Ще 6 березня Житомирська обласна рада отримала лист від Служби безпеки України з проханням передати їм санаторій «Дениші» та земельну ділянку під ним.
Згодом цей лист опублікували місцеві ЗМІ. Його наповнення неабияк обурило житомирян, адже жодних пояснень і конкретної інформації про те, для яких цілей буде використовуватися цей санаторій Службою безпеки – не було.
Як пояснили в СБУ, санаторій планують використовувати для оздоровлення співробітників альфи, ветеранів, для реабілітації, проте і цивільні також зможуть отримувати там послуги.
Уже 10 березня постійна комісія з питань бюджету та комунальної власності Житомирської обласної ради розглянула лист СБУ і проголосувала за погодження передачі санаторію «Дениші» в державну власність, аргументуючи це тим, що заклад збитковий, а персонал там не отримує заробітну плату по півроку.
«Майно передається в державу для його використання під час воєнного стану, а потім, як нам пояснили, воно буде використовуватися державою для тих же цілей, для яких воно використовується зараз. Майно буде державним і це дасть можливість державі вкладати туди кошти і зробити більш привабливу санаторно-курортну базу. Зараз санаторій “Дениші” збитковий, є заборгованість по заробітній платі, в нього треба вкласти дуже багато коштів, щоб він був хоча б на рівні карпатських санаторіїв», – пояснив депутат обласної ради Олександр Дмитрук.
Журналісти «Times.ZT» намагалися поспілкувалися з керівництвом санаторію «Дениші». Ми додзвонилися до заступника директора, втім, жодних конкретних відповідей на питання щодо діяльності санаторію в умовах війни, надходжень та видатків, а також позиції, щодо прохання СБУ передати заклад – ми не отримали.
Тому ми вирішили надіслати інформаційний запит і до дирекції санаторію «Дениші», і до голови обласної ради Володимира Ширми. У відповіді інформацію про фінансовий стан закладу також не надали, проте не приховують, що заборгованість у закладу є, а отже, це може бути додатковим фактором, чому таке рішення все-таки підтримають.
Сьогодні, 16 березня, під час сесії Житомирської обласної ради депутати проголосували «За» намір передати санаторій «Дениші» в державну власність.
Сам Володимир Ширма не може назвати конкретні суми фінансування чи заборгованості санаторію, проте зазначає, що заклад дійсно потребує великих інвестицій:
«Сьогодні не голосувалося про те, щоб передати в державну чи комунальну власність. Сьогодні проголосували про намір передати в державну власність. Надати дозвіл. Як буде цей процес рухатися далі – будемо бачити і тоді коментувати. Для того, щоб передати в державну власність, це треба і розпорядження Кабміну, і потім ще раз звертатися в сесійну залу, а може і не один раз. Ви ж бачили лист зі зверненням СБУ до облради про передачу даного санаторію у державну власність. У листі не було вказано для яких цілей, але з основних прохань, яке я зазначив – це зберегти профіль даного санаторію. Дана служба заявила, що такий профіль буде збережено. Санаторій працював, він не був закритим. Ми фінансували його, але зрозуміло, що санаторій потребує інвестицій, і великих. Я не можу сказати точно, скільки виділялося на фінансування санаторію, але те, що фінансова підтримка була – це факт».
Навідміну від Володимира Ширми, про збитки та субвенцію для санаторію знає «Google». Тож не важко знайти інформацію, що у 2021 році санаторій «Дениші» отримав 678 тис. грн підтримки від облради. Того ж року санаторій мав збитків на суму близько 4,5 млн. грн. Наприкінці 2021 року з обласного бюджету на підтримку закладу виділили ще 3 млн. грн.
У 2022 році заклад не звітував щодо фінансових надходжень і збитків, оскільки це дозволено у зв’язку з воєнним станом.
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко запевняє, заклад не «роздерибанять», як писали обурені містяни. Санаторії СБУ працюють і в Одесі, і в Трускавці, і їх послугами користуються всі громадяни України:
«Важливо розуміти, що цей заклад залишиться на Житомирщині, точно його не приватизують. Якщо він перейде у власність СБУ, то робочі місця буде збережено, чи створять нові, і будуть так само жителі області працювати в Тетерівській громаді в цьому санаторії, і точно ніколи не буде поділено його на маленькі шматочки і продано. Знаю це по 24-річній службі в СБУ. Цей санаторій працюватиме як цілісний майновий комплекс для держави. У СБУ є санаторій в Одесі та Трускавці, і цими санаторіями користуються всі громадяни України, не лише військові та працівники Служби безпеки».
І дійсно, знаходимо підтвердження, що забронювати номер в санаторіях від СБУ може будь-хто. І вартість путівки майже така ж, як і в самому санаторії «Дениші».
В обласній раді також додали, що схожих звернень щодо передачі в оренду чи спроб приватизувати санаторій «Дениші» не було.
Лишається спостерігати за тим, як далі розгортатимуться події навколо санаторію «Дениші». Можливо, дійсно, силами СБУ заклад зможе покращити якість надання послуг, позбутися заборгованості, а також залучити військове та цивільне населення до оздоровлення, що на сьогодні дуже актуально.
Нагадаємо, в Денишах збитий літак знищив більше півсотні дерев.
Будьте першим, хто прокоментував "Депутати Житомирщини підтримали намір передати санаторій «Дениші» в державну власність"