Технічній творчості бути: у Бердичеві зустрілись моделісти з Київщини і Житомирщини (ВІДЕО)

Увосьме в Бердичеві на базі Центру позашкільної освіти імені Олександра Разумкова організували відкриту міжрегіональну виставку-конкурс стендового технічного моделювання. Цьогорічні учасники з Київщини і Житомирщини представили моделі різноманітних літаків, бронетанкової техніки, самохідних артустановок, автомобілів, підводного і надводного флоту, фігурок та діарам-композицій, роботи на тему фентезі. Усе зроблено у різному масштабі.  В області, кажуть організатори, це єдиний захід, де можна побачити технічну творчість як дітей, так і дорослих.

«Виготовлення стендових моделей тягне за собою мало того, що кропітку працю, так іще купу побічних знань треба мати. І взагалі навики роботи руками самостійно – вони в житті знадобляться усім. Особливо підростаючому поколінню, бо це свого роду профорієнтація», – розповідає Олег Савенко, керівник гуртка історико-технічного стендового моделювання ЦПО ім. О. Разумкова.

Пан Олег пишається: за 10 років існування гуртка Історико-технічного стендового моделювання деякі його випускники пішли навчатись на ювелірів, адже мають навики роботи з дрібними деталями. Максим Гончарук 2 роки відвідує цей гурток. На виставці-конкурсі представляє бойову машину десанту і танк Т-34.

«Мені подобається радянська техніка ще американська і німецька. Вони гарні на вигляд і в них історія багата», – розповідає Максим Гончарук, відвідує гурток історико-технічного стендового моделювання у Бердичеві.

Хлопчик розповідає: у середньому працює над створенням моделі від одного до двох з половиною місяців. Найважче – накласти найдрібніші деталі.

«Купляємо набір і складаємо його подетально. Потім ми його фарбуємо, накладаємо декаль, затим пісок насипаємо і виходить, наче в бою була техніка», – говорить він.

4 роки захоплюється стендовим технічним моделюванням Владислав. Майбутній юрист любить військову техніку, зокрема танки. Складена ним модель їздила на міжнародну виставку у Кам’янець-Подільський, де посіла одне з перших місць.

«З самого початку у мене був літак, це був початковий рівень. Але потім мені сподобався танк Пантера, я його купив і почав складати. І так сподобалось складати танки і от почав їх складати. Королівський тигр – німецький танк, працював над ним 1 рік, модель не складна, якщо працювати, то швидко зробиться», – каже Владислав Карпенко, студент БКПЕП, майбутній юрист.

Гості з бориспільського клубу демонструють експозицію 7-ми членів команди разом з дитячими роботами клубу «Еврика».

«Наша мета більше дати фахівців з інженерно-технічним складом мислення для того, щоб діти могли обрати собі пристойну професію технічну у майбутньому», – говорить Андрій Джуран, президент міжнародної організації моделістів з пластику.

Чоловік розповідає: його захоплення – зменшені копії літаків у 72-му і 144-му масштабах. Треба мати неабияке терпіння і натхнення, щоб доробити початі моделі до кінця.

«По-перше, позбавляє часу сидіти в інтернеті, більше дає можливості читати літературу, більше щось робити руками, думати і проектувати якісь свої майбутні проекти. Для дитини це в першу чергу є розвиток особистості», – додає він.

Учасники і переможці виставки-конкурсу кажуть: таке хобі потребує затрат, бо гарний і якісний набір для моделювання часто коштує до тисячі гривень. Але бажання набратись досвіду, вражень, поспілкуватись з такими ж любителями виправдане неабияким задоволенням. Цьогоріч вони отримали від спонсорів цінні призи – аксесуари, пов’язані з моделюванням. А також побували на екскурсії у військовій частині спец призначенців.

Будьте першим, хто прокоментував "Технічній творчості бути: у Бердичеві зустрілись моделісти з Київщини і Житомирщини (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*