COIN24 old
1X FAN models

Артем Міняков популяризує Street workout у Житомирі (ФОТО)

Він пробував свої сили на телешоу «Україна має талант», успішно представляв Житомирщину на змаганнях різного рівня, потрапив у 10-ку кращих атлетів світу і є офіційним представником Федерації «Стріт Воркаут Україна». Артему Мінякову – 22 роки і майже половину з них він займається спортом, який називають вуличною гімнастикою.

Хлопець закінчив ЖДУ ім.І.Франка і наразі працює вчителем фізкультури в Озерненській гімназії. А ще він проводить заняття з воркауту для хлопців і дівчат на базі школи №30 у Житомирі. Вже має групу із 20 школярів, яких навчає разом зі своєю дівчиною – 22-річною тренеркою за освітою Наталією Стецюк. Спортсмени під їх керівництвом займаються кілька місяців, але вже були учасниками змагань і займали призові місця. Наразі Артем проводить новий набір бажаючих віком від 7 років. Тренування проходять тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю з 18.00 до 20.00.

«Я родом з міста Новоград-Волинський, де й почався мій спортивний шлях. Там ми мали професійний майданчик для Street workout і проводили різні змагання. Перша перемога на обласних змаганнях у Житомирі була, коли серед 35 учасників, я зайняв третє місце. У 2017 та 2019 році представляв область на Чемпіонаті України. А на Чемпіонаті світу, який проходив у Києві в серпні минулого року, вдалося потрапити у 10-ку кращих, – ділиться Артем. – На виступ очікував 10 годин, а за три хвилини у «фрістайлі» мав показати всі свої вміння на турніках та брусах — силові та динамічні вправи. Зробити реальне шоу, щоб сподобатися суддям і продемонструвати легкість у виконанні елементів. Зараз же активно готую своїх вихованців до Чемпіонату України, який пройде в березні у Харкові».

Міняков зізнається, Street workout – популярний вид спорту серед молоді, але ще досі не офіційний. Власне, це одна із причин, чому важко знайти і домовитися за приміщення для проведення тренувань. Професійних залів у Житомирі поки нема взагалі. Тому для початку об’єднав навколо себе дітей і займаються в школі на Польовій, де є необхідні для цього турнік, бруси і шведська стінка.

«Діти роблять вправи різної складності, але з дотриманням усіх заходів безпеки, а також завжди на підстраховці є тренер. Щотижня приймаю у них нормативи (комплекс базових вправ) – підтягування на перекладині, віджимання від полу і на брусах, – продовжує Артем Міняков. – Ці вправи виконуються за один підхід з максимальними виконанням. Є діти, які у 10-11 років можуть віджатись від полу 50-100 разів, а є у мене такий унікальний 10-річний Данило Карчевський, у якого виходить усі 600 разів. У воркауті є базові вправи – підтягування, віджимання, підйом-переворот, вихід на одну та дві руки, тощо. Зараз вчимо такі елементи: стійка на руках, спічаг (силовий вихід в стійку), «ласточка», передній вис, «флаг». Фізична форма дітей формується і підтримується завдяки постійним тренуванням, але вони також мають прокачувати своє тіло і виконувати вправи вдома – розтяжка, присідання, віджимання, стійка на голові, стійка на руках. Крім цього, контролювати свій раціон, а для кращого відновлення після занять – добре поїсти. Воркаут допомагає розвивати гнучкість, силу витривалість, координацію рухів. Це всебічний фізичний розвиток і основа для занять будь-яким іншим видом спорту».

Максим Заріцкий не приховує, що у минулому році не міг віджатися і 20 разів, а зараз його результат – 58. З 10 підтягувань вдалося вийти на 18.

«Завдяки тренуванням з воркауту я став більш витривалий. Ходжу сюди регулярно і бачу, що є прогрес, тіло змінюється. А ще мені подобається сюди приходити, бо тут маю багато друзів», – каже Максим.

Олег Тишкевич займається півтора року. Розпочинав самостійно, а потім познайомився із тренером.

«Почав ходити на заняття з групою, вивчив нові елементи з динаміки і статики. Вже на перших змаганнях зайняв перше й третє місце. А ще я зробив нові сальто. Подобається атмосфера на тренуваннях і те, що тренер знаходить підхід до кожного», – розповідає Олег.

Усі тренування Артем розпочинає зі звичайної розминки, а далі показує вправи чи елементи, які діти повторюють. При потребі підказує, допомагає. Наприкінці усі навики закріплюють, роблять розтяжку і йдуть відпочивати. Максимально на одному занятті може бути 20-30 осіб, але досвід показує, що група із 5-15 спортсменів – найоптимальніший варіант для подання і засвоєння інформації. Найбільше юні спортсмени полюбляють робити акробатичні вправи – фляк, переднє і заднє сальто, колесо. Багато хто відвідує заняття з воркауту, аби розвивати фізичну форму і мати гарне тіло, однак значна частина все ж займаються, щоб їздити на змагання і представляти місто та область. Серед учнів Мінякова – переважно хлопці віком 10-14 років і лише чотири дівчини.

«Ці дівчата можуть стояти на руках, крутити «сонечко», робити шпагати і все інше. Віджатись від полу виходить півсотні разів, а підтягнутись – більше 15 разів. Скажу відверто, що дівчата дихають в спину хлопцям. Втім, ані вік, ані стать, не стануть на заваді тренуванням, якщо є бажання займатися, уважність до настанов тренера і чітке виконання базових вправ та елементів з воркауту. Для мене велике задоволення проводити заняття, коли ти бачиш старання і досягнення учнів. Намагаюся передати їм усе, що вмію сам», – стверджує тренер.

текст Юлія Демусь

фото Артем Міняков

Будьте першим, хто прокоментував "Артем Міняков популяризує Street workout у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*