З часів Другої Світової війни жодна країна світу не стикалася з таким рівнем мінного забруднення земель, як Україна. Наразі розмінування потребує понад чверть території країни. Про це заявив прем`єр-міністр України Денис Шмигаль.
Від початку війни вдалося розмінувати лише 18 тисяч квадратних кілометрів. 40 країн виділили на це 250 мільйонів доларів. На розмінування ж усіх забруднених небезпечними предметами земель необхідно 37 мільярдів доларів та більше 10 тисяч саперів.
Наразі в Україні є лише 3 тисячі фахівців, тож без допомоги союзників не обійтись. Як і без приватних операторів з розмінування. Пілотний проєкт з їх залучення нині вже стартував на Житомирщині.
Окрім того, в проєкті бюджету на наступний рік нардепи передбачили 2 млрд грн за компенсацію аграріям за послуги з розмінування, які ті вимушені будуть купувати через портал ProZorro. Фермери вказуватимуть площу своєї землі, яка потребує гуманітарного розмінування, а оператори з розмінування виставлять свої ціни для проведення цієї процедури. Після чого аграрії обиратимуть найнижчу ціну, а держава компенсуватиме половину коштів.
Наразі ціна на гуманітарне розмінування у світі становить 3-5 доларів за 1 квадратний кілометр. Водночас на прикладі Житомирщини, де розмінування 1 кв.км обійшлося у 17 гривень, можна зробити висновок, що ціна на послугу може істотно варіюватися. при цьому в уряді вже заявили, що держава не втручатиметься в цінову політику операторів з розмінування.
Загалом, на розміновування українських земель знадобиться щонайменше 10 років.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині стартував пілотний проєкт з залученням приватних фахівців з розмінування"