coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine

Житомирські студенти завдяки мобільному додатку «оживлять» героїв коміксу про екоцид росіян під час війни в Україні

Житомирські студенти завдяки мобільному додатку «оживлять» героїв коміксу про екоцид росіян під час війни в Україні

Рідні брат і сестра – 15-річний Юрко та 7-річна Мирослава, Пес Патрон, волонтерка екопарку, «привид Києва», баба Надя, перегузня, працівник заповідника «Асканія-Нова та навіть шапка гурту «Калуш» – герої коміксу «enWAR_mental», який було створено для українських дітей , аби розповісти про наслідки повномасштабної війни на навколишнє середовище.

Нині українські науковці та розробники працюють спільно зі своїми грузинськими колегами у рамках проєкту «enWAR_mental Goes Regional», аби представити комікс для тамтешніх школярів віком 11-15 років. Зокрема, інтернаціональна команда підвищуватиме обізнаність грузинських учнів щодо екологічних наслідків війни. Проєкт впроваджують у за підтримки ЄС в рамках Стипендіальної програми ЄС для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Він поєднає цифрові технології і технології імерсивної освіти (занурення у віртуальний світ), торкаючись важливих соціальних та екологічних проблем, а також сприяєтиме розвитку молодіжного партнерства України та Грузії.

Основою для побудови навчального матеріалу стали регіональні контексти та досвід України і Грузії через військову агресію росії.

Відомо, що комікс вийшов у форматі розповіді про двох дітей із Києва, які намагаються втекти від війни і стають свідками знущань росіян над природою рідного краю. Проєкт стартує у червні і триватиме до грудня цього року. У складі команди – у тому числі викладачі і студенти з Житомира. Відтак, керівниця ННЦ інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами Поліського національного університету Ірина Литвинчук виступає координаторкою та проєктною менеджеркою, а її колега – керівниця «Noosphere Engineering School Zhytomyr», що кілька років діє на базі ЗВО, Катерина Молодецька – керівницею експертної групи програмістів та дизайнерів.

Вони відповідатимуть за організаційну і змістовну частини «enWAR_mental Goes Regional».

Відзначимо, що у минулому році саме Ірина Литвинчук була однією із фіналісток Стипендіальної програми ЄС для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства за підтримки ЄС з проєктом «#StandWithUkraine. Stop Dіsinformation», у рамках якого протягом кількох місяців із залученням іноземних партнерів та професійних ІТ-компаній було проведено тренінги для студентів, хакатон, круглий стіл, підготовлено навчальні матеріали задля підвищення поінформованості молоді як агентів змін в суспільстві з питань технологічних рішень для протидії кампаніям з дезінформації.

«Проєкт «enWAR_mental Goes Regional» – це друга хвиля Стипендіальної програми, у якій мали змогу позмагатися усі керівники проєктів-переможців за останні три роки. Організатори зібрали фіналістів із шести країн Східноєвропейського партнерства під час нетворкінгових зустрічей, що прогодили одночасно у Молдові та Грузії на базі двох локацій, поєднаних «мостом» у онлайн-режимі. Протягом першого дня ми спілкувалися, пропонували та обговорювали ідеї для співпраці, вирішували з іншими учасниками, над яких проєктом будемо працювати у колаборації.

За умовами, в команді мало бути три різні стипендіати із двох різних країн. Наступного дня ми презентували свої напрацювання і учасники під час онлайн-голосування із 30 обрали 10 кращих проєктів, які у подальшому були оцінені керівництво фонду ЕаР під час ІІ туру. У травні ми отримали повідомлення, що увійшли в трійку переможців, – пояснює Ірина Литвинчук. – Власне, «enWAR_mental Goes Regional» представлений трьома координаторками-стипендіатками: Наталія Ярошенко (Україна) та її творчий колектив надають художній макет коміксу, Тінатін Брегвадзе (Грузія) з колегами забезпечують просування проєкту, проведення уроків і навчальних візитів у Грузії, ми разом з “Інжиніринговою школою” під керівництвом Катерини Молодецької відповідатимемо за створення цифрових образів та мобільного додатку».

Наразі українська команда працює над локалізацією коміксу для дітей Грузії та його цифровізацією. Житомирські студенти в «Noosphere Engineering School» у Поліському університеті розроблять цифрову версію коміксу – застосунок з анімованими персонажами, які допомагатимуть грузинським підліткам краще відчувати й рефлексувати події в України та оцінювати їхні наслідки для власної країни.

Юлія Демусь

З 24 лютого 2022 року в українців виникає потреба у глибшому розумінні захисту навколишнього середовища, яке безпосередньо страждає від російської агресії. Мета проєкту «enWAR_mental» – підвищити освіченість молоді щодо впливу російської агресії на екосистеми в Україні. «enWAR_mental» реалізовується у кількох етапах: інформування щодо екоцидів, спричинених російською агресією, в Україні, вивчення досвіду Німеччини та Бельгії щодо відновлення демілітаризованих територій, створення відео щодо наслідків воєн 21 століття у світі, проведення конкурсу плакатів про руйнівний вплив війни та повоєнне відновлення екосистем. Завершальний етап проєкту – комікс, який емоціями та вустами героїв, розповідає про головні аспекти екологічного фронту. Брат та сестра, Юрко та Мирослава, тікають від війни, намагаючись знайти прихисток у лісах Київщини, сумують за пораненими полями Чернігівщини, бачать на власні очі звірства проти тварин на Харківщині, минають забруднені води Донеччини та Луганщини, дізнаються про втрати заповідних територій на Херсонщині, з неба відзначають зруйнованість ландшафтів Запоріжжя. Під час мандрівки діти війни знайомляться із героями-символами та образами найкривавішої війни ХХI століття, які є уособленням сміливості та стійкості українського народу.

Про хрущиків-винахідників та пригоди кролика Квікега: 15-річний Олександр Євченко з Житомира пише дитячі казки

Від одягу для ляльок та шоперів до колекції одягу: житомирянка Даша Когут презентує власний бренд (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські студенти завдяки мобільному додатку «оживлять» героїв коміксу про екоцид росіян під час війни в Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*