Недореконструкція за 24 мільйони: головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн виправдовувалася за скалічений “Новий бульвар” (ФОТО)

Кашпо для рослин, які перетворять на урни, недороблена дошка для фото, ліхтар посеред клумби, недостатня кількість озеленення, “лисі” зони та сірий простір, а найголовніше – бутафорський фонтан – всі ці недоліки на вже завершеній реконструкції Нового бульвару нарешті помітили не тільки звичайні перехожі, а й спеціальна комісія Житомирської міської ради.

Сьогодні, 16 листопада, на об’єкті реконструкції Нового бульвару зібралася комісія Житомирської міської ради, яка була створена для нагляду за об’єктами ремонту (депутати міськради), замовник робіт – начальник управління капітального будівництва ЖМР Вячеслав Глазунов, головна архітекторка Житомира – Ольга Бронштейн, виконавець робіт та технагляд. 

“Коли була запланована загальна вартість 24 млн, то не вистачило коштів на обладнання фонтану. Обладнання поки з цього проєкту забрали. Вартість вже є на це обладнання. Компанія, з якою працювали, теж є, просто шукають, з якого саме рахунку проплатити. Приблизна вартість 80-100 тис євро – це форсунки і повністю обладнання на весь фонтан. На весну фонтан звичайно вже буде встановлено – після зими”, – знову пообіцяла Бронштей. 

Виконавець робіт зазначив, що газон вже цілком засіяно, й дерева висаджені, проте їх мало і “Зеленбуд” має власними силами досадити.

Щодо кашпо, то прозвучала ідея перетворити їх на урни, адже, на думку депутатів ЖМР, вони не функціональні: півроку там нічого не може рости через те, що коренева система будь-яких рослин вимерзне, кашпо треба прибирати на холодну пору з Нового бульвару.

“Зробити з  кашпо урни, адже якщо згідно проєкту вони стоятимуть біля лавочок, то туди все одно кидатимуть окурки й інше сміття, а діти вже неодноразово висипали землю зі спеціальних резервуарів в кашпо”, – зауважив депутат Василь Шевченко.  

Проте головна архітекторка Ольга Бронштейн пояснила, що задумка цих кашпо – це елементи прикраси на бульварі: 

“На зиму їх просто треба забирати звідси, як у нас по принципу на Михайлівській. Там ми виставляємо на весну і на літо кашпо, а на зиму його забираємо”. 

Депутати також обурювалися з приводу того, що під час транспортування кашпо на зберігання в Зеленбуд вони будуть постійно пошкоджуватися, й на таке утримання потрібні додаткові кошти. 

“Зараз ви обіймаєте посаду головного архітектора. Ви крім того, що ви повинні втілювати свої задумки, то повинні думати і про бюджет, утримання – це ваш безпосередній обов’язок, про антивандальність, ну і про функціональність. Тут немає нічого цього. Тому що однорічні рослини прийшли і вирвали, а частину землі вже розсипали”, – зауважив Шевченко.

Планувалося, що у таких тепер популярних кашпо сезонно ростимуть хризантеми чи злакові трави, чи ялинки, тому що жодні рослини не зможуть рости цілий рік – коренева система загине через промерзання грунту в надто малому резервуарі з землею. 

“Спочатку в робочому проєкті були великі кашпо, але були зміни. Ми прийняли рішення, коли останній раз замовляли лавки, щоб не замовляти великі кашпо”, – пояснила Бронштейн. 

Крім того, виконавець робіт зазначив, що існує ще одна проблема – “лиса” зона:

“Зі сторони “Жовтня” лунка пуста – згідно проєкту там має бути дерево чи хоча б клумба, але там проходять комунікації. Ми там взагалі не можемо нічого посадити. Можна закласти плиткою, бо лунка з бортиками зараз пуста”, – зауважив виконавець робіт Станіслав.

Ліворуч від кінотеатру “Жовтень” на імітованій під дерево (з полікарбонату) дошці також мають бути близько 15-ти чорно-білих  фото Житомира, проте – казус, їх все ще немає, бо в бюджеті на це не передбачено грошей.

Щодо ліхтаря, який посеред клумби перед входом в обласну бібліотеку Ольжича:

“По концепції, цього проєкту ще немає, але як проєктували з самого початку цей бульвар, то це ділянки обласної ради. Там ще має бути одна лунка-клумба, і ще один ліхтар. Має бути симетрія. Ми на них листа писали, і вони обіцяють, що заклали кошти в проєкт, і будуть замовляти проєкт, і з’єднувати це з бульваром”, – сказала архітекторка. 

Вона також пояснила проблему із застосуванням ліхтарів різного стилю на бульварі, зокрема зі сторони скейт парку,  проїжджої частини та застосування окремих шпиль на камери відеонагляду:

“Основна концепція Нового бульвару – це поєднання пішохідної осі між майданом Корольова і Старим бульваром. Цей бульвар утворився набагато пізніше Старого бульвару. У нас є в концепції, щоб на Старому бульварі, Новому бульварі і на майдані Корольова ліхтарі були однієї тематики. Щоб все ж таки не робити тут таке сучасне, модернове, а створити за рахунок Нового бульвару сучасну класику, але з епохою старовини. Мені самій не подобається ця шпилька, але, на жаль, коли відеокамери двали технічні умови, то на цього фанаря мала буда висота, і настояли на тому, щоб встановити ці шпилі”. 

Виконавець робіт також зауважив, що спочатку в проєкті не було великих дерев, були лише клени, липи тощо. Але вирішили, що не треба садити те, що по всьому місту й так росте – треба нове. Змінили дерева в межах кошторису. А тепер виявилося недостатньо озеленення, зокрема й через те, що житомиряни скаржаться на нестачу затінку над лавочками влітку. Люди кажуть, що надто сіро. 

“Добавте гроші, Оля, з департамента, і ми посадимо дерева… Був проєкт, в якому була вказана кількість дерев і все інше. Підрядник з “Корнелісом” відпрацював, я навіть бачив ці рахунки. Всі дерева були замовлені. Потім ви вносите якісь свої зміни, і в нас уже не вистачає коштів на ті дерева, які ви хочете додатково. На сьогоднішній день, все, що згідно кошторису, все висаджено. Ви вносите зміни, Ольго, як ви хочете, не узгоджуючи зі мною, як замовником об’єкта. Потрібно спочатку мені направити листа, я відправлю його проєктанту, подивимось чи є в нас кошти, а тоді будемо приймати рішення, чи ми коригуємо під ті дерева, які ви хочете, чи не коригуємо”, – обурився начальник УКБ Вячеслав Глазунов.

Загалом, в проєкті бюджету участі, де й перемогла ідея реконструкції Нового бульвару, було передбачено 18 млн грн, проте проєкт зробили аж на 24 млн грн, тому й не вписалися в бюджет, зокрема й щодо вартості фонтану.  

Крім вищеописаних проблем також визначили наявність рекламних сітібортів (наявні 3), що не передбачено загальною концепцією реконструкції центру міста та негармонійність освітлення на Новому бульварі ввечері: підсвітка лавок занадто яскрава і на її фоні ліхтарі ледь світять. Автоматичного поливу теж не буде, бо не вистачило на це грошей. Від утримувача КП “Зеленбуд” їздитиме машина з бочкою та поливатимуть зі шлангу, що, знову ж таки, дорожче в утриманні. Зате на реконструкції зекономили…

З хорошого – на бульварі вже встановлено сім камер відеонагляду. Вони підключені до МІТ і працюють. Також на об’єкті реконструкції було додатково зроблено обмежуючі рух стовпчики біля пішохідного переходу від Житомирської облради. 

Червоні трубки, які раніше стирчали з землі – тепер перетворилися на підсвітку пам’ятника воїнам-атовцям. 

В результаті, вирішили наступного вівторка, 23 листопада, знову зібратися на бюджетній комісії о 14 годині в прес центрі міськради й перевірити роботи згідно проєкту, який сьогодні на засідання виїзної комісії вкотре не взяли. 

“Наступний вівторок: замовник з проєктом, листами та фото презентацією, архітектор, підрядник, проєктант та Зеленбуд стосовно озеленення – на 14 годину. Також мають підготувати офіційний лист вартості фонтану, скільки коштує обладнання, щоб закласти в бюджет на наступний рік, а також вартість зелених насаджень”, – підсумував голова бюджетної комісії Юрій Мойсеєв.

Будьте першим, хто прокоментував "Недореконструкція за 24 мільйони: головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн виправдовувалася за скалічений “Новий бульвар” (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*