1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine

У Житомирі за 2019 рік від рабства постраждали 6 людей — офіційно

Згідно даних Міжнародної організації по міграції, у минулому, 2018 році, 1 265 українців постраждали від торгівлі людьми. З них більше 600 осіб — це постраждалі, які працювали в Російській Федерації, більше 200 — в Польщі. У Туреччині через торгівлю людьми постраждало 26 осіб. Проте Україна за цим показником знаходиться на 4 місці — 253 українці постраждали від внутрішньої торгівлю людьми. 

Найчастіше тільки втеча з рабства — це порятунок, адже повідомити про своє становище потерпілий не може через відсутність зв’язку, документів, а часто, навіть одягу та наявності тяжких тілесних ушкоджень.

Наприклад, у Житомирській області в поточному, 2019 році, офіційно було виявлено 6 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, а саме трудової експлуатації. Осіб, які не захотіли реєструватись, свідчити або зникли безвісти — набагато більше. 

У 2018 році кількість постраждалих склала 12 осіб. Проте, це не означає, що так виглядає реальна картина проблеми, адже багато людей, які потрапили в рабство, до кінця життя не можуть із нього вибратися, або навіть якщо вдасться — не хочуть розповідати про це. Вони бояться привертати до себе зайву увагу. Натомість, кількість потерпілих зростає з кожним роком. 

Сьогодні, 4 грудня, під час підсумкової конференції, присвяченої закінченню 5-річного проєкту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні», про це розповідала координаторка проєкту в Житомирській області, голова громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Ірина Бабенко.

Начальник Управління Державної міграційної служби в Житомирській області зазначив, що обласна служба та територіальні підрозділи за останні 11 місяців поточного року оформили більше 80 тисяч безвізових паспортів громадян України для виїзду за кордон. Такі масові виїзди на заробітки теж є однією із причин підвищення рівня торгівлі людьми. 

«Проте даних скільки потерпілих від торгівлі людьми українців отримали фальшиві паспорти громадянства за кордоном із зміною прізвища — у нас немає» — зазначив Анатолій Федорчук.

«Нажаль, система надання різних видів допомоги для потерпілих від рабства у нас не працює в повній мірі. Сьогодні ми розробляємо рекомендації та проєкт, аби наступного року виділяти бюджетні кошти для надання персональних грантів на фінансову та інші види допомоги» — пояснила Ірина Бабенко.

Проєкт було започатковано у 2014 році Міністерством соціальної політики та підтримано координатором ОБСЄ в Україні. Він націлений на підтримку українських установ та організацій, а також громадськості в покращенні механізмів звернень для постраждалих від торгівлі людьми та надання їм безкоштовної допомоги. 

Наприклад 14 українцям, які постраждали через рабство у 2018-2019 роках Міжнародною організацією з міграції через партнерську громадську організацію «Жіночий інформаційно-консультативний центр» було виділено персональну допомогу на суму 90 тис 640 грн, в яку увійшли витрати на медичні, послуги психотерапевта, одяг, продукти харчування та транспортні потреби, не враховуючи оплату адвокатів.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі за 2019 рік від рабства постраждали 6 людей — офіційно"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*