Фермери Бердичівщини не на жарт обурені аграрним майбутнім, яке для них готують народні обранці у Верховній Раді. Тому на с/г техніці протестують біля Бердичівської районної адміністрації. Люди говорять: не готові миритися із прийнятим нардепами у першому читанні законопроектом про вільний обіг с/г землі. А ще неприємно вражені тим, що слуга народу від їхнього округу Богдан Кицак проголосував «за» продаж землі.
«Ми за нього голосували як за онука хлібороба, а він наше довір’я не оправдовує, що проголосував за такий дикий закон», – каже Марія Волкова, фермер.
«Ці трактора в людей практично всі в кредитах. Все в кредитах і якщо не буде цієї землі – як ми маємо їх гасити?» Віктор Барановський, голова асоціації фермерів району.
Більшість обласних депутатів з Бердичева теж на стороні аграріїв. Не розуміють: при відсутності банку землі та вигідного кредитування фермерів як законопроект можна виносити на голосування узагалі?
Голова Бердичівської районної ради Максим Самчик каже: Бердичівщина – аграрний район. Прийнятий у 1-му читанні законопроект про продаж с/г земель, каже, не прийнятне явище у період воєнних дій в країні.
«В період війни, зубожіння населення – це так, ми маємо констатувати цей факт – сьогодні землю не можна продавати. Ми повинні взяти паузу і можливо вона має затягнутися на великий термін, щоб ми підсилили нашого місцевого виробника, середній клас, щоб відпрацювались в країні всі програми для підтримки і зміцнення середнього агровиробника», – каже голова Бердичівської районної ради Максим Самчик.
На це народний депутат каже:, мораторій на продаж землі знімуть не з моменту прийняття закону, а у жовтні 2020-го року. До того інвентаризують всі землі, а держгеокадастр перестане працювати як такий. В одних руках можна зосередити не більше 20-30 тисяч гектарів землі. Але від того питань у людей не менше. У відчаї фермери розповідають про те, в яких умовах працюють, як будують ферми у кредити, створюють робочі місця у селі та підтримують його як можуть. Люди намагаються достукатись до народного депутата, запрошують до себе на господарства, кажуть, готові показати будь-яким перевіряючим усю бухгалтерію, аби ті побачили, як аграрії працюють, а подекуди і виживають. Звичайно, кажуть, можуть виникнути питання якісь, але на всі готові дати відповідь, лиш би слуги народу у Верховній Раді питали думку українців перед прийняттям таких законів.
«Ви тиждень тому нам сказали що не підтримаєте такого закону, ну як так нагло можна було піти і нас обманути! Ви кажете, що людина хоче продати, а українець може купити? Ось ключове питання: хто її буде купляти?! Сьогодні перукарі, кулінари, чорт знає хто приймає національний закон! Ви далеко від слуг народу, ви є позор народу!», – говорить фермер Сергій Вахнюк.
Не задоволені земельною перспективою України і учасники воєнних дій АТО.
«Тут голови громад, с голови, фермери – це всі політично різно направлені люди. Але вони об’єднались, ви знаєте як Україна може єднатись? Ви дивіться обережно з цим питанням і донесіть цей меседж іншим!», – каже учасник бойових дій АТО Павло Гайдаманчук.
Запитуємо у Богдана Кицака особисто, чому ж так поспішають слуги народу із прийняттям цього закону?
«Це традиційно наприкінці кожного року розглядається питання зняття мораторію. Але не знаходилося більшості, персоналії, які взяли на себе повну відповідальність, бо це дуже дискусійне питання, проблемне для України. Не знайшлося, хто взяв би на себе відповідальність і впровадив цю процедуру в життя. А ми щиро сподіваємось і берем на себе цю відповідальність», – відповідає нардеп Богдан Кицак.
Чоловік каже: у раді досліджували страхи фермерів і їхні можливості працювати після прийняття закону. Після парламентських слухань у середині грудня має вирішитись остаточна доля закону. Затим нардеп знову проведе зустріч з 63-ім виборчим округом, після чого і скаже: голосуватиме «за» чи «проти» ринку землі. Голова райради передав Богданові Кицаку письмове звернення з проханням від людей не голосувати за закон як такий у другому читанні. Якщо звичайно той врахує крик душі виборців.
Пока рано открывать рынок земли. Сначала надо пересажать рейдерюг, захватывающих земельные участки. Чтобы пересажать рейдерюг, сначала надо сделать «органы» правоохранительными, а не крышевательными. Хватит на это воли у господина Зе? Или народу и это придётся делать вручную? Да, скорее всего этим и закочится. А пока мечты о цивилизованных правилах в диком поле — это только мечты…
Петиция: Запретить продажу Земли в Украине:
https://petition.president.gov.ua/petition/75934