Бердичів на карантині: що коїться у місті

Отже, Бердичів, як і всі населені пункти України, на карантині. Визирнувши у вікно, мешканець міста не одразу це побачить через постійний потік машин, подекуди черги до банкоматів, людей, які прогулюються вулицями або квапливо кудись поспішають, дітей на ігрових майданчиках. Місто, здавалось би, живе звичним життям. Однак про карантин та коронавірус нагадають черги в аптеках, відсутність там захисних масок, антисептиків, черги у супермаркети знадвору, водії маршруток у захисних масках і рукавичках.

Карантин діє і відповідні служби працюють, щоб його вимог дотримувались. Принаймні так говорять на частих протягом останніх днів різних засіданнях в міській раді. Місцеві ЗМІ повідомляють: днями проведено перевірку 98 суб’єктів господарської діяльності, 16 з яких продовжили працювати попри заборону. Серед них магазини меблів, будматеріалів, побутової техніки, різних товарів промислової групи. Про це зазначив керівник Управління Держпродспоживслужби у Бердичівському районі Валерій Биков. З його слів, з власниками провели роз’яснювальну роботу, більшість з них вже припинили незаконно працювати у карантин. Однак і 20-го березня можна було побачити відчиненими деякі з магазинів.

Сайт https://www.berdichev.biz повідомляє: «Валерій Биков відзначив головну проблему, з якою мобільні групи стикалися під час перевірки суб’єктів господарської діяльності – відсутність дезінфікуючих засобів. Він наголосив, що це загальноукраїнська проблема, а не лише бердичівських підприємців. Водночас 23 суб’єкти господарської діяльності не мали взагалі ніяких дезінфікуючих засобів». До 20-го березня, повідомляє джерело, поки що нікого не штрафували, проводячи роз’яснювальну роботу. Але з 20 березня до порушників будуть вживатися жорсткі заходи у вигляді штрафів. У поліції телефоном поки цього не коментують, радять надсилати інформаційні запити з цього приводу.

Не стоять осторонь від поширення світової пандемії благодійники. Закордонні меценати передали Центральній міській лікарні Бердичева 4 оксигенератора, які привезли з Франції. Така апаратура може знадобитись для насичення киснем крові і видалення з неї вуглекислоти. (фото з мережі інтернет)

З 20 березня у Бердичеві і районі їздитимуть автівки ДСНС із сигнально-гучномовними пристроями. Так людей оповіщатимуть про застережливі заходи.

А тим часом у 26 артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича запобіжні заходи щодо виявлення ознак захворювання Covid-19 починаються з КПП частини. На сторінці бригади у соцмережі повідомили, що на вході у частину міряють температуру військовим, чергові обов’язково вдягають засоби індивідуального захисту. (фото з мережі інтернет)

Задля уникнення скупчення людей у храмах Бердичева міський голова Василь Мазур провів зустріч зі священнослужителями. Про це повідомляє офіційний сайт міської ради. «Деякі з них вже заборонили відвідини служб прихожанами похилого віку, обмежили кількість віруючих під час богослужінь, відокремили служби для дітей і для дорослих, частина тимчасово відмовилася від роботи недільних шкіл. Кажуть, що спілкуються з прихожанами, роз’яснюють, нерідко пропонують перебути якийсь час вдома», – йдеться у джерелі.

Окремі священики повідомляють у соцмережах, чи відбудуться богослужіння і за яких умов можна прийти до храму. Так, священнослужитель ПЦУ в Бердичеві Костянтин Карпенко пише: «Дорогі бердичівляни, Слава Ісусу Христу! Богослужіння у храмах ПЦУ в суботу та неділю 21-22 березня будуть. Ви можете залишити панахиду, написати записку та поставити свічку, але на довго залишатись у храмі не бажано щоб не допустити скупчення людей. Сповідь – спільна, причастя буде подаватись до рук кожного. Дотримуйтесь засобів особистої гігієни та будьте здорові».

Служби Божі у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві уже проходять без участі парафіян. Їх можна переглянути он-лайн на Фейсбук-сторінці Босі Кармеліти в Україні.

Загалом на період карантину (а це поки до 3 квітня) у Бердичеві призупинили роботу торговельно-розважальні центри. Окрім продуктових, заправок і аптек право працювати мають магазини з реалізації продовольчих та господарських  товарів, магазинів оптики, зоомагазинів та магазинів продажу засобів зв’язку. При цьому всередині торгового залу може бути не більше 10 відвідувачів.

Під час карантину магазинчики на зупинках працюватимуть з 8 ранку до 22 вечора. Усі кафе, бари та ресторани теж на карантині. Але вони можуть адресно доставляти страви з меню. Звичайно, якщо персонал забезпечений засобами індивідуального захисту. Не працюватимуть під час карантину і перукарні, салони краси, спортзали, лазні, комп’ютерні клуби. Призупинив роботу і Територіальний сервісний центр № 1842.

Як бути людям похилого віку? У Бердичівському міському центрі соціальних служб на період карантину створено мобільну групу для надання допомоги одиноким громадянам похилого віку. Стосується це тих, хто не перебуває там  на обліку. За телефонами 04143  4-23-34, 068-645-15-05 готові відповісти на питання і допомогти.

На жаль, під час карантину вже з’явились випадки нападу на людей у місті. Про це розповів міський голова Василь Мазур, повідомляють ЗМІ.  «На площі Привокзальній вже зафіксовані випадки нападу невідомих в медичних масках на людей і спроби відібрати у постраждалих особисті речі. Причому нападають навіть на тих, хто сідає у машину, вириваючи з рук сумки. Начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук натомість запевнив, що правоохоронці переведені на посилений режим роботи: співробітники поліції відкликані з відпусток, і працюють для забезпечення правопорядку у місті», – повідомляє https://www.berdichev.biz.

Бердичівлян, які досі не змогли забезпечити себе захисними масками, у соцмережах закликають або шити їх самостійно з підручних матеріалів, або безкоштовно забрати у тих, хто взявся їх шити для людей. Зокрема Леся Боримська шиє захисні маски не для продажу, а для безкоштовної роздачі охочим. Жінка прийме у дар старі простирадла з цікавими принтами. Шиють маски і деякі підприємці за помірну ціну (близько 10 гривень) з льону та інших натуральних тканин.

Щопонеділка міський голова збирає брифінг для журналістів, на якому з різними міськими експертами інформуватиме про перебіг карантину. Поки що у місті не виявлено хворих на коронавірус. Однак людей закликають максимально серйозно поставитись до карантину і не виходити на вулицю без потреби.

Раніше ми повідомляли про готовність Бердичева до боротьби з короновірусом.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичів на карантині: що коїться у місті"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*