І порушують у першу чергу найбільш абсурдні пункти постанови Кабміну №255 та рішення виконкому Житомирської міськради. Наприклад, заборону гуляти у парках та скверах. Жодних спроб поліції припинити традиційне гуляння житомирян по Старому бульвару поки що не зафіксовано. Я спеціально не знімав крупним планом обличчя людей, які ходять по Житомиру без масок. Щоб не створювати їм неприємностей. Але ви самі бачите і знаєте, що таких людей у місті багато.
Виникає резонне запитання: навіщо місцева влада оголошує обмеження, виконання яких сама ж не може (не хоче, соромиться – потрібне підкреслити) проконтролювати? Чи суворих репресій слід очікувати у найближчі дні? Чи це все просто для традиційної чиновницької «галочки» – щоб відзвітувати перед Києвом про свою «неухильну рішучість», яка існує тільки на папері?..
Цікаво, що паркове табу суперечить не лише здоровому глузду, але й правилам здорового способу життя – написаним під диктовку того ж Міністерства охорони здоров’я, яке зараз закликає «сидіти вдома». На цей парадокс звернув увагу відомий столичний блогер Олег Єльцов (мову та правопис оригіналу збережено):
«Запретить выходить на улицу без маски, не появляться в парках и прибрежных зонах – это чертовски мудро. То есть, безвылазно сидеть неделями в замкнутом помещении – это во спасение от злого вируса, а вот прогулки и фитотерапия в парке, медитация с удочкой на берегу реки или озера – это опасно.
Фактически посадить под домашний арест, да еще самым антиконституционным образом стариков, а особенно детей, запретив выходить на детские площадки – это во благо, безусловно. Равно как и блокировать всеми возможными способами работу транспорта.
Все эти идиотские меры, возможно, отчасти сгладили кривую заболеваемости. Но можно уверенно говорить, что они же тотально подорвали физическое и психическое здоровье нации…»
Далі О. Єльцов пише:
«Мэр Кличко не устает пугать киевлян штрафами за появление в парке. Этот спортсмен-чемпион имеет хотя бы элементарное понятие про иммунитет? Пусть ему личный врач расскажет, что людей сегодня гнать надо на улицы, на весеннее солнышко и в парки, где, кстати, дистанция между гуляющими много больше, чем в магазинах и в ломбардах.
Думаю, только нашим комикам и боксерам при власти следует объяснять, что заточение миллионов людей в четырех стенах на недели, а то и месяцы, совмещенное с раздуванием паники в СМИ – гарантированный способ в перспективе убить тысячи людей – обострением хронических болезней и общим понижением здоровья нации…»
«Сімнадцятитисячники» – слово-неологізм, яке набирає популярність. Так називають людей, які свідомо чи випадково порушують правила карантину – за що, у свою чергу, можуть отримати штраф у розмірі 17 000 грн. та інші види покарання. Щоправда, законність цих штрафів викликає великі сумніви. Адже, як повідомляв Times.Zt.Ua, станом на ранок 7 квітня 2020 року постанова Кабінету міністрів України №255 не набула юридичної чинності.
Відтак не дуже зрозуміло, чи має законну силу й рішення виконкому Житомирської міської ради від 6 квітня. Яке, як ви правильно здогадалися, цілком і повністю базується на юридично нікчемній постанові Кабміну.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Вчора ,по вул. В.Бердичівській (центральна вулиця міста,яка має патрулюватися поліцією),після 21.00 було влаштовано мотокрос з перепонами,у вигляді аварійно-дорожних знаків,які розставлені по дорозі на час ремонту,двоє мотоциклістів,без глушителів просто ганяли на протязі 30 хвилин по дорозі і ніхто їх не штрафу,а от вдень ловити громадян без масок,або по власних городах,так поліція звітує як класно вона справляється з правопорушниками.Ідіотизм!