вже більше 30 осіб охочих, але проблема в тому, що багато з них знову пішли на війну, хтось перебуває за кордоном. Будемо додатково оголошувати набір. Також звертаються дружини і діти загиблих військових, які теж хотіли б спробувати свої сили.

Навчання проводитиму я і ще один майстер, який багато років працював у навчальному центрі міськради, він відповідатиме за організацію навчального процесу і техніку безпеки.Розраховуємо, що одна група (7-10 осіб) відвідуватиме заняття кілька разів на тиждень, по 2-3 години кожне, протягом двох місяців”.

Юрій Лисак не приховує, що поки чекав на отримання гранту, вартість обладнання зросла в рази через різницю в курсі долара, тож із необхідного за ці кошти вдалося забезпечити близько 80 %. Решту, як і матеріал для навчальних потреб, деревину для виробів, ще доведеться шукати додатково, тому буде вдячний усім, хто захоче підтримати проєкт у якості спонсора. Зокрема, ручними дерев’яними інструментами вже поділилися деякі учасники групи “Вироби з дерева”.

Юлія Демусь

Практично й естетично: діодні свічки у дерев’яному корпусі для військових робить Сергій Петрушевський (ФОТО)

У Житомирі фізичний терапевт Наталія Котюк безкоштовно допомагає військовим відновлюватися (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин  Юрій Лисак запрошує ветеранів на творчу реабілітацію до своєї майстерні (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*