У Житомирській області очікується поповнення доз вакцин Коронавак, Комірнаті або Пфайзер

Житомирщина найближчим часом отримає 2700 доз вакцини Коронавак та 10 000 доз Комірнаті або Пфайзер. Про це у п’ятницю, 21 травня, розповів начальник відділу департаменту охорони здоров’я Сергій Березовський:

«Ще є запас вакцини Астрозеника, її вистачить на тиждень. В нас 17 300 осіб було щеплено цією вакциною. Що стосується вакцини Коронавак, поки вона в нас є, і вакцинація продовжується, але очікуємо найближчим часом, буквально може на вихідні чи після, на 2700 доз для певних категорій. Це для працівників прокуратури, держспецзв’язку і паливно енергетичного комплексу. Також очікуємо додаткову кількість вакцини Комірнаті або Пфайзер, це 10 000 доз для освітян, які не беруть участь в ЗНО, на залишок будемо вакцинувати людей з першого і другого етапу вакцинації, тобто медичних працівників та людей старше 80 років».

Він також зазначив, що записатися на вакцинацію може будь-хто через портал «ДІЯ», але все одно доведеться чекати, поки вакцинують категорії згідно етапів з дорожньої карти: 

«Ми отримуємо вакцини певними партіями, тому вона конкретно розписується. Ми очікуємо додаткове надходження вакцини Короновак, Комірнаті, і нам вже кажуть, для якої категорії вакцин вона призначена. Є національний план імунізації, до кінця року ми повинні щепити всіх бажаючих дорослих людей нашої країни, і щоб вийти на цей показник, треба в місяць робити до 5 млн щеплень. Коли буде вакцина, тоді може й будемо розгортати додаткові пункти вакцинації». 

«Паспорти вакцинації в Житомирі з’являться тільки, якщо буде така команда або зразок, розроблений МОЗ. Є зараз міжнародного зразка сертифікат, який засвідчує, що людина отримала два щеплення. Паспортів поки не планують вводити. Публічні люди та громадські діячі, які вакцинувалися на першому етапі, будуть щеплюватися вже не остаточними дозами, їх ревакцинація буде спланована, але поки невідомо, коли це буде. Національна технічна експертна група з імунізації наголосила, що вакцинуватися раніше зазначених термінів, а це 12 тижнів (вакцина Астразенека), не бажано, якщо більше часу пройде, 13-14 тижнів, нічого старшого, ефект все одно буде, як повністю вакцинована людина».

Нагадаємо, що на Житомирщині розпочалася повторна вакцинація.


Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирській області очікується поповнення доз вакцин Коронавак, Комірнаті або Пфайзер"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*