1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Віддав життя за Україну: історія активіста Романа Ратушного

Віддав життя за Україну: історія активіста Романа Ратушного

Роман Ратушний — активіст, журналіст, а з 2022 року доброволець у російсько-українській війні. Все своє життя присвятив боротьбі з корупцією, незаконними забудовами та поліцейським свавіллям. Ще в 15-річному віці був одним із перших учасників Революції Гідності, де у ніч на 30 листопада його та інших студентів побив «Беркут».

Вже після Майдану займався боротьбою проти незаконних забудов. В 2018 році заснував громадську організацію «Захистимо Протасів Яр». Учасники руху прагнуть зберегти зелену зону в Протасовому Яру, що знаходиться в центрі Києва. У жовтні 2019 року активіст почав отримувати погрози і був змушений переховуватися. Навіть батьки не знали, де знаходився їх син.

В березні 2021 року брав участь в акціях на підтримку ув’язненого активіста Сергія Стерненка. Після чергового заходу, що відбувся 20 березня, Ратушний був арештований. Підозрювався в хуліганстві, адже в той день учасники акції побили вікна та розмалювали фасад Офісу президента. За рішенням суду активіста відправили на цілодобовий домашній арешт.

«Я пов’язую це рішення безпосередньо з заступником голови Офісу президента Андрієм Смирновим, який має особисту неприязнь до мене через мій захист Протасового Яру.», — говорив Роман Ратушний. Адвокати активіста подали апеляцію й виграли суд. Після цього всі обвинувачення були зняті.

З перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну Роман Ратушний став на захист країни. Спочатку обороняв Київ, потім деокуповував населені пункти Сумщини. У лавах 93-ї окремої

механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр» виконував бойові завдання в Ізюмському районі, що на Харківщині. Саме тут, 9 червня, доброволець і загинув, потрапивши у ворожу засідку. Його тіло декілька днів знаходилося на непідконтрольній території.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Ним нагороджують за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та державної цілісності України.

У своєму заповіті доброволець попросив передати всі його збережені кошти в музей Шевченка, а також у видання «Новинарня» та «Історична правда». Але найголовнішим заповітом Романа Ратушного залишається відома всім фраза. «Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям.» — неодноразово наголошував активіст.

Крістіна Слончак

У боях під Бахмутом загинув відомий житомирський фотограф Денис Кривий (ФОТО РОБІТ)

Будьте першим, хто прокоментував "Віддав життя за Україну: історія активіста Романа Ратушного"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*