Міський голова заветував скандальний «Бюджет участі – 2018» через порушення принципів

Через величезну кількість зловживань та маніпуляцій під час голосування за проекти «Бюджету участі» міський голова Сергій Сухомлин вирішив взагалі його відмінити.

Про це він повідомив сьогодні, 23 жовтня, під час прес-конференції.

«Це дійсно важливий проект для всього міста. Коли декілька років тому ми його вперше провели, це був один з найкращих проектів в Україні, – розповів Сергій Сухомлин. – “Бюджет участі” – це не про гроші і не про проекти. Бо необхідні проекти ми могли б реалізувати  з допомогою тих же депутатів. Бюджет участі про інше. Це про принципи і про готовність громади до чесної, відкритої гри. В цьому “Бюджеті участі” я особисто не побачив чистоти. І багато принципів, закладених в “Бюджеті участі” були порушені. Зараз важко сказати, скільки голосів з’явилося завдяки адмінресурсу чи інших маніпуляцій. Я кажу про використання адмінресурсів не тільки з боку депутатів. По іншим проектам – я знаю як проходили рекомендації голосувати по школам та садочкам, я знаю як проходили по медпрацівникам, використовували студентів. Я не буду шукати, хто більше винуватий, хто менше. Тим більше, що при голосуванні за “Бюджет участі” немає кримінальної відповідальності, як при голосуванні на виборах. Але якщо ми хочемо відповідально ставитись до громади міста, в мене немає іншого рішення, як фактично накласти вето на цей “Бюджет участі”».

За словами мера,  в цьому році за «Бюджет участі» проголосували 12 тисяч житомирян. І ті, хто приходив голосувати за проекти чесно, з розумінням поставляться до такого рішення.

Гроші, які були заплановані в цьому році на Проект розвитку, будуть спрямовані на якийсь інший загальноміський проект. Та це вже вирішуватиме депутатський корпус.

Традиційно, після такої заяви міського голови, в прес-центрі здійнявся галас. Члени координаційної ради звинувачували мера, соцмережі та ЗМІ у тому, що не мали конкретних фактів, які б підтвердили зловживання, а лише розмови. Автори проектів звинувачували і мера, і координаційну раду в тому, що даремно витратили гроші на свої проекти та погрожували влаштувати в Житомирі «Майдан». Дісталося і трьом студентам, які наважились звернутись до Сергія Сухомлина і повідомити про примусове голосування у їхньому коледжі. Їх оголосили «адмінресурсом» та «прикриттям» для скасування «Бюджету участі». І усі вимагали професійного розслідування зловживань.

«Я вважаю, що бюджет участі місту потрібен, врешті зміг відповісти на запитання журналістів Сергій Сухомлин. Але тепер треба повністю переробляти Положення».

Раніше Times.Zt писав, що у міській раді звернули увагу на масове голосування студентів одного з коледжів Житомира за чотири проекти. Члени виконкому запідозрили у цьому адміністративний вплив, тому Координаційна рада на засіданні 4 вересня вирішила зняти голоси офлайн (виключно за третє жовтня) з правом переголосування.

Діана МІНАЄВА

Будьте першим, хто прокоментував "Міський голова заветував скандальний «Бюджет участі – 2018» через порушення принципів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*