На Житомирщині встановлять 150 відеокамер з аналітичними можливостями

У Житомирській області в межах програми «Безпечне місто» ГУНП спільно з місцевою владою планують додатково встановити 150 відеокамер з аналітичними можливостями.

Сьогодні у Житомирі працює 135 камер відеоспостережень, всього по області їх 537, з них дві третини автоматично передають зображення до Ситуаційного центру Головного управління Нацполіції в області. В рамках програми «Безпечне місто» по всій області хочуть встановити ще 150 камер з аналітичними можливостями. 

«Це необхідно для громади міста. Система відеоспостереження потрібна не тільки, щоб ми могли розкривати і задовольняти потреби поліції, це ще й досить ефективний профілактичний і виховний засіб. На прикладі Малікова можу сказати, що крадіжки за перше півріччя 2019 і 2020 років зменшилися у чотири рази. Від поліції ми отримали більше 1000 звернень для розкриття злочинів», — зауважив директора КП «Міський інформаційний центр» Олександр Климчук.

Уся система відеоспостереження зафіксована на інтерактивній карті Житомира, що дозволяє у режимі реального часу отримувати інформацію про події та правопорушення, оперативно реагувати. Встановлені засоби візуального спостереження дозволяють розпізнавати номерні знаки та обличчя людей, ідентифікувати рухомі об’єкти, їх переміщення за певний проміжок часу, проводити аналітичні дослідження.

«Є такий термін, як колективна система безпеки. Одне місто Житомир не може забезпечити результат, якщо до Житомира не приєднаються інші громади. В тих районах нашого міста, в яких стоять сучасні комплекти відеонагляду, правопорушень на порядок менше ніж в інших мікрорайонах. В Житомирі ми запропонували ОСББ, і ця програма вже працює, вони купують камери відеоспостереження, і ми підключаємо до свого центрального серверу. Це дає можливість економити на комп’ютерному обладнані, а органам поліції та СБУ можливість оперативно отримати інформацію, якщо хтось скоїв якесь правопорушення», — додав міський голова Сергій Сухомлин.

Крім того така система допоможе поліцейським розкривати правопорушення. Лише у Житомирі у близько 500 випадках підозрювані у вчиненні кримінальних правопорушень були встановлені саме завдяки відеозаписам та їх аналізу. Найчастіше йдеться про крадіжки (149), встановлення обставин ДТП (70), розшук транспортних засобів (47), хуліганство та пошкодження майна (27/24) та інші правопорушення.

«Ми будемо ініціювати впровадження державних програм по дофінансуванню таких програм. Ми розуміємо, що ОТГ буде не так просто влитися в цю систему, щоб вона мала єдиний уніфікований сервер інформації не тільки по Житомирщині, а й взагалі по Україні. Там де люди розуміють, що стоять камери, місце стає безпечним і мешканцям не страшно виходити на вулицю», — зазначив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. 

Сергій Сухомлин каже, що гроші на відеокамери планують виділити з міського бюджету, а це близько 7 млн грн:

«Не проблема поставити велику кількість відносно недорогих камер, показати гарну статистику, а в комплексі ця система працювати не буде. Потрібні камери, які працюють вночі, в умовах зими, працюють з політичними системами, і дають результат. Тут кількість не показник. Це будуть кошти міського бюджету, біля 7 млн грн, якщо нам вдасться залучити кошти депутатів, ми будемо вдячні, але поки ми розраховуємо на себе».

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині встановлять 150 відеокамер з аналітичними можливостями"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*