Прапор України з тархуна та вогонь на долоні: у житомирському університеті показують видовищні досліди (ВІДЕО)

На уроках хімії в школі більшість експериментів пояснювали на словах. Тому побачити на власні очі, як відбуваються хімічні реакції, або навіть стати учасником експерименту – було майже нереально. 

А от в Житомирському державному університеті ім. Івана Франка на Природничому факультеті не лише показують цікаві та видовищні експерименти, а ще й залучають всіх охочих стати їх частиною. 

Журналісти Times.ZT вирішили завітати на хімічний майстер-клас. Спойлер: було дуже цікаво, захоплююче та гаряче!

Наголошуємо! Всі наведені нижче експерименти необхідно робити тільки зі спеціалістами, у спеціальних умовах, і в жодному разі НЕ вдома! Не повторюйте експерименти самотужки!

Експеримент №1: Горіння борного ефіру 

Борний ефір наливають у великий лоток та рівномірно розподіляють по ньому. Після цього – підпалюють. З’являється гарне зелене полум’я вогню. Виглядає, наче кадри з «Гаррі Поттера». 

Експеримент №2: Уротропінова змія

Таку змію можна зробити з таблетки уротропіну, її ще називають «Фараонова змія». Таблетку або розсипчасту речовину запалюють, після чого вона починає рости у розмірі по формі, нагадуючи змію. Попіл, який лишається – паста гоі. Її використовують для очистки прикрас. 

Експеримент №3: Окиснення аміаку або хімічна завірюха

У результаті окиснення аміаку в банці утворюються вогники. Опісля в банці утворюється дим білого кольору, який має різкий запах аміаку. А якщо запалити речовину поза банкою, то вона буде розпалюватися і нагадувати вулкан. Попіл, що лишається після – все та сама паста гоі для очистки прикрас. 

Експеримент №4: Прапор України з тархуну 

У колбу потрібно залити тархун, додати знеболювальне лідокаїн, яке розділить рідину навпіл, і додати органічний розчинник. Щоб запустити процес, колбу треба перевернути, щоб речовини перемішалися. Має утворитися зелена, густа речовина, яка почне розділятися на дві прозорі речовини – блакитного та жовто-зеленого кольору. 

Експеримент №5: Вогонь на руці

Спеціально підготовлену піну набираємо на руку, опісля – підпалюємо. Рука починає горіти, при цьому, шкіра не обпалюється, а відчуває тепло. Вогонь можна потушити вологою ганчіркою. Якщо шкіра зазнає опіків – намастити бепантеном. 

Експеримент №6: Хімічний спалах

Фотографії початку 20 ст., де люди з наляканим поглядом, робилися саме із застосуванням хімічного спалаху. Речовина спалахує у декілька етапів: спочатку розгорається, дає іскри, а після – потужний спалах, який засвічує собою все. 

Нагадаємо, Михайлівська в вогні: в Житомирі влаштували фаєр-шоу (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Прапор України з тархуна та вогонь на долоні: у житомирському університеті показують видовищні досліди (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*