Від учора, 28 січня, українці, які користуються супутниковими антенами, втратили можливість переглядати 24 українські канали, якщо вчасно не уклали договір із одним з двох офіційних провайдерів супутникового телебачення.
Для чого це зробили?
- Це одне із зобов’язань медіагруп перед міжнародними правовласниками.
- Це потрібно самим провайдерам, які платять Медіагруп за контент. Їх просто не влаштовує, що будь-яка людина може з супутниковою тарілкою безкоштовно дивитися всі канали.
- Це потрібно самим каналам, щоб монетизувати свій контент.
Які канали зникнуть, а які залишаться у вільному доступі?
До переліку каналів, що стали платними, увійшли найрейтинговіші, власниками яких є компанії Ігоря Коломойського, Дмитра Фірташа, ВІктора Пінчука та Ріната Ахметова. Це такі канали, як:
- 1 + 1 media: 1 + 1, 2 + 2, ТЕТ, Плюсплюс, УНІАН ТБ, Бігуді;
- СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;
- Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
- Медіа Група Україна: Україна, НЛО ТБ, Індиго TV
Також платними стали різні розважальні, пізнавальні та дитячі канали.
Проте, близько 40 українських каналів залишаться у відкритому доступі, такі як:
- UA Перший, державні канали Рада і Культура
- Прямий, 5 канал, Еспресо ТБ, NewsOne, 112 канал, ZIK
- Іноземні канали
Що робити, аби повернути улюблені канали?
1.Потрібно під’єднатися до двох офіційних провайдерів – Viasat або Xtra TV. Більшість супутникових антен, що встановлювали раніше, можуть приймати сигнал, але щоб дивитися закодовані канали потрібно придбати інший тюнер вартістю в 1000 грн, або ж щомісячно сплачувати орендну плату провайдеру. Після покупки тюнера, його потрібно буде активувати, звернувшись до колцентру офіційного оператора супутникового ТБ.
Провайдер Viasat Україна пропонує тарифні пакети вартістю від 55 до 250 грн на місяць. Якщо ви купуєте в них тюнер, доведеться викласти 1099 грн, тюнер+установка майстра – 1499 грн, а якщо цього замало, вам пропонують тюнер+супутникова антена+установка майстра всього за 2999 грн.
Що стосується Xtra TV вартість тарифного пакету починається з 69 грн до 189 грн на місяць.
2. Ще як варіант – покупка приставки Т2, яка коштує в середньому 300 грн, але до неї ще потрібна буде спеціальна ефірна антена, її ціна починається зі 100 грн. Так ви зможете дивитися 32 канали цифрового ефірного ТБ. Якщо ви надумаєте придбати Т2, потрібно спочатку перевірити, чи є у вашому регіоні покриття, і в якій воно якості, це можна зробити ось тут.
3. Якщо встановлювати антени ви не хочете, можна придбати ОТТ-сервіс (телебачення через інтернет). Це дозволить дивитися ТБ де завгодно, і з чого завгодно (телевізор, мобільний, планшет). Благо, вибір є: Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TV, YouTV, Sweet.TV, Київстар TV та інші.
4. Ну і останній варіант для лайфхакерів. Медіаексперт Олександр Глущенко, розповів, що зараз популярний такий собі комбо-приймач, який дозволяє одночасно приймати українські телеканали з Т2 і супутникові канали. Комбінований цифровий супутниковий ресивер для прийому супутникових трансляцій в стандартах DVB-S / S2, а також перегляду каналів цифрового ефірного ТБ стандартів DVB-T / T2 і передач кабельного ТБ стандарту DVB-C. Все безкоштовно, але, через підвищений попит ціна на такі приймачі виросла практично в два рази. Зараз вартість стартує від 500 грн.
Будьте першим, хто прокоментував "Ви збираєтесь і далі збагачувати українських ТВ-олігархів? Тоді ми порадимо, як"