coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Житомиряни скаржаться на стихійний смітник посеред вулиці Івана Мазепи: як вирішити проблему (ФОТО)

Проблема стихійних сміттєзвалищ у Житомирі не є новою. Щороку жителі скаржаться в усі можливі інстанції та вимагають у місцевої влади вирішити наболіле питання. Адже такі смітники не лише захаращують прохід та створюють антисанітарію, а й змушують містян жити у постійному смороді.

Проблема: стихійний смітник та приватний сектор

Одним з яскравих прикладів став випадок майже у самому центрі міста – неподалік перехрестя вулиць Гоголівської та Івана Мазепи. Не зважаючи на спеціально відведене місце для збору сміття, люди минають контейнери та викидають побутові і будівельні відходи прямо на тротуар.

За словами мешканців багатоповерхівки, стихійний смітник створюють жителі приватного сектору та навіть люди, які живуть на зовсім інших вулицях.

«Така ситуація майже постійно. Час від часу комунальники все ж прибирають. У нас тут багато приватних будинків і як тільки люди починають прибирати городи, все сміття несуть сюди. Я спостерігала ще й таку картину: автомобіль їде повз цей смітник і водій зупиняється аби викинути сміття. Тобто їм просто по дорозі і саме у нас вони викидають сміття. При чому що баки для сміття стоять порожні і їх вчасно вивозять», – скаржиться жителька будинку по вулиці Івана Мазепи, 66.

Жителі багатоповерхівки нарікають, що вже навіть страшно ходити повз цей смітник, адже не відомо, що звідти може вискочити.

«Мені дитину кожного ранку в садочок заводити і доводиться проходити повз цей смітник. Обійти його немає можливості. Ідеш і боїшся, що якийсь щур не дай Боже вискочить. Комунальники цей смітник раз у два тижні забирають, але ж за кілька днів він знову з’являється. У нашому будинку всі платять за вивіз сміття, а ці люди, які тут смітять, ймовірно й нічого не платять та й договорів не мають. І це називається Європа. В Європі так люди не чинять», – обурилася місцева жителька Тетяна.

Міська рада скаржиться на брак повноважень

Про проблему у міській раді знають, та вирішити її не можуть. За словами в. о. начальника управління житлового господарства, це через брак повноважень.

«У кожного жителя приватного сектору має бути договір на вивіз сміття. У нас є Інспекція з благоустрою, яка уповноважена складати адмінматеріали щодо порушників. Також це має право робити й сам перевізник, який займається вивезенням сміття. Але є нюанси в самому законодавстві. Щоб скласти такий протокол, необхідно перевірити наявність у людини договору на вивезення сміття. Для цього необхідно знати хто ця людина та де проживає. Натомість самі порушники зазвичай відмовляються називати своє ім’я, прізвище та адресу. А змусити їх це зробити ми не маємо права. Для цього потрібні правоохоронці. Тобто закон ніби то й говорить, що за це є адміністративна відповідальність, а як притягнути порушника – не пояснює», – пояснив Ігор Задорожний.

Як вирішити проблему?

За інформацією чиновника, профільне управління готує проект рішення для затвердження на сесії міської ради, яке дозволить врегулювати ситуацію. Але вирішити її зможуть лише на законодавчому рівні.

На думку пана Задорожного, у Житомирі необхідно запровадити місцевий збір, який будуть платити усі мешканці. В тому числі приватний сектор. Саме для цього у міській раді й готують проект звернення до Верховної ради, щоб внести зміни до податкового кодексу та отримати дозвіл на запровадження місцевого збору.

«Є відповідні норми, скільки людина протягом року утворює сміття. Відповідно до цих норм буде розрахована ставка місцевого податку, який усі будуть платити до місцевого бюджету. Тоді замовником вивозу сміття буде не громадянин, а орган місцевого самоврядування. Тобто міська рада. Тоді у разі виникнення подібних ситуацій перевізник буде вивозити сміття не безкоштовно. Це найкращий вихід з ситуації, який врегулює багато питань», – пояснив Ігор Задорожний.

Але доки Верховна рада розгляне рішення та прийме відповідні зміни до законодавства проблему зі сміттям у Житомирі вирішувати все одно доведеться самостійно. Адже крім стихійних сміттєзвалищ існують й інші проблемні питання. Зокрема, недостатня кількість водіїв та технічний стан самої техніки для вивезення сміття.

Чому сміття не вивозять?

Наразі у комунальному підприємстві КТП-0628, яке й займається вивезенням сміття по всьому місту, є лише чотири сміттєвози, які час від часу виходять з ладу. Не вистачає й самих водіїв, через недостатню кількість яких, комунальний транспорт може не виїхати на маршрут.

«Техніка фактично є, але потрібно брати до уваги її технічний стан та зношеність цього транспорту. По місту має працювати 4 сміттєвози. Якщо одна машина вийшла з ладу, інші не зможуть справитися з об’ємом робіт, тож доводиться брати в оренду іншу машину. Щось постійно ламається. Найкращий варіант, звісно, це оновлення цієї техніки. Що ж до водіїв, то ні для кого не є відкриттям, що зараз їх усюди не вистачає. Для прикладу, два тижні тому, коли виникла проблема вивозу сміття у Житомирі, окрім поламаної техніки ще й звільнилися двоє водіїв. Замінити не було ким. І коли машину відремонтували, водія просто не було», – розповів чиновник.

А доки міська рада вирішить чи варто купувати нову техніку та знайде на ці потреби кошти у бюджеті, стихійні смітники й надалі будуть з’являтися у Житомирі.

Василь ХОМЮК

1 коментар до "Житомиряни скаржаться на стихійний смітник посеред вулиці Івана Мазепи: як вирішити проблему (ФОТО)"

  1. Недарэчная скарга

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*