1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Стан хворого медика та захист її колег на роботі: COVID-19 у Бердичеві

На 7 квітня у Бердичеві зафіксовано четверо людей з лабораторно підтвердженим вірусом COVID-19. Про загрозу від хвороби і її поширення в місті не говорить хіба що лінивий. На жаль, декілька днів тому 49-річний бердичівлянин помер від вірусу. Захворіла і його дружина та ще одна жінка 1966 року народження. Місцеві ЗМІ повідомляють: обидві знаходяться на самоізоляції вдома. Четвертий випадок підтвердженого короновірусу – медпрацівниця лікарні. Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив про це учора на своїй Фейсбук-сторінці: «У Бердичеві хворобу виявлено у медичного працівника, яка мала контакт з чоловіком, що приїхав з-за кордону; наразі він перебуває на самоізоляції».

Інфекційне відділення “Бердичівської міської лікарні”

Журналісти сайту РІО-Бердичів повідомляють: «Вона не контактувала ні з першим захворілим бердичівлянином та з медиками інфекційного відділення, які його лікували. Найімовірніше, що вона заразилась від свого чоловіка, який нещодавно приїхав з-за кордону». 

Як виявилось згодом, хвора на короновірус медсестра – мешканка селища Гришківці. З цього приводу до людей звернулась голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова: «06.04 підтверджено випадок інфікування СOVID-19 у жительки смт Гришківці (медичного працівника)! Наразі хвора перебуває в інфекційному відділенні Бердичівської міської лікарні. Визначено коло контактних осіб для медичного спостереження. Проводиться дез. обробка будинку та ряд інших заходів».

Бердичівським відділом поліції встановлено 10 контактних осіб хворої, з якими вона працювала, та 1 особу з відділення реанімації. Наразі ці медики знаходяться на самоізоляції.

Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик повідомив: стан 40-річної пацієнтки задовільний, є температура, сатурація нормальна, дихає жінка самостійно. Її чоловікові зробили швидкий тест, який дав негативний результат. Однак все одно у нього візьмуть матеріал для ПРЛ.

Разом з тим Микола Суслик розповів, що в обласному госпіталі Бердичева знаходяться на обсервації двоє людей, які приїхали з-за кордону. У них не було можливості самоізолюватися. У шпиталі їх безкоштовно харчують та спостерігають, люди нічого не оплачують.

Чи контролюють дотримання карантинних вимог у Бердичеві правоохоронці? У поліції бердичівським журналістам повідомили: «Працівники поліції патрулюють Бердичів трьома мобільними групами, до складу яких входять також і працівники міськвиконкому. Перевіряється виконання правил карантину суб’єктами підприємницької діяльності, установами та організаціями. Мобільні групи оперативно реагують на звернення громадян про порушення правил, яких надходить досить багато».

На початку четвертого тижню карантину у Бердичеві місцевий мешканець вимушений був відвідати поліклініку, щоб здати аналіз крові. На першому поверсі міської поліклініки він побачив чергу до реєстратури, температуру на вході ніхто нікому не міряв, як це приміром роблять у міській поліклініці Коростеня. На другому поверсі до кабінету, де і здають кров на аналіз, теж скупчення людей, поодинокі відвідувачі без масок. А що ж медичні працівники? На четвертому тижні карантину, коли недуга вже прийшла у місто, вони ходять у простих халатиках і простеньких масочках. Бердичівлянина шокувала побачена дійсність: медики приймають людей не в спеціальних костюмах чи бодай респіраторах. І це попри перший лабораторно підтверджений випадок захворювання короновірусу у бердичівського медика.

Фото з мережі інтернет .

Напевно тому Сергій Орлюк (місцевий ветеринар, депутат обласної ради), звернувся через Фейсбук до бердичівлян з важливим повідомленням: «Одна людина померла, і зараз наші лікарі та медичні працівники мають зробити все, щоб не допустити інших смертей. Але вони теж є вразливими до хвороби, а вчора було повідомлено новину про хворого медика. Нашим лікарям потрібен захист! Я замовив через волонтерів ящик захисних окулярів (70 штук по 35 грн/шт..) та спеціальних захисних щитків (50 шт. по 135 грн/шт.). Разом вартість замовлення – близько 10 000 гривень, і раніше ця сума була б мені по кишені. Але зараз я самостійно не можу оплатити замовлення – тому звертаюся за допомогою до небайдужих бердичівлян з проханням допомогти хто скільки зможе. Сподіваюся на вашу небайдужість, номер картки Приватбанка 5168 7422 3096 6164. Давайте підтримаємо медиків у їх боротьбі проти невидимого ворога! Я розумію, що є багато скарг та нарікань на владу і на систему охорони здоров’я в цілому. Але хворіти будуть прості медичні працівники та лікарі, і чим більше їх захворіє через недолугість прийнятих «на горі» рішень, тим меншій кількості людей зможе допомогти наша лікарня».

Люди реагують на допис пана Сергія:

Валерій Хмелівський: «Все нормально… Але… Зовсім недавно Бердичівська міська рада виділила з місцевого бюджету досить серйозні суми на підтримку установ, які фінансуються з Державного бюджету України. Як Ви, як депутат Житомирської облради, оцінюєте такий крок? Чи не логічніше було б ті кошти направити на підтримку матеріальної бази лікарні? Бо якось дивно виходить: 50 000 для СБУ – є в бюджеті, а 10 000 лікарям – немає… (Суму в 50 000 я побачив у мережі. Не перевіряв. Відповідає дійсності цей факт?). До речі – є ще одна категорія, яка потребує підтримки і уваги: колективи продовольчих магазинів»;

Валентина Украинка: «Кошти виділено. Медикаменти та засоби індивідуального захисту для лікарів закуплено. В наявності в лікарні є і щитки, і окуляри. Про все, що придбано за кошти міського бюджету можна дізнатися в головного лікаря»;

Татьяна Примак: «На владу надії немає, ми всі це прекрасно знаємо, потрібно нам, небайдужим, згуртуватися і допомогти медикам.
Перерахувала».

Будьте першим, хто прокоментував "Стан хворого медика та захист її колег на роботі: COVID-19 у Бердичеві"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*