Після народження дитини українки вже не отримуватимуть бебі-боксів. Замість них держава платитиме гроші. У Бердичівському Центрі жінки ще мають у запасі 78 пакунків малюка. Цього, кажуть, вистачить приблизно на місяць.
«Ми як посередники, видавали ці бебі-бокси від соціальних служб. Питання це вже буде не до нас задаватися. Думаю, що воно з часом якось нормалізується. Але вже так, як я чув, бебі-бокси припиняють випускати, буде еквівалентна сума грошей видаватись жінкам на руки», – розповідає Віталій Грубський, завідувач акушерського відділення КНП «Бердичівська міська лікарня».
З кінця 2018-го року тут видали бебі-бокси тисяча чотириста шістдесяти чотирьом породіллям. Жодна не відмовилась.
«Бебі-бокси весь час удосконалювалися, поповнювались тими речами, які необхідні мамам тут. Вони всі були задоволені бебі-боксами. Там одіяло, пелюшки, розпашонки, костюмчики, – досить багато там речей. Всім вони необхідні», – продовжує чоловік.
Керівник Бердичівського управління праці, сім’ї та соцзахисту населення розповідає: днями саме ознайомилась із новою постановою кабміну № 744 від 29-го липня. Нею в Україні запроваджено пілотний проект на кінець поточного і на 2021-ий роки про монетизацію пакунку малюка. Коли у Бердичівському пологовому бебі-бокси закінчаться, мами зможуть отримати взамін 5 тисяч гривень. У 2020-му для цього треба звертатися до органів соцзахисту з відповідною заявою, паспортом, копією ідентифікаційного коду, свідоцтвом про народження дитини і довідкою з Центру жінки про те, що не отримали допомоги в натуральному вигляді.
«Коли документи подані, структурний підрозділ соцзахисту протягом 5 днів розглядає пакет документів і на 10 число кожного місяця формує реєстр, який відправляє на мінсоцполітки. Згідно цих реєстрів мінсоцполітики переводить кошти на ПриватБанк, а той переводить кошти на рахунки поточні отримувачів допомоги, які вони уже там відкрили», – розповідає Наталя Омелянчук, керівник управління праці, сім’ї та соцзахисту населення.
Кошти можна використати протягом 12-ти місяців. Якщо цього не зробити, банк поверне їх державі. До слова, зазначає пані Наталя, гроші можна отримати або за місцем проживання, або за місцем перебування. А от витратити їх постановою дозволяється тільки на певні товари.
«Засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни, зокрема підгузки, серветки, дитячий одяг, взуття, дитяче харчування, дитячий посуд, іграшки, текстиль для дітей – рушники і ковдри. Товари для породіллі – це прокладки для лактації і прокладки післяпологові», – зазначає Наталя Омелянчук.
Відповідно до постанови, міністерство соціальної політики сформує реєстр закладів торгівлі, які можуть реалізовувати цю продукцію і товари. Але коли це станеться, згідно документа поки не відомо.
Будьте першим, хто прокоментував "Замість бебі-боксів – гроші: на що дадуть і скільки (ВІДЕО)"