Після перерви у кілька місяців одразу кілька ініціативних груп у Житомирі повідомили, що відновили процес виготовлення окопних свічок, адже вже почали отримувати перші запити на них від військових.
У минулому сезоні вироби добре зарекомендували себе – ними можна обігріти невеличке приміщення чи простір навколо, розігріти їжу і навіть закип’ятити воду на чай або каву. Звісно, якщо окопні свічки зроблені із дотриманням технології, тобто вони гарно горять і вигоряють повністю, не виділяють занадто багато кіптяви і диму, не мають яскраво виражених сторонніх запахів (варто звертати увагу на якість воску і парафіну, а гафрокартон, який скручують «равликом» або «сніжинкою» не має містити клейкої стрічки тощо).
Аби не марнувати даремно час, зусилля інших, а головне – «не переводити матеріали», тим, хто за справу береться вперше, радять почитати практичні рекомендації у мережі або ж звернутися за допомогою й порадами у тематичну спільноту “Окопні свічки”, де також діляться залишками матеріалів, публікують звернення від волонтерів чи військових на поставку готових свічок.
Крім цього, можна зробити кілька свічок і випробувати їх у домашніх умовах перед відправкою на фронт: таким чином вдасться визначити приблизний час горіння, побачити недоліки і пропрацювати їх у майбутньому.
Отож, окопні свічки минулих вихідних у Житомирі почала робити волонтерка Олена Заглада. Спільно з компанією небайдужих вдалося виготовити 4000 свічок і це лише початок, адже попереду ще два місяці осені, зима і навіть перші тижні весни, якщо зберігатиметься низька температура. Окопні свічки разом з іншою допомогою відправляють воїнам на південний й східний рубежі.
Волонтерка Софія Гудзь, яка купує і передає військовим необхідні речі, а також фарбує тканину для потреб волонтерської майстерні «Свій за свого», де з 2014 року плетуть маскувальні сітки, кікімори та кавери, зі своїми «Тетерівськими світлячками» теж уже виготовила першу партію окопних свічок цієї осені.
У Поліському національному університеті з ініціативи первинної профспілкової організації студентів знову роблять окопні свічки і збирають матеріали для них. Зокрема, перша партія – більше 200 штук. Їх найближчим часом передадуть військовослужбовцям відповідно до їх звернень. Студенти і колектив викладачів та співробітників ЗВО активно займаються волонтерською допомогою: відправляють ЗСУ посилки з продуктами, теплими речами, солодощами, засобами гігієни, а також купують дороговартісні прилади та ін.
Житомирська обласна громадська організація «Милосердя» спільно з підопічними «Комплексного закладу соціального захисту осіб, що потрапили в складні життєві обставини» зараз реалізує одразу кілька благодійних проєктів – «Сухий борщик» (чистять, сушать овочі, з яких формують борщові набори для армійців), «Зігрій воїна» (роблять окопні свічки і збирають для цього бляшанки, парафін, огарки свічок), чистять горіхи, а до того сушили фрукти для енергетичних сумішей, а також сухарики.
Відкрила новий сезон виготовлення окопних свічок й команда волонтерів БФ «Синьо-жовті серця». Відзначають, що у минулому році починали ще в серпні, але через теплу погоду у вересні цьогоріч, вдалося дещо відтермінувати роботи, але необхідність свічок з кожним днем зростає. З-поміж іншого волонтери фонду на постійній основі впроваджують ініціативу «Кава для воїна», створюють барельєфи у рамках проєкту “Ікони пам’яті загиблих за незалежність України”, збирають і передають ЗСУ спорядження, засоби захисту, медикименти тощо.
Наразі практично усі волонтери працюють із минулорічними запасами матеріалів, але закликають житомирян збирати бляшанки, парафін, віск або вироби з них, які можна переплавити. Вже незабаром у соцмережах будуть розміщувати дописи із детальним переліком потреб на окопні свічки і куди це можна доставити або залишити (адреси). Крім того, вже зараз можна приєднуватися до роботи. Переважна більшість волонтерів свічки крутять і заливають на вихідних, тобто у вільний від основної роботи час.
Будьте першим, хто прокоментував " У Житомирі волонтери знову почали виготовляти окопні свічки для ЗСУ (ФОТО)"