Запас ПРІОРИКСУ на Житомирщині - понад 31 тис. доз | Times ZT

Запас ПРІОРИКСУ на Житомирщині – понад 31 тис. доз

Цього року в Житомирській області планують вакцинувати за Календарем профілактичних щеплень майже 28 тисяч дітей. Залишки вакцини ПРІОРИКС, якою проводиться щеплення від кору, паротиту та краснухи в лікувально-профілактичних закладах складають 29 тис. 059 доз, на базі спецмедпостачання – 1 тис. 700 доз.

Наразі в області проводиться безкоштовна вакцинація і тих, хто не вакцинувався вчасно, і також, за умови відсутності двох щеплень, працівників з групи ризику (вчителів, медиків, військових, студентів).

Як повідомляє департамент охорони здоров’я ОДА, згідно Календаря профілактичних щеплень в 2019 році в Житомирській області заплановано щепити від кору, паротиту та краснухи 12 тис. 881 дітей у віці 1 року та 14 тис. 758 дітей у віці 6 років. Так з початку року вже зробили щеплення у віці 1 року 2 тис. 308 дітей (17,9%) від підлягаючих щепленню, а у віці 6 років – 8 тис. 296 дітей (56,2%).

Окрім того, в області проводиться вакцинація проти кору дітей вікових категорій старше 2 років та дітей старше 7 років, які з різних причин не були вчасно вакциновані або ревакциновані. Медики стверджують, що таких дітей завдяки проведеній в минулому році посиленій імунізації стало у 2 рази менше. Зокрема, станом на 01 березня поточного року з 2940 дітей, які підлягали першому щепленню від кору, епідемічного паротиту, краснухи із порушенням Календаря профілактичних щеплень вакциновано 1 тис. 417 осіб (48,2%). Із 3 тис. 733 дітей 7 років і старше друге щеплення отримали 2 тис. 471 особа (66,2%).

За інформацією Житомирського обласного лабораторного центру, з початку року на Житомирщині зафіксували понад 1 тис. 100 випадків захворюваності на кір у майже однаковому співвідношенні серед дорослого та дитячого населення. Найбільше випадків захворюваності зафіксовано в Житомирі та Новограді-Волинському, Коростенському, Новоград-Волинському, Бердичівському, Ружинському, Попільнянському, Хорошівському районах.

Нагадаємо, що депутати Житомирської обласної ради розробили проект рішення про звернення до Верховної ради України щодо посилення відповідальності батьків за відмову від щеплення дітей. В той же час в Житомирі триває конфлікт між фахівцями міської ради, згідно рішення якої нещеплені діти вже два місяці поспіль лишаються поза навчальним  процесом, та батьками нещеплених дітей, які вважають це рішення незаконним та наполягають на відміні тотального примусу при вакцинації.

  • 10
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Запас ПРІОРИКСУ на Житомирщині – понад 31 тис. доз"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*