Від 2015 року Україна має два меморіальні дні: 8 травня — День пам’яті та примирення, 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Багато хто вважав (і досі вважає), що термін «примирення» не зовсім доречний для країни, яка все ще перебуває у фактичному стані війни і кожного дня втрачає воїнів на Сході. Примирення, власне, з ким? Мабуть, саме з цими міркуваннями до Монументу Слави люди принесли плакати, присвячені жертвам гібридної війни РФ проти України.
Цього року, як і минулого, священники християнських конфесій відслужили спільний молебень. Дитячий хор заспівав «Боже, великий, єдиний». А танцювальний ансамбль показав хореографічну композицію, центральним елементом якої був червоний мак — міжнародний символ пам’яті і вшанування жертв Другої світової.
Цього ж дня всі охочі можуть покласти квіти до вічного вогню. Окрім цивільних осіб, це сьогодні зробили також десантники, прикордонники та поліцейські. Військові почесного караулу співали гімн України, а під час хвилини мовчання спеціальний розрахунок дав три залпи з АК.
Вже склалася певна традиція відзначення 8 травня — і усталився певний, так би мовити, розподіл повноважень між 8 та 9 числом.Завтра, 9 травня, до монументу прийдуть ветерани, представники міської та обласної влади, а також інші офіційні особи.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Дівчатка-маки і залп з АК: Житомир звикає святкувати 8 та 9 травня (ФОТО, ВІДЕО)"