Що таке кей-поп та чому він став новим окремим жанром сучасної музики?

Назва “кей-поп” або “k-pop” буквально походить від “Korean pop”, що означає корейська попмузика. Отож, кей-поп – музичний жанр, котрий об’єднує безліч стилів музики такі як хіп-хоп, рок, танцювальна музика та багато інших. Такий собі стильовий мешап.

Проте, казати, що кей-поп є виключно музичним жанром, було б помилкою, оскільки зараз – це ціла окрема субкультура, котра захопила увесь світ і не збирається зупинятися.

Цікавий факт, усі ми у певний період часу були справжніми кей-поперами. І, навіть, якщо ви зараз крутите пальцем біля скроні й не розумієте, що ж ця дівчина таке тут пише, то пропоную згадати рядки однієї пісні одного дуууже відомого корейського винонавця PSY: “Оппа ганнам стайл! Оп-оп-оп!”. Як ці слова тільки не перекручували, хто тільки той танець не танцював… Але так, PSY є чи не найуспішнішим представником кей-попу, а його пісні “Gangnam Style”, “Daddy” та інші лунали скрізь, навіть в Україні.

Виникнення кей-попу відбулося приблизно у 1990-х роках у Південній Кореї. Але саме зараз він набув і продовжує набувати надзвичайної популярності. А армія фанатів росте у геометричній прогресії з кожною секундою. 

До речі, говорячи про “армію”, гріх не сказати про найпопулярнішу чоловічу кей-поп групу BTS, оскільки вони так і називають своїх фанатів – “ARMY”. Тому не дивуйтеся, якщо колись на запитання: “Яка музика тобі подобається?”, почуєте гордо сказане: “Я – ARMY!”.

Варто також нагадати, що кей-поп не лише про BTS, є ще дуже багато різних талановитих та незвичайних груп, як чоловічих, так і жіночих, наприклад, EXO, Stray Kids, Tomorrow by Together, ATEEZ, Enhypen, MonstaX, BLACKPINK, MAMAMOO, Red Velvet, Twice, ITZY, AESPA та інші. Окрім груп, звичайно є ще й артисти, котрі займаються діяльністю соло, наприклад, IU, Jessy, CL, Bewhy, Bloo та ще, ще і ще багато інших. Тому ви можете бути не лише “армі”, але й “монбебе”, “стей”, “блінк”. Коротко кажучи, обирати вам, але без улюбленця ви точно з кей-попу не підете.

У чому ж полягає шалена популярність кей-попу? Чому його вважають новим окремим жанром сучасної музичної культури? По-перше, кей-поп відрізняється від інших жанрів своєю яскравістю, динамічністю, ритмом, словами (часто іншими мовами) та рухами, котрі привертають до себе увагу і змушують вас наспівувати та пританцьовувати під музику цілими днями. І як би деякі зарубіжні артисти не намагалися повторити “фішки” айдолів, вони рідко коли досягають такого успіху.

По-друге, у кей-попі немає жодного айдола (так називають співаків), який не вмів би співати, танцювати, грати на музичних інструментах тощо. Цей “феномен” пояснюється жорстким відбором та тренуваннями у різних агенціях. Зазвичай, у віці 12-14 років, підлітки залишають свій дім та живуть у гуртожитках, де кожного дня займаються музикою, співами, танцями, спортом та прохоходять відбір. Так із тисячі залишається 40-50 “майбутніх айдолів”.

По третє, важливим фактором популярності кей-попу є не лише зовнішній вигляд, але й поведінка айдолів. Ідеальна шкіра, підтянуте спортивне тіло, скромність та ввічливість – невід’ємна складова будь-якого артиста. Для них важливо, аби зовнішня краса відповідала внутрішній. За це їх так люблять фанати.

 Ну і останнє. Музика та тексти пісень завжди наповнені певним сенсом і,  щонайважливіше, підтримкою. Саме через те, що слова пісень зачіпають душу та серце, кей-поп групи та артисти мають таку армію фанатів у кожному куточку світу.

Анастасія РОМАНЧУК

Будьте першим, хто прокоментував "Що таке кей-поп та чому він став новим окремим жанром сучасної музики?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*