Житомирянин Роман Зелений: про Тік-Ток, поради щодо озеленення і догляду насаджень (ФОТО)

«До повномасштабної війни я навіть не знав нічого про Тік-Ток, та й взагалі мене важко було назвати активним користувачем соцмереж», – розповідає 25-річний житомирянин Роман Зінкевич. Він спеціалізується на ландшафтному дизайні (реалізація), озелененні та догляді ділянок, обрізці плодових дерев в Житомирі й на околицях міста (радіус 15 км).

Займатися цим почав ще будучи студентом ІІІ курсу факультету лісового господарства Поліського національного університету. Перше замовлення йому допоміг отримати викладач Федір Марков, віддавши об’єкт, який обслуговував до того. Роман пригадує, що практику здобував паралельно із заняттями в університеті і після закінчення навчання вирішив продовжити працювати в цьому напрямку. За його плечима майже 5 років професійної діяльності і десятки успішних проєктів.

З грудня минулого року почав публікувати в мережі ролики, де ділиться робочими моментами, результатами і порадами, там є не лише корисна, але й гумористична складова. За цей час його профіль «Рома Зелений» у Фейсбук зібрав 15 тисяч користувачів, ще 10 тисяч підписників має у Тік-Ток. Зізнається, спершу помилково вважав, що відео мають нести лише повчальний характер та й взагалі переглянув своє ставлення до соціальних мереж.

«Мені дружина раніше посилання на різні ролики із Тік-Ток скидала у Telegram і я ввечері після роботи переглядав їх. Втомився постійно переходити туди-сюди і вона порадила просто встановити додаток, – пригадує Роман. – Тоді я витрачав на перегляд по кілька хвилин вдень, а потім цей час поступово збільшувався. Якось дружина між іншим сказала, що я б теж міг щось знімати і викладати. Така ідея спочатку не зайшла, бо не розумів, який контент можу давати людям, чим це буде корисно і чому їм буде цікаво дивитися, підписуватися на мене. Потім вирішив все ж спробувати. Це було десь в перших числах грудня.

До речі, псевдонім «Зелений» теж вигадала дружина і так за мною і закріпилося. Майже одразу на сторінках почалася активність, багато лайків, коментарів, що потребували якоїсь уточнюючої інформації з мого боку. На той час якраз знімав відео про обрізку плодових дерев, бо у зимовий час я п’ять місяців, до квітня, займаюся виключно цим. Мені почали писати із проханням приїхати до них і навести лад у саду. Охочих було так багато, що я не встиг за сезон впоратися із замовленнями і вже маю записи на наступний. Власне, і Тік-Ток і Фейсбук почали приносити певні замовлення: десь більше, десь менше, але загалом це працює.

Для мене це свого роду додаткова відповідальність, бо коли люди приходять до тебе таким чином, тобто вони знайомі з твоєю роботою, яку ти презентуєш публічно, маєш у них зробити так само добре, а то й ще краще. Я задав рівень, планку і маю її тримати. Соцмережі – не лише майданчик для просування, але й хороше портфолію. Дуже зручно, коли є якісь звернення, одразу знаходжу своє відео на цю тему, скидаю його в месенджері: все під руками, не треба довго шукати, не треба витрачати час, аби розповісти, пояснити клієнту. Я максимально кайфую від своєї діяльності, від результату роботи. Це чудове заняття, яке стало частиною життя і кожна нова сходинка до більш якісного надання послуг, більшої команди, нового іструменту, бо інструмент – то любов, нових знань і навиків, робить мене ще щасливішим і задоволенішим собою. У 2020-му році деякий час викладав у школі сучасного дизайну «LeGrand Decor», вів дисципліну по програмі «Realtime Landscaping». Це ще одне заняття, від якого також був у захваті, адже мені подобається говорити і розповідати про щось, в чому я розуміюся, іншим. В умовах карантину школа не могла довго існувати, тож я не зміг себе реалізувати ні там, ні в аспірантурі, а Тік-Ток фактично допоміг втілити це бажання».

Відео Роман знімає протягом дня. Каже, що це не займає багато часу і не заважає роботі. Публікує їх ввечері чи на вихідних. Часом на кілька хвилин чи секунд може зупинити процес, відзняти необхідний фрагмент і продовжити. Працює з товаришем, а також має ще двох помічників, який залучає при необхідності.

До початку повномасштабної війни разом з іншим напарником розвивали власний проєкт «Kora», мали чимало планів, але після вторгнення російських військ все змінилося. Команда частково трансформувалася, та вже в новому складі розподілили обов’язки, основну увагу акцентуючи на догляді. Зокрема, Роман має близько 10 ділянок, якими займається на постійній основі (приїздить щотижня), ще з десяток – не постійні. Їх обслуговування проводять в середу, четвер і п’ятницю: косять газони, обробляють рослини, стрижуть – все, що потрібно в той чи інший період часу для підтримки гарного стану.

«Понеділок та вівторок у нас відведені на озеленення. Що це собою передбачає? Скажімо, у вас є збудований будинок, біля якого більше нічого немає. Займаємося або реалізацією проєкту, або побажань власника, то все індивідуально обговорюється і планується. Все коситься, культивується, завозиться земля, якщо треба, ставиться сітка від крота, сіються газони, виставляються бордюри, садяться рослини, мульчується корою, галькою. Здаємо «під ключ» готовий об’єкт з газонами, клумбами, посадками. Рослини можемо закупити у садовому центрі самостійно чи із власником, або замовник може придбати і привезти все самотужки, такий варіант теж передбачений, – додає Роман Зелений. – У нас є проєкт узгоджений чи просто список рослин, де й що висаджувати, але трапляється, що в садовому центрі замовнику може щось інше сподобатися, тож ми спілкуємося і допомагаємо обрати рослини, аби зберегти загальну концепцію».

Роман наголошує, будь-яка ділянка із зеленими рослинами потребує догляду. Дехто пробує зробити це власними силами, а коли не вдається, звертається до професіоналів. Аби мінімізувати фінансові витрати на послуги або ж особистий час на роботу, радить ретельно підходити до справи ще на етапі планування . Як альтернатива – плитка, бетон, а якщо все ж наважилися на висадку декоративних рослин, то враховуйте моменти із поливом, стрижкою, прибиранням бур’яну, листя і т.д.

«Якщо є живі рослини, то це вже 100% потребує роботи, – веде далі Зелений. – Є певний перелік рослин, де все таки трохи менше роботи і часу можна приділяти. Це якраз для тих, хто зайнятий, буває на ділянці дуже рідко чи просто не має бажання займатися цим. Обирайте хвойні та вічнозелені рослини, а не плодові дерева, біля яких завжди багато роботи – прибирання листя і таке інше. Щоб не було бур’янів, засипайте все мульчою. Дуже багато часу економиться, який не йде на боротьбу з ними.

Стрижки мінімально треба проводити двічі на рік – весна та осінь. Є список рослин, які треба стригти частіше, це знов таки додатковий час і витрати. Ще варто провести хімобробку від шкідників і хвороб. Озелененням можна займатися із настанням весняного тепла. Якщо ви хочете зробити проєкт, то до дизайнерів краще звертатися взимку, тоді вони мають багато часу, аби виконати для вас все грамотно, а ви можете спокійно обдумати всі важливі нюанси. Газони спокійно можна висівати з квітня і до кінця вересня – жовтня. У нас два роки тому був експериментальний варіант – 4 листопада (була тепла осінь, без опадів), зараз там все добре. Якщо погодні умови дозволяють влізти в грунт, нема проливних дощів, болота, а температура вночі не нижче +8, можна займатися газонами. Сніг зійшов, грунт підсох – завершуємо питання з плануванням, їдемо у садовий центр і обираємо все, що бажаєте. Влітку висаджуємо рослини лише із закритою кореневою системою (в горщиках чи з великими комами землі)».

Юлія Демусь

Фруктовий сезон на Житомирщині: чим відрізняються звичайна та китайська вишня (ФОТО)

Полуничний сезон на Житомирщині у розпалі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин Роман Зелений: про Тік-Ток, поради щодо озеленення і догляду насаджень (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*