Представники Семенівської об’єднаної територіальної громади проти приєднання до ОТГ нових сіл. Але, каже голова громади Наталя Семенюк, Озадівська, Гардишівська, Бистрицька та Романівська сільські ради написали листи про бажання приєднання до них. У Семенівській громаді упевнені: створять масу незручностей селянам, бо добиратися в адміністративний центр Семенівку доведеться через Бердичів. А тому, мовляв, не зможуть забезпечити доступність надання різних послуг людям відповідно до закону.В ОТГ написали звернення до прем’єра, президента і голови Житомирської ОДА, щоб їхню громаду лишили такою, якою вона є: 12 населених пунктів і приєднана лише Садківська сільрада, якій територіально ніде дітись.
«Суміжними з вищевказаними сільрадами є Швайківська і Райгородоцька громади і місто Бердичів. Мають спільну транспортну мережу і можуть наблизити якісні послуги її жителям. Це буде неспроможна ОТГ з постійним наданням їй дотацій з обласного бюджету», – каже Наталя Семенюк, голова Семенівської ОТГ.
Присутні голосують«за»таке звернення. Голови сусідніх ОТГ підтримують Семенівську громаду.
«Розумію, що це не кожен із сільських голів, які не об’єднані, винесли таке рішення. Їм допомогли в цьому, це однозначно. Що буде далі – буде видно. Але хочу запевнити в одному, що село Малосілка, яке мали доєднати до Семенівської ОТГ, воно оточене 4 населеними пунктами Швайківської громади, це не розумно і не доцільно було б виносити таке питання», – каже Тарас Яригін, голова Швайківської ОТГ.
«Ми дуже гарно здружилися, нас небагато і нас не подолати», – додає Галина Кудлай, голова Райгородоцької ОТГ.
Фахівці Житомирської обласної адміністрації упевнені: з приєднанням до Семенівської ОТГ частини сіл з 7-ми поки самостійних сільрад району добробут громади тільки поліпшиться.
«Баланс фінансових ресурсів – саме ті кошти, які залишаються на розвиток територій, – 3 млн. 681 тис. грн. За умови приєднання цих територій без Скраглівської ради, бо у нас пропозиція її приєднати до Бердичева, то у нас виходить 5 млн. 211 тис. грн. Це на розвиток ваших місцевих територій», – каже Олександр Бабич, начальник управління з питань адміністративно-територіального устрою та організаційної роботи апарату Житомирської ОДА.
Але селяни не вірять. Кажуть,тоді доведеться оптимізувати мережу шкіл, люди залишаться без роботи. Голова Бердичівської районної ради Максим Самчик навпаки підбадьорює рідну йому за місцем проживання Семенівську громаду.
«Всі сільради мають тягнутись до когось спроможнішого, кращого. Було прийнято рішення доєднатись до Семенівської громади. Але зауважу і дам відповідь про закриті садочки, штатний розпис. Прорахунок робили фахові фінансисти, обласний департамент. Кожна сільрада, яка йде в це об’єднання, вона є спроможною. Там є відповідні надходження», – каже Максим Самчик.
Його теща – голова фермерського господарства у Семенівці Марія Волкова – вважає, що всі мають право бути об’єднані саме в Семенівську громаду. Новачки фінансового стану, мовляв, не погіршать.
«Моя позиція така: якщо ми об’єднаємось, ми будемо сильніші і зробимо більше для людей», – каже жінка.
Дехто навіть встигає посваритись через бажання і небажання приєднувати окремі села до Семенівської ОТГ.
Наталя Семенюк каже: за 3 роки існування Семенівської громади вони не мають спокою через різні перипетії. От і тепер черговий скандал.
«Ми прийняли спільне рішення, звернення, просимо вас розглянути і все ж до нашої думки дослухатись», – каже вона.
Але позиція значної частини мешканців громади не приєднувати нових сіл не знаходить підтримки і розуміння серед деяких обласних депутатів.
«Таке враження, що ви відчули себе місцевим царьком, яка маніпулює ситуацією і заводить людей в оману. Не шакайте будь ласка. Я бачив не одну велику громаду в області, процвітаючу, де нема проблем ні з ФАПами, ні з школами, ні з бюджетом», – говорить Ілля Смичок, обласний депутат.
Садки, які в ОТГ готові прийняти через територіальну безвихідь цієї сільрад, з’ясувалось, не надто того і хочуть.
«Наша думка – якщо об’єднуватись – то в одну громаду. Ми спроможні, але ми не заперечуємо особисто усі, щоб створювати велику сім’ю-громаду», – каже. Лариса Міняйло, голова Садківської сільради.
Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко припиняє емоційну зустріч.
«Я вас запевняю, будуть враховані всі побажання. І для того ми подаємо на уряд це все, щоб створювати спроможні громади. Вже настворювались через коліно. У Бердичеві я кажу завжди весело, гаряче. Мені приємно, потрібно давати таку розрядку собі», – говорить Віталій Бунечко.
З його слів, вже невдовзі приймуть новий закон і зміни до Конституції, які обіцяють появу Бердичівського об’єднаного округу і префектів. Тому головам сільрад і об’єднаних громад треба вчитись домовлятись між собою.
«Ми розглянемо те, що мені подала голова Семенівської ОТГ, ми вивчимо. Потрібно об’єднуватись, не битись. З економічної спроможності і згідно тих рекомендацій, які розроблені міністерством розвитку територій», – додає він.
До чого домовляться мешканці громад і сільрад на Бердичівщині – побачимо згодом.
Будьте першим, хто прокоментував "Куди подінуться села Бердичівського району: скандал (ВІДЕО)"