coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager

Хулігани малюють, поліція – бездіє: історія занедбаності житомирських фасадів та парканів

Ледь не на кожному фасаді будинку, бетонних конструкціях чи зупинках громадського транспорту в Житомирі “нашкрябані” дивні символи чи зображення. Мало хто розуміє, що вони означають і для чого було псувати зовнішній вигляд будівлі. Деякі з написів – це, наприклад, посилання на Telegram канали торговців наркотиками, інші – вандальні малюнки карикатур чи лайливі написи. Але крім такого вуличного “мистецтва” у місті також можна побачити неймовірні та сучасні графіті, які прикрашають фасади багатоповерхівок. Часто саме вони стають фоном для сотень селфі й фотографій житомирян, а також перекривають десятки незаконних ієрогліфів.

Журналісти Times.ZT вирішили зробити підбірку того, що написано на заборі й награфлено на фасаді.

Патрульні поліцейські цього року в Житомирі не зловили ще жодного такого “художника”.

“Статистики по Житомиру немає. Якщо буде виклик на 102 про те, що якась невідома особа пошкодила, помалювала фасад будинку чи гараж, тоді екіпаж патрульної поліції туди виїжджає. Якщо правоохоронцям все ж вдастся зловити порушника, тоді вирішується питання про відшкодування або ж складання протоколу про дрібне хуліганство, якщо графітчик писав якісь непристойності тощо. У нас не ведеться така статистика і жодного звернення заявників ще не було. Зараз весь особовий склад поліції в Житомирі задіяний до патрулювання, і коли була можливість більше уваги приділити паркам чи скверам, тоді звичайно звертали увагу на це. Але в основному розмальовують тоді, коли ніхто не бачить”, – розповів працівник прес-служби поліції в Житомирській області Ігор Іванюк. 

Практика ж закордонних міст показує, що з таким хуліганством, якщо на графіті немає дозволу від місцевої влади, треба і можна боротися. 

Наприклад, у німецькому місті Бонн на знищення заборонених та нелегальних графіті щороку з міського бюджету виділяється близько 90 тисяч євро. Там навіть судяться з хуліганами, змушують їх платити штрафи від 200 до 300 євро або призначають виправні роботи, так звані соціально-корисні години. 

Щоб відновити квадратний метр понівеченого фасаду будинку потрібно витратити від 80 грн. в українських ж містах, таких як, до прикладу, Львів. Підприємці, які орендують приміщення, щороку мусять витратити більше 15 тис грн, щоб привести до ладу будівлі після вилазок настінних живописців. Штраф для таких “художників” може складати від 900 гривень, проте в Житомирі їх не ловлять. Мабуть, сподіваються, що колись ті графіті самі від дощу чи морозу пооблазять.

Будьте першим, хто прокоментував "Хулігани малюють, поліція – бездіє: історія занедбаності житомирських фасадів та парканів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*